Isplata zarade preko Western Union-a

oho

Vijest je vrhunska… ako se dobiju konkretne informacije za:

  1. Tko placa proviziju ?
  2. Prema kojem tecaju se dobivaju kune
  3. moze li se raditi uplata na racun (umjesto u kesu)

Ajde neka netko proba :wink: Vjerujem da ovo mnoge interesira.

[quote=“bubac85”]Vijest je vrhunska… ako se dobiju konkretne informacije za:

  1. Tko placa proviziju ?

  2. Prema kojem tecaju se dobivaju kune

  3. moze li se raditi uplata na racun (umjesto u kesu)[/quote]

  4. "Plus, AdSense won’t charge you a fee to use this payment method. " sad ne znam jel ima još neka druga provizija kdo primanja para preko WU, nemam iskustva s mu

  5. prema tečaju banke gdje preuzimaš pare

  6. čisto sumnjam, al možda ako banka u kojoj imaš devizni je agent od MU

mislim da svaka banka naplacuje Western Union usluge, i znam da nisu bas jeftine :wink:

Bilo bi extra ako bi google preuzeo njihovo placanje.

P.S. Steta Bosna nije ubacena u listu :frowning:

guglao sam malo iskustva s isplatom preko WU, nigdje nitko ne spominje nikakve dodatne troškove, svi spominju kako je odlično jer viš ne moraju banci plaćat za čekove.

Ako je ovo istina, onda svaka čast! Dosad je, bar meni, WU bia najskuplja opcija, a sada bi moga bit najjeftnija.

Tooooooooooooooooooooooooooooo!!

Baš sam prije neki tjedan gledao koje su zemlje dostupne za western union, i bile su samo azijske i južna amerika, nisam se nadao da bi moglo doć kod nas.

Evo ovde sve piše, idem pročitat:

http://www.google.com/support/adsense/bin/topic.py?topic=10830

Koliko sam uspio iscupati sa raznih foruma, WU proviziju uvijek placa posiljatelj.

google je vjerojatno dogovorio prijenos gomile novaca uz neku sitnu proviziju <1% pa nije ni njima taj trosak prevelik

Imam nesto iskustva sa WU (ne google).
Proviziju placa posiljatelj, tecaj se obracunava odmah na strani posiljatelja tako da Vi dobijate kune

Meni sve djeluje kao sivo-crna zona. U popisu država nema niti jedne ozbiljne države iz EU.

Meni se ovo jako sviđa :slight_smile:

Ukoliko je ovo uistinu tako - da google snosi troškove transakcije i da ja mogu dić nakon samo jednog dana od trenutka slanja, i to bez provizije banci - onda stvarno ne može bit bolje.

ozbiljnije države imaju paypal :smiley:

ili direktno na racun (tako mi prima frend u austriji)

Koliko ja znam Adsense nikome ne isplačuje preko PayPal-a.

a zasto bi trebale biti?
GG odavno isplacuje direktno na tekuce racune gradjana u njihovim bankama "u ozbiljnim"drzavama. i to dobijes lovu jos par dana prije isteka mjeseca. Znaci krajem 9 za lovu koju bi trebali isplatiti na racun do 5.10.

[quote=“tom971”]a zasto bi trebale biti?
GG odavno isplacuje direktno na tekuce racune gradjana u njihovim bankama "u ozbiljnim"drzavama. i to dobijes lovu jos par dana prije isteka mjeseca. Znaci krajem 9 za lovu koju bi trebali isplatiti na racun do 5.10.[/quote]

Kako se plaća porez od adsensa prihoda, tko to kontrolira i kakve su kazne?

u njeackoj je prihod do 400e mjesecno bez poreza. takodjer ako i radis smijes dodatno zaraditi 400€ bez oporezivanja.
Ako nemas nikakv posao ( a ne primas nikakvu socijalnu pomoc ili naknadu za nezaposlene) nije ti potrebna ni porezna kartica za 400€. Radis li potrebna ti je porezna kartica klase 6. Ali samo da bi se vidlo da ne zaradjujes vise od 400€.
Znaci toliko ti moze sjesti na racun da te niko ne pita. Jedino sta ti se poslje u prijavi poreza za toliko podize porezna osnovica.

za vece iznose ti javim, kad prvi mjesec prebacim 400e na AS :sticky::mda:

jel se sad tzo bolje ispalti ili je to samo da brze dobis novce, meni nije sila za lovom… tak da ak je jeftinije po starom onda cu po starom…
Al ak WU je besplatan kak tu netko pise onda je to sigurno super, da ne moramo davat vise 40 kuna bankama.

Ajd nek netko to potvrdi pa da pocnem i ja prek WUa

Ja sam si stavio plaćanje Western Union, idući mjesec će biti isplata, jedva čekam da vidim kako to funkcionira, tj. dali je onako sve kako piše na adsense stranicama.