Isplata zarade preko Western Union-a

Mene jedino recimo brine:

a) fee pri preuzimanju novaca (osim ako to nije taj koji placa sender)
b) cudan exchange rate koji WU ima. U biti nikako da nađem online, to mi je neozbiljno.

Any thoughts?

ja sam isto stavio ko i ti tako negdje 26.04. kad bi trebali dobiti novce ? hvala

Da, negdje 23. - 28. bi trebali dobit taj kod.

Nema nikakav fee kod podizanja novca preko WU.

hvala!

Pa onda je ovo odlično! Idem odmah podesit isplate na taj način :slight_smile:

ja jesam, sad cemo za par dana vidjeti sto ce biti.

Dobra je vijest da je početkom ove godine zbog liberalizacije prilikom približavanja EU ukinuta odredba kojom se za račune u stranim bankama mora odlazit u HNB po dozvolu. Sada možete lako otpičit u neku susjednu zemlju i otvoriti račun kako biste primali lovu s paypala. No, to vam ne daje mogućnost utaje poreza jer po novoj praksi sve zemlje EU međusobno razmjenjuju informacije o bankovnim računima, a Švicarska se odlučila obračunati s utajivačima poreza koji koriste njihov zakon o bankarskim tajnama…

vidim da je isplaćeno jučer, idem sutra u banku dić preko western uniona. jel bio netko već danas možda?

Danas sam isao u banku cca 2h nakon sto se broj transkacije pojavio na googlu

Bio sam u splitskoj banci koja ima puno vise poslovnica od OTP-a, u postu mu nije palo na pamet dolazit.

Trazis WU formular kojeg ispunis sa podacima koji se nalaze uz broj adsense transakcije (isprintaj si)

sve skupa traje oko 15min, i dobijes lovu na svoj racun.
Tecaj je kao da si dobio EUR i promjenio ih u KN
(znaci ako Vam trebaju treba EUR na racunu, ipak trazite cek)

EDIT: provizija je 0 kn, sve je to platio google unaprijed za nas, WU vjerojatno jos nesto digne ne tecaju
EDIT2: u banci su rekli kako je limit za ISPLATU 7000 EUR, ako saljes iz splitske banke nekome limit slanja je 3000 EUR

[quote=“bubac85”]Danas sam isao u banku cca 2h nakon sto se broj transkacije pojavio na googlu

Bio sam u splitskoj banci koja ima puno vise poslovnica od OTP-a, u postu mu nije palo na pamet dolazit.

Trazis WU formular kojeg ispunis sa podacima koji se nalaze uz broj adsense transakcije (isprintaj si)

sve skupa traje oko 15min, i dobijes lovu na svoj racun.
Tecaj je kao da si dobio EUR i promjenio ih u KN
(znaci ako Vam trebaju treba EUR na racunu, ipak trazite cek)

EDIT: provizija je 0 kn, sve je to platio google unaprijed za nas, WU vjerojatno jos nesto digne ne tecaju
EDIT2: u banci su rekli kako je limit za ISPLATU 7000 EUR, ako saljes iz splitske banke nekome limit slanja je 3000 EUR[/quote]

Hvala lijepa na odgovoru :slight_smile:

Ja mislim da ću ić u poštu, ako ne može tamo onda u banku.

[quote=“adriano”]Hvala lijepa na odgovoru :slight_smile:

Ja mislim da ću ić u poštu, ako ne može tamo onda u banku.[/quote]

Prvo pitaj koliko će te koštati da ne bude neugodnih iznenađenja.

ok, možda bi i zaboravio, hvala :slight_smile:

Nebi trebalo biti provizije
http://www.posta.hr/main.aspx?id=52
, vidjet ću sutra.

Ne bi smjelo koštat ništa u pošti, ako je Google pokrio troškove transakcije - a je! Slao sam ja preko Western Uniona novce, i kad sam plaćao troškove transakcije, pitao sam dal i onaj tko prima novac plaća išta dodatno (čitaj: troškove transakcije), i odgovor je bio - ne.

No naravno, ništa te ne košta pitat.

kako ja to nemam u postavkama još uvijek? :S heh

nema provozije, keš na ruke. odlično :slight_smile:

“Odličan” način izbjegavat porez, ili?
Kako je sa osobama koji primaju uplate, jer ću morati prijavit “prihod” putem WU kao zaradu i kako to porezna prati?

Ovu isplatu će mi isplatiti čekom jer mi piše da če slati 10. 06. pa sad neču ništa mijenjati da nebi nešto zeznuo a kad unovčim ček promjenit ću na isplatu preko WU.
Do tada če ovdje biti i neka slika kao dokaz za podizanje love sa Adsense-a :smije:

da ja sam isto rijesio u erste sve za 15 minuta.

I ja imam devizni u Erste i sve čekove tamo rješavam iako im je provizija 40 kunića
i čeka se 3 tjedna za provjeru čeka. :kmech: Neznam kako je u drugim bankama :nene: