Isplata zarade preko Western Union-a

pozz,
mene interesira kako ste popunili polja na obrascu za primitak novca.
Naime, vjerovatno kao i većini, sender je:

Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland

a mi trebamo u obrazac ispuniti adresu, grad, državu i poštanski broj. Sad, meni nije jasno šta je iz ovog svega adresa, kućni broj i koji je poštanski broj.
A i telefonski broj nije nigdje napisan.

Pa bih molio vas koji ste već podizali novce preko WU, da napišete šta ste ispunili, dali nešto može biti neispunjeno te što se napisali pod ova polja.

hvala.

upisi samo ovo sto imas od podataka i to je dovoljno.

Meni je do sada pasalo čekom (netko je već spomenuo radi polaganja na devizni račun) al vidim da su sada promijenili u pravilima da se nedolazak čeka može prijaviti tek 60 dana od dana izdavanja, tak da i ja krećem na tu varijantu.
Prekasno za ovaj mjesec jer je već 20.-ti, al bit će za sljedeći.

Meni je inače western zakon, čak i ako se diže u pošti, fino se preda onaj papir, a službenica te za isplatu pozove preko reda (čak ako je i 50 babeka i dedeka u redu za plaćanje računa).

Edit: E da, jeste li mijenjali ime primatelja ako vam sadrži hrvatske znakove?
Jer oni navodno podržavaju samo ISO-Latin, a tamo piše da podac moraju biti jednaki kao na osobnoj karti.

[quote=“Branchee”]Meni je do sada pasalo čekom (netko je već spomenuo radi polaganja na devizni račun) al vidim da su sada promijenili u pravilima da se nedolazak čeka može prijaviti tek 60 dana od dana izdavanja, tak da i ja krećem na tu varijantu.
Prekasno za ovaj mjesec jer je već 20.-ti, al bit će za sljedeći.

Meni je inače western zakon, čak i ako se diže u pošti, fino se preda onaj papir, a službenica te za isplatu pozove preko reda (čak ako je i 50 babeka i dedeka u redu za plaćanje računa).[/quote]

U većini pošta je ionako šalter za Western Union odvojen od plaćanja računa, i tamo nikad nema redova. Dakle, poseban šalter, odma si na redu i najbitnije - isplata odma… :cool:

Ma tu kod mene je mala pošta pa nema poseban šalter, ali eto iz prijašnjeg iskustva znam da ide preko reda na običnom šalteru uplate-isplate.

Ako netko ima info u vezi naših znakova, zahvaljujem na odgovoru.

odličan tečaj za euro (7.21 kn), 10 min čekanja, 5+, sada više ne moram 25km do grada po lovu

Ne kuzim da li se ceka taj WU cek da dodje postom, ili se prepisu podaci koji pisu pod Adsense u Statement of Earnings? Ako je ovo drugo, onda mi je to poslano 26.10., pa onda odoh sutra na postu trcecim korakom !

Ovo drugo, samo prepiši onaj kod i podatke od googla na papir i u poštu!

Hvala puno ! Eto para, hehehehe

nije mi jasno, moram li negdje otvarati neki racun za uplatu, ili je to isplata keša na ruke…

keš na ruke

Ispuni se taj formular i to je sve? Jel te traži žemska na šalteru osobnu ?

da. naravno da traži. pa nećeš se na google prijavljivat s nekim žnj imenom i prezimenom :smiley:

sto je u ovom slucaju sa porezima, doprinosima…

Treba pod hitno zatvoriti ovaj forum za javno citanje :slight_smile:

ili napraviti novi koji ce biti po sistemu pozivanja

[quote=“bubac85”]Treba pod hitno zatvoriti ovaj forum za javno citanje :slight_smile:

ili napraviti novi koji ce biti po sistemu pozivanja[/quote]
Koje argumente imaš u korist ove izjave?

Evo da malo dignem ovu temu iz pepela…

Napokon na kraju prošlog mjeseca se skupio dovoljan iznos za prvu isplatu Adsensea pa imam par pitanja.
Odabrao za oblik plaćanja Westren Union pa me zanima koliko se otprilike čeka da stigne uplata? Da li bi trebalo biti ikakvih problema s obzirom da u obrascu za unos imena i prezimena ne mogu unijeti hrvatske znakove? Da li se isplata vrši na neki račun ili je novce moguće dobiti u cashu?

oko 23. svakog mjeseca se pojave podatci za podizanje u adsense panelu sa podatcima koji ti trebaju za podizanje(iznos i MTCN kod)…

Nemas problema sa hrvatskim znakovima kod podizanja, a novac dobijes u isplatom na licu mjesta u kunama.

Hvala na informaciji zerocoolos.
još me zanima da li se novci mogu odmah predići čim dođe MTCN kod ili je potrebno sačekati xx dana?

Možeš odmah