Isplata zarade preko Western Union-a

Malo da probudim par godina staru temu :grin:
Kod podizanja zadnje uplate, teta na salteru je na poseban papir pisala ime i prezime, adresa, oib i iznos isplate. Pitao sam je sto je to nesto novo? Rekla je da su im rekli da po novom moraju tako upisivati. Jel tako i kod vas?

dap, unatrag 1god koliko ja znam, npr. kada sam isao u poslovnicu erste banke pisala je podatke na neki papir a opet kada sam isao u exclusive exchange nije bilo nikakvih papirica na kojem teta pise… eto tolko :slight_smile:

1 Like

Ja na posti podizem i prvi put je pisala…

nezz, mozda je stvar do poslovnice a mozda je to neki novi pravilnik, ja sam zadnje dizao prije 2mj u ERSTE banci i to sto sto ti kazes upisivala mi podatke na papir a prije toga sam dizao u poslovnicama Exclusive E. ( prije 4mj.) i nista nije trebalo osim onog obrasca ,primatelj’’

Podižite pare na pošti

Oib češ morati dati i osobnu kad dižeš pare, al svi tako rade i za sada je sve ok, jedino ako żeliš biti nevidljiv pa si nađeš nekoga da diže umjesto tebe uz malu proviziju… :wink:

Meni ne otvara “other countries” na: https://adsense.googleblog.com/2010/04/more-countries-go-western-union.html
Može li neko reći koje iz regiona obuhvaćen za isplatu preko WU?
Hvala.

Zna li netko ako ja mogu iz Hrv ic u Sloveniju podic isplatu preko Western Uniona? Ili mi dođe na isto kao da sam podigla u Hrv i slovenci salju moj OIB i sve to nasoj poreznoj (makar čisto sumnjam)?

Ne moze. Jer ti je kao adresa za isplatu u HR tako da ne mozes isplatiti to u drugoj drzavi. Mozes probati ali ne vjerujem da radi.

Aha, steta. Hvala na odgovoru.

Teta na šalteru u Sloveniji će ti probati pomoći, ali sistem će prikazati da nemaš nikakvih uplata. Tako da WU važi samo za zemlju na koju je poslata uplata :wink: Ovo sam lično probao, ali nije uspjelo.

2 Likeova

Da je tako, odlazio bih u SLO za svaku isplatu i nebi bilo tecaja za kune, jedino se moze ako imas adsense account te zemlje u kojoj mislis dizat pare, tipa Slovenija, napravis adsense account na poznanika koji zivi u Sloveniji, kasnije samo stavis svoje podatke i dizes pae

1 Like