Isplatili se raditi oglasnik?

Eto zanima me vaše mišljenje.

Isplatili se rditi neki web sajt kao tipa oglasnika?

Možda, ako imaš 500.000 kuna budžeta za agresivnu promociju, ili ako je usko specijaliziran.

Pa, kada tako pitaš, onda ne.

[color=“White”].[/color]

[quote=“Dragon”]Eto zanima me vaše mišljenje.

Isplatili se rditi neki web sajt kao tipa oglasnika?[/quote]

Ovisi kako ces ga raditi, odprilike kao i sve ostalo na svijetu.

Ja bi rekao da je to kao i forum, znači NE.

definitivno ne, prevelika konkurencija, a teško da ljudima možeš ponuditi nešto što već nije viđeno i čime bi mogao potući konkurenciju. Eventualno da se uloži hrpa novaca u promociju, ali opet je te novce bolje uložiti u nešto pametnije.

Pa nema baš puno konkurencije, a i mislim da bi se dalo složit neš što konkurencija nema… ( :smiley: )

@mile kako to misliš “kad tako pitaš”, da sam drugačije pito onda bi bio da? :slight_smile:

Oglasnik općenitog tipa može uspjeti ako imaš marketing puno jači od njuškala.
U protivnom će se oglasnik utopiti među stotinu drugih za koje nitko nije čuo.
A ako već imaš toliki budžet, možeš ga i pametnije uložiti.

Specijalizirani oglasnik, za windsurfere, slikare ili slično, može uspjeti ako ima iza sebe velik i poznat site iste tematike.

Ja bih radije išao na sistem aukcija specijaliziranog na nekom području. Pogledaj npr. stripovi.com - fantastično složena stranica, usko specijalizirana i zarađuje lik masnu lovu.

Neka ti to bude vodilja.

lol što se tiće buđeta nema nikavog. Samo par stranica kod kojih mogu imat reklamu, pokoji letak i to bi bilo to, ne mora to bit sad neki boom od jednom soma korisnika, polako, nakupi se.

Ja imam drugačije mišljenje.
Kako je Riba napisao, treba raditi usko specijalizirani oglasnik.
Potrebno je “upiknut” dobru nišu gdje ima puno oglašivača.

Nakon toga je potrebno jaaako dobro optimizirati web jer nitko nema koristi od oglasnika koji nije odlično pozicioniran za nekoliko (samo nekoliko) glavnih KW-a.

Promocija se može odraditi uz novac ili vrijeme. Kako je vrijeme novac onda procjeniš čega imaš više pa to uložiš.

Osobno, imam dva prava oglasnika, jedan poluoglasnik i u planu još barem 2-3 oglasnika/poluoglasnika.

[quote=“APazinjan”]Ja bih radije išao na sistem aukcija specijaliziranog na nekom području. Pogledaj npr. stripovi.com - fantastično složena stranica, usko specijalizirana i zarađuje lik masnu lovu.

Neka ti to bude vodilja.[/quote]

Ma mislio sam sve ugradit u sajt od samih oglasa pa do aukcija.

imam jedan mali demo sajta, pa ako je netko zainteresiran pošaljem link na pm

Vreme sajtova “devojki za sve” je proslo. Ako radis takav sajt poceces sa svacime, a nista nece biti na nivou. Do takvog sajta mozes doci sto pocnes npr. sa oglasnikom za kola, pa se posle siris sa necime slicne tematike, npr. bicikle itd …

To je moje misljenje :wink:

isplati se ali praviti oglasnik kao što je njuškalo ili market,pik ba pucati na drukčije.

[quote=“trnac”]Ja imam drugačije mišljenje.
Kako je Riba napisao, treba raditi usko specijalizirani oglasnik.
Potrebno je “upiknut” dobru nišu gdje ima puno oglašivača.[/quote]

Mda, ali i ovo otpada u Hr jer je tržište premalo za bilo kakvu specijalizaciju.

mislim da ti je bolje ići na sajt s aukcijama ili ove stranice kupime itd jer ćeš uvijek imati ljude koji će htjeti kupiti jeft(inije)ino stvari. Bez obzira koliko takvih sličnih stranica ima uvijek ćeš moći naći kupce koji će recimo htjeti kupiti “kutiju čačkalica za 0.99 kn umjesto 2.99kn”

Hm pa ne mora bit tržište ključna stvar, rabljene stvari ili neš tako,

A jel imaš ti obrt ili firmu radi legalnosti?

evo neš kao popis oglasnika po tematici. link

baš ih i nema puno, bar manje nego foruma, portala itd :slight_smile: