Izrada news portala te redizajn drugog portala

@creatifcode evo ti :

Evo crno na bijelo CMS, boli zar ne?

Kako wordpress ima sa time veze, pa netko može i za tvoj custom cms napravit plugin (ukoliko je open source), na korisniku je da pomno odabire što i kako će koristiti pa ako se radi o ozbiljnijoj stranici i provjeriti kod po potrebi. I hvala što otkrivaš toplu vodu, naravno da dnevno.hr nije bez customizacije, jer očito wordpress je out of the box jednostavan te je potrebna customizacija da se dobije očekivano.

Ovdje se ipak radi o portalu kojeg OP traži, a ne nekakvom custom rješenju za nekakve kifle i specijalne servise koje wordpress sam ne može izvesti jer nije namjenjen za to.

Ne znam jesi li što krivo shvatio od ovog što ja govorim, ali ne tvrdim da je custom cms na nekakvom php frameworku manje fleksibilan od wordpressa, naravno da je bolji i fleksibilniji ALI wordpress je out of the box cms sistem koji se može puno brže optimizirati uz daleko manje troškove nego izmišljati toplu vodu iznova za nešto poput portala ili bloga što OP traži. Osim naravno ako misliš da su neki od navedenih prije portala budale a ti si jedini pametan.

Ako imaš kao kako vidim vrsan programer neke svoje vlastite cms-ove osim toga što se zajebavaš po Laravelu molim te ostavi nam svima ovdje link da vidimo.

Sve treba prilagoditi da bi dobili željeni rezultat pa tako i OS CMS, samo sto ces dobiti isto ili još kvalitetnije rijesenje brze i jednostavnije sa WordPress CMS-om nego da se radi custom rijesenje

E druga je stvar sto neke tvrtke imaju vec gotova svoja custom rijesenja ali nije to to

Cuj wikipedia. Imali smo mi jednog u selu koji je vidio da na plotu pise picka i on probao, pretpostavljas sta se dogodilo.

Evo isjecak sa wordpress.org stranice kad vec citiras:

WordPress started in 2003 with a single bit of code to enhance the typography of everyday writing and with fewer users than you can count on your fingers and toes. Since then it has grown to be the largest self-hosted blogging tool in the world, used on millions of sites and seen by tens of millions of people every day.

Eto pise, blogging tool, ne pise CMS, a mozda negdje i pise. NIje niti vazno.

Ovo naravno nije istina. Ali ne vredi to raspravljati sa WordPress fanaticima.

Nemam ne bavim se CMSovima, ne zajebavam se s Laravelom, i ono sto ja radim vecinom nije za javnost u zadnje tri godine sam uradio sveukupno cca. 4 web stranice od toga su 3 na WordPressu, a jedna je staticna. Presao sam u Enterprise E-Commerce sektor jer je bolja para, a privatno se kako ti kazes zajebavam sa Microsoft Enterprise rijesenjima. Tako da sory ali morat cu te razocarati ali nista ti ne mogu pokazati.

Nije istina. Ne lazite i ne patite ovaj jadan i namucen narod.

Pa ljudi čovjeku treba news portal za udrugu … hello pa idealno za WordPress

Slazem se, ali ja sam se upleo u raspravu iz sasvim drugog razloga.


1 Like

To je receno u kontekstu rasprostranjenosti nekog softvera i atraktivnosti za razne likove koji pisu maliciozne kodove, a Windows niti je besplatan niti je opensource.

Dakle, custom rjesenje neko namjenski mora da odabere tvoj sajt i dodje da se zeza kako bi nasao neke propuste i iste zloupotrijebio. Medjutim wp zbog popularnosti je cesta meta napada jos je i opensource tako da svako ima pristup code-u i uvid u sve njegove slabosti te je dovoljno da jedna stranica bude provaljena, exploit vrlo brzo bude dostupan svima tako da bilo ko nakon toga moze da ti skenja stranicu sto se cesto i desava.

PS. Laravel je fantastican PHP framework.

@remark ti si u ovoj temi nadrobio takvih gluposti da je to strasno, tesko je bilo ali uspio sam izdvojiti dio koji mi je najdrazi:

A otvoreni code uopste nije prednost vec mana zato sto svako zivi moze da ceprka po code-u i na taj nacin pronalazi sigurnosne propuste koji prije ili kasnije postanu javni te na hiljade sajtova sa tom verzijom postanu ozbiljno ranjivi.

Sta ti nije jasno? 20 karaktera…

Ma sve mi je jasno, zato se i smijem :smile:

Literatura za tebe: http://en.wikipedia.org/wiki/Security_through_obscurity

Evo i tebi: https://blog.sucuri.net/2014/12/revslider-vulnerability-leads-to-massive-wordpress-soaksoak-compromise.html

This Sunday has started with a bang. Google has blacklisted over 11,000 domains with this latest malware campaign from SoakSoak.ru

Our analysis is showing impacts in the order of 100’s of thousands of WordPress specific websites. We cannot confirm the exact vector, but preliminary analysis is showing correlation with the Revslider vulnerability we reported a few months back.

Ne brini, ja sam toga svjestan ali to nije nikakav argument “za” tvojoj strani price.

Ako ne zastitis server i CMS, nemas se sta zaliti kada ti netko upadne u sistem. Medjutim, tvrditi da je otvorenost koda negativna strana moze samo netko tko je jucer poceo programirati a vrhunac karijere mu je rad sa hrvatskim klijentima.

da ti nisi Mirko Katić možda?

1 Like

Pa ako ti Google tako jedno nedeljno jutro iz cista mira strpa domenu na crnu listu onda to uopste nije dobra stvar. Open source koncept nije los sam po sebi i ja ga podrzavam ali u slucaju WP, Joomle i sl. gdje svako zivi pravi nekakve plug-inove i gdje je proizvod dijeljen i izlozen cijelom svijetu to je problem.

Sad to sto ti vjerovatno ne znas da programiras pa mislis kako je vrhunac web tehnologije naklikavanje po WP i Joomli je potpuno druga stvar.

Nemoj vrijedati covjeka covjek je ovdje moderator i pouzdan clan

@remark I za tebe isto covjek zna svoj posao u wordpressu samo vam je potrebno da prolistate malo njegove postove i sve cete naci

I još cu jednom ponoviti da je custom rijesenje losije i skuplje od OS rijesenja ali nemora biti to tako svaki put jer sve ovisi od projekta a u ovom slucaju autoru teme netreba nista vise nego

WordPress
Dobra tema
Modifikacija mala

go go online

Vječita rasprava. Nego, čovjek traži custom rješenje a to neće dobiti za sitnu lovu, a opet će za svaku stvar trebati izdvojiti iznos, i tražiti pouzdanu osobu i spretnu da ne zezne nešto.
WP je 90% gotov proizvod koji se prilagodi potrebama. Treba i tu plaćati, ali znatno manje, a znalce iz oblasti WPa je lakše pronaći.
Moje razmišljanje, izletio mi na glas :blush:

2 Likeova

Moguce, ali je WP/Joomla vecinski neprogramerski alat i 90+% ljudi koji ga hvale i hrle ka njemu su zapravo ljudi koji imaju malo ili nikakvo programersko znanje pa na taj nacin eto nekako sklepaju neku web stranicu tj. idu linijom manjeg otpora. Koliko sam se samo nagledao “wordpress web developera” to je cudo jedno. Ne znam samo sto pametuju bezveze kad takvi uopste nemaju veze sa programiranjem.

Ali Google to nije napravio iz cista mira, napravio je to s razlogom. Ne kazem da se ovakve stvari nikada ne dogadjaju, pa na tvom linku je dokaz da se zbilja znaju dogoditi. Ali kod pravilno postavljene, osigurane WordPress instalacije takav se propust nebi dogodio.

Open source koncept nije los sam po sebi i ja ga podrzavam ali u slucaju WP, Joomle i sl. gdje svako zivi pravi nekakve plug-inove i gdje je proizvod dijeljen i izlozen cijelom svijetu to je problem.

Ovdje ti je dokaz da neznas o cemu pricas. Jos jednom ti savjetujem da procitas link koji sam prilozio u postu izna, mnogo pametniji ljudi od mene i tebe su vec raspravili taj problem.

Nije to poanta, ima otvorena tema u vezi WP protiv ostalih.
Ovdje je realno, čovjeku bolje da iskoristi neku dobru WP temu. Neka angažira nekoga da mu podesi portal i stavku sigurnosti i može raditi bez straha a par tisuća eura mu ostane u džepu.