Izrada web shopa - koje su opcije

Pozdrav,

koje su aktualne opcije za postavljanje web shopa?
Da li ima tu free CMSa koji valjaju, ili sve što valja i košta?

Da li se netko bavi postavljanjem web shopova i kolika je u prosjeku cijena za tu uslugu?

Hvala.

Opencart, prestashop, magento, woocomerce, sylius, shopware.

Svi sa liste dolaze u besplatnoj varijanti, mislim da magento vise nije besplatan.

I kojem od tih bi dao neku prednost?

Opencart ili woocomerce.

I koliko misliš da bi trebala koštati ta usluga postavljanja shopa?
Tj. koliko vremena je potrebno nekome sa iskustvom da postavi shop? (Bez unosa artikala)

I što je sa onom da nema džabe ni u stare babe … što se netko stvarno potrudio napraviti kvalitetna rješenja i besplatno ih distribuirati?
Ili ima neka kvaka?

Kreatori nude opciju izrade i/ili hostinga, uglavnom za premium klijente.

Ovo ne vrijedi za sw.
A što je onda sa wp-om?
Danas ti je dosta toga open source i besplatno.
Ako je nešto open source ne znaći da je besplatno.

Uzmi mysql, mysql gpl verzija je besplatna pod određenim uvjetima. Ako se ne držiš tih uvjeta , onda je moraš platiti i to uglavnom oem licencu. A onaj tko hoće pro verziju i support taj plaća licencu po serveru.

Sa druge strane postgresql je pod bsd licencom, a to znaći da s tom bazom možeš što god hočeš i nikome ne moraš ništa plaćati. Jedino ono što ne smiješ je to da ne smiješ uzeti dio code-a i ugradit ga u svoj app i prodavat, to se zove krađa. Za svoje potrebe možeš što god hočeš.

Shopware, definitovno.

Da se nadovezem na ovaj post, zanima me za b2b shop znaci shop za veleprodaju sta je najbolje koristiti, treba da mi bude sto jednostavnije i da nije mnogo opterecen shop raznim dodacima, vec samo lista artikla dodaj u korpi naruci i to je to :slight_smile:

Sjećam se jednom davno radio sam prestashop i nikome ga ne bi preporučio…

Treba prvo da se definiše kakav je to shop i sa koliko proizvoda se kreće i kako si to zamislio, pa tek nakon toga da se priča o platformama za izradu. Platforme kao Magento zahtjevaju jako dobar hosting prije svega i namjenjen je prvenstveno za velike shopove sa puno proizvoda.

Moj savjet je da kreneš sa WooCommerce on je sasvim dovoljan za početak osim ako ne misliš da postaneš veliki brend shop sa hiljade proizvoda.

Imaš još jednostavnije stvari, kao što je Shopify gdje ne treba da misliš o hostingu, domeni i ostalom, nego samo da plaćaš 29$ svaki mjesec i da imaš sve već gotovo.

Ljudi ti uvijek predlažu ono što je njima dobro, ali to ne znači da je i za tebe dobro, tako da razmisli.

@biljana

Nemoj se ljutiti, ali količina proizvoda nema veze.
Da li je u bazi 100 k proizvoda ili 100 milijuna, tako svejedno. Zato postoji paging i ako je baza dobro napravljena i optimizirana tada je nebitno.
Netko tko će imati web shop sa više od 10 k proizvoda imat će i love za platiti jaci vps itd.

1 Like