Jalova stranica - što napraviti

Imam jednu jalovu stranicu, specifične tematike, veterinarska.com

Nisam se trudio previše oko nje osim samog upisa podataka. Posjeta ima (cca 50 UV dnevno) ali klikova ni za lijek.

Prijedlog?

[quote=“trnac”]Imam jednu jalovu stranicu, specifične tematike, veterinarska.com

Nisam se trudio previše oko nje osim samog upisa podataka. Posjeta ima (cca 50 UV dnevno) ali klikova ni za lijek.

Prijedlog?[/quote]

Ti to ozbiljno?
Mislim ljudi pizde kad je reagiram kak znam reagirati a ti se evo žališ da nemaš ništa od sajta na kojem ništa nisi radio!

Gugl kaže za kojih 10k ljudi traži stranice te tematike bilo općenito bilo po gradovima u RH dakle tvoj publika je relativno ograničena stoga i nemreš računati na neku masu posjetilaca no možeš presložiti sajt za maksimalan CTR i to tek nakon što odradiš link building.

S druge strane industrija kućnih ljubimaca je velika vani a i kod nas ako pogledaš imaš više hrane za mačke nego za vegetarijance pa bih da sam na tvom mjestu prvo odradio seo a onda išao u direktno nuđenje oglašavanja recimo awt-u i ostalim uvoznicima klope za kućne ljubimce.

Tebi je neisplativo (bar mislim s obzirom na stanje tržišta) ganjati plaćanje po kliku jer je mali promet sve da imaš neki maksimum. Po prodaji nemreš ništa utržiti jer mi nemamo amazon a s druge strane jedan awt i ne mora imati nikakvu korist od reklame na tvom sajtu osim brandinga.

Ima li možda čarobno rješenje?

Zasukati rukave znam i sam. :slight_smile:

[quote=“trnac”]Ima li možda čarobno rješenje?

Zasukati rukave znam i sam. :)[/quote]

Bit i je u tome da nema čarobnog rješenja i upravo zato masa ljudi nikad neće ništa postići na netu. Sve se svodi na zasukane rukave s time da kad krampaš za Milu iz Posušja do 20. u mjesecu ćeš dobiti neku kintu za prošli mjesec a od weba ćeš prvu ozbiljniju lovu vidjeti za 6 mjeseci,godinu,dvije…
Zato Mile ima radne snage ihaaaaaaaaaaaj! :krele:

[quote=“iggysick”]Ti to ozbiljno?
Mislim ljudi pizde kad je reagiram kak znam reagirati a ti se evo žališ da nemaš ništa od sajta na kojem ništa nisi radio!

Gugl kaže za kojih 10k ljudi traži stranice te tematike bilo općenito bilo po gradovima u RH dakle tvoj publika je relativno ograničena stoga i nemreš računati na neku masu posjetilaca no možeš presložiti sajt za maksimalan CTR i to tek nakon što odradiš link building.

S druge strane industrija kućnih ljubimaca je velika vani a i kod nas ako pogledaš imaš više hrane za mačke nego za vegetarijance pa bih da sam na tvom mjestu prvo odradio seo a onda išao u direktno nuđenje oglašavanja recimo awt-u i ostalim uvoznicima klope za kućne ljubimce.

Tebi je neisplativo (bar mislim s obzirom na stanje tržišta) ganjati plaćanje po kliku jer je mali promet sve da imaš neki maksimum. Po prodaji nemreš ništa utržiti jer mi nemamo amazon a s druge strane jedan awt i ne mora imati nikakvu korist od reklame na tvom sajtu osim brandinga.[/quote]

Potpisujem. Evo jednog dobrog posta iggy, to se ceni :kuc:

Moji svi postovi su dobri samo ljudi na balkanu su navikli na raznorazne dilere magle pa onda ja ispadnem čudak kad ukažem na nekog dilera lol

[quote=“iggysick”]Ti to ozbiljno?
Mislim ljudi pizde kad je reagiram kak znam reagirati a ti se evo žališ da nemaš ništa od sajta na kojem ništa nisi radio!

Gugl kaže za kojih 10k ljudi traži stranice te tematike bilo općenito bilo po gradovima u RH dakle tvoj publika je relativno ograničena stoga i nemreš računati na neku masu posjetilaca no možeš presložiti sajt za maksimalan CTR i to tek nakon što odradiš link building.

S druge strane industrija kućnih ljubimaca je velika vani a i kod nas ako pogledaš imaš više hrane za mačke nego za vegetarijance pa bih da sam na tvom mjestu prvo odradio seo a onda išao u direktno nuđenje oglašavanja recimo awt-u i ostalim uvoznicima klope za kućne ljubimce.

Tebi je neisplativo (bar mislim s obzirom na stanje tržišta) ganjati plaćanje po kliku jer je mali promet sve da imaš neki maksimum. Po prodaji nemreš ništa utržiti jer mi nemamo amazon a s druge strane jedan awt i ne mora imati nikakvu korist od reklame na tvom sajtu osim brandinga.[/quote]

Očekivati da ću prodati oglasni prostor jednom AWT-u je čista ZF. Prije nekom malom uvozniku koji se tek probija.

Jesi probao pa znaš da je to nemoguće ili?
Onda idi preko neke reklamne agencije i to potraži onu koja već radi s AWT-om i stvar riješena.

[quote=“iggysick”]Jesi probao pa znaš da je to nemoguće ili?
Onda idi preko neke reklamne agencije i to potraži onu koja već radi s AWT-om i stvar riješena.[/quote]

Jesi li ikada probao prodati oglasni prostor u HR, a da stranica koju nudiš nije u top 20-30 najposjećenijih u Hrvatskoj?

Istina, ova moja je trenutno u top par milijuna :slight_smile: ali i niša je slabašna.

Ljudi u najbizarnijim i najslabijim nišama vrte milijune, a ti se bojiš da s ovom nebi mogao zavrtiti koju tisuću. ccccc.

Cijenim optimizam ali iz iskustva na HR tržištu je to bez pokrića.

Dobio sam nekoliko idejica, budem vidio što s njima.

Care sve se može kad se hoće.

I ne, to nije samo otrcana fraza, već ovo “kad se hoće” ima i pokriće. Ako nešto jako želiš učinićeš sve što je u tvojoj moći (a i van toga?) da to i ostvariš. Znači rokao bi backlinkove, žicao linkove, pisao viralni sadržaj u svojoj niši, povećavao posete, radio marketing svuda, skloapao raznorazne dealove, dok ne bi uspeo tj imao zavidnu posetu iz te oblasti. A onda bi lepo udario po marketinškim agencijama i jurio oglašavače, u početku, dok ne počnu posle oni mene juriti kako se sajt bude zacamentirao kao vrlo jak i posećen iz te oblasti :slight_smile:

Ne smeš se demotivisati, znam ja dobro kakvo je stanje na našim prostorima, ali veruj mi sve se da ostvari. Lično znam nekoliko ljudi sa naših prostora koji su počeli tako od nule sa nekim projektom, niko im nije davao izglede da će nešto uraditi a pogledam ih sada em što im je sajt jako respektabilan u svojoj kategoriji, em što već mlate jako pristojnu lovu.
A za sve to je zaslužan njihov rad, rad, rad, rad i vera u to što rade. Jaka.

U baladi @davidvictora nedostaje samo jedna stvar…

[SIZE=“7”]vrijeme[/size]

Da imam toliko vremena, gdje bi mi bio kraj. :zub:

Ako imaš znanja, volje i vremena - Just do it!

Ako ti nešto od navedenog nedostaje, imaš tri mogućnosti:

  • nabavi ono što ti fali (nauči, natjeraj se, nađi vremena)
  • nađi nekoga da to uradi umjesto tebe
  • odustani

Čarobnog rješenja nema…

[quote=“gambo”]Ako imaš znanja, volje i vremena - Just do it!

Ako ti nešto od navedenog nedostaje, imaš tri mogućnosti:

  • nabavi ono što ti fali (nauči, natjeraj se, nađi vremena)
  • nađi nekoga da to uradi umjesto tebe
  • odustani

Čarobnog rješenja nema…[/quote]

Potpisujem. Trnac, ako želiš uspeh na webu sa nekim sajtom, moraš uložiti.
Taj ulog može biti u vidu vremena (koji kažeš nemaš), novca, znanja, volje itd.

Ono što nemaš, ne možeš stići, ne znaš, ili ti se ne da raditi - lepo outsource i rešena stvar.
Konkretno ja na primer imam jako puno vremena jer studiram, tj obnovio sam 2.godinu pa sada kulijana i radim 8-9 sati dnevno na svojim projektima.
Na sve to imam i para za ulaganje i znanja tako da je to dobitna kombinacija.

Vreme se nadomesti tako što ćeš uposliti nekog od poverenja i znanja da to radi za tebe uz novčanu ili neku drugu nadoknadu, kompenzaciju. Sve se može.

Uhvatili ste me zrende, SEO ovo, link building ono, promocija vamo, ulaganje tamo…
Nisam od prekjučer, znam sve to i ne bježim od toga.

Nadao sam se čarobnom rješenju kako od ovih 50 UV navesti da barem neki od njih klikne na oglas.

E, a jes’ čuo za deep link building=)

Nisam.

E, imaš i deep link building pored link buildinga. Eto,stvar riješena. Čuo si.

Linkanje podstranica?
Znam za to, radim to samo eto nisam znao da se to tako zove.