Jalova stranica - što napraviti

[quote=“trnac”]Linkanje podstranica?
Znam za to, radim to samo eto nisam znao da se to tako zove.[/quote]

Zapravo masa ljudi krene u linkanje samo na domenu što je po meni velika greška.

Dobro a što misliš o ideji da mi malo pripretimo tim tovjim posjetiocima ha?
Pa i nije ih nešto bogzna kolko! Malo vas je,malo vas je,pi***ce! :smiley:

I na stranici koju sam naveo, radim jednu vrstu DLB. Istina, unutarnji ali ipak je DLB.
Da to nisam napravio možda nebi ni bilo 50 UV. Ili bi?

Odgovor na to pitanje će ti dati tj već ti je dao Google Analytics.
Pogledaj za koje ključne reči ti dolazi poseta sa google.

A što se tiče 50 UV dnevno, pa čak i za tako usku nišu, to je neverovatno slabo i za 0,10 $ zarade dnevno, tako da za tako nešto (kao i za većinu drugih stvari) magično rešenje ne postoji u tom obliku.

0,60 EUR za 3,5 mjeseci :frowning:

Budem se malo pregrupirao, možda već večeras.

Koje sve nebuloze neću čuti na ovom topicu. Ekipa priča o prodaji oglasa, a NIKAD u životu nisu prodali oglas. Dajte se držite onoga što radite.

Od kud se mi znamo?

Kome se ti obraćaš?

Ja nisam siguran jer malca nikad u životu nisam vidio a izgleda da on o osobi kojoj se obraća zna sve. :slight_smile:

Ako ide mene, da sam se držao jednog posla vjerojatno bi još mljeo biber

Malo DLB nikad ne škodi :slight_smile:

Ide na sve koji su napisali da bi oni nekome (u ovom slučaju onome ko drži hranu za ljubimce) prodali oglas.

Taj sam! Od kud se mi znamo?

Heh ma pusti lika…totalno sam neutralan u ovoj priči i u eventualnom prepucavanju koje će možda usledeti…ali užasno mrzim likove koji misle da su prosuli svu pamet ovog sveta i uključe se u temu da bi se pravili pametni, ništa konstruktivno ne kažu, ne doprinesu kvalitetu teme i samo off topicuju.

To što ovaj uvaženi Gosaric misli da se ne može prodati oglasni prostor u tom niche-u, je upravo i razlog zašto ću se ja i svi koji žele raditi, probijati na našem tržištu vrlo lako, jer će takvi likovi već u startu imati pesimistički pristup projektu, što znači manje konkurencije u svakom niche-u :slight_smile:

[quote=“trnac”]Imam jednu jalovu stranicu, [/quote]Moje su sve takve.

No znači, kao netko ko inače ima isto dosta problema s vremenom i količinom posla, možda par riječi od mene…

Kolko sam vidio imas inace mrezu sajteva, tocnije, kolko sam skuzio po pokojem postu tu i tam.
Uglavnom, svojevremeno sam zakljucio da ciljas na nesto a’la autoblogovi, pa kako oni to obicno oce, skupljaju random traffic odsvakuda do neke mjere, ugl da ne trabunjam…

Prva stvar; ovaj traffic nis cudno nije, “niše” su vrlo slabe kod nas. Eh sad, reko bih da nema nacina da iz 50 posjeta iscijedis ikakve nofce koji ce licit na nesto. Nije to ko npr vani da ako imas CPC od 0.5-1.5€ po kliku na takve teme, skoraš jednog klikera na dan i autoblog je time ispunil svrhu. S druge strane, cini se da nisi ni “optimizirao” adsense oglase da to bude veci CTR od onog interesnog nekakvog, sto je kindof trik za klikanje. Metnes im oglase i cekas da kliknu na oglas umjesto nekud korisno :slight_smile:

No, enivej, druga stvar;
mozda ne mozes trenutno nesto posebno s ovim kao takvim webom, ali probat jednu rundu dodatne optimizacije svako toliko, nesto friskog kontenta, sredit homepage (sirijusli, to bi bilo dobrodoslo) i ganjat da to bude brojka od recimo 250 na dan. S tak necim imas sanse uz malo sniki pristupa na adsense CTR imat 1€. Buduci da to ipak nije klasican “igrice” webic.

Bitno je, valjda sam htio rec, (malo sam rastresen lately), probat si misiju postavit i dostic to. Trebat ce tu jos rada, evidentno, i malo gruntanja. Content, SEO. Optimizirat rad s vremenom kojeg imas. OK; nije proslo kak si mislio - domena je placena, neki rad je vec ulozen, sad malo razmisli kako, i dovrsi pricu, i dalje pici.

365€ nije puno godisnje, ali uz 20 takvih, dosta si u plusu :wink:

Hm takvih 20 i napraviti sve sto si ti rekao plus ono sto je on vec napravio je prilicno dosta posla i za godinu dana ako radis na svakome. Pogotovo ako sam radis sve, ja tesko da cu ako i 5 kvalitetnih projekata ostvariti u godinu dana (content-adsense) tipa, opet mozda bi trebao ici vise na automatizaciju…

Znači od ovih 50 UV/dnevno u takvoj niši nemam puno što očekivati.
Povećati broj posjeta (promjena i uljepšavanje, novi sadržaj), lukaviji pristup kod stavljanja oglasa i još optimizacije.

Tnx @Nosf

Pa racunam da sad nema nesto puno za radit onako sto se tice researcha ili izmisljanja contenta nego jednostavno to preformulirat na webu (npr, podebljat subpage, cini mi se pomalo praznjikav) i tako nesto. A SEO da bude veci fokus.

E a prilicno dosta posla, sve zavisi. Ako je to planirao radit u konstrukciji kakvu sam nagađao, sad nema druge nego sve to napicit da bude profitabilno, nekako si to mislim. Veci ili manji posao, fuckaj ga sad, brijem.

Inace, slabo se kontam u ASP pa nemogu tu nest dripcit, ali mozda ima kakvih automate opcija.

Mislim, povremeno svi odaberemo nekakv web koji zavrsi nikako. Osobno se mogu pohvalit - ja svaki drugi :D:D Ali sad, ili nesto tu zavrsit ili odustat. Mislim, nema se tu puno sto gruntat. A vec kad je nafilao s masom informacija, onda je mozda bolje zavrsit nego pustit.

@trnac, np.

[quote=“DavidVictor”]Heh ma pusti lika…totalno sam neutralan u ovoj priči i u eventualnom prepucavanju koje će možda usledeti…ali užasno mrzim likove koji misle da su prosuli svu pamet ovog sveta i uključe se u temu da bi se pravili pametni, ništa konstruktivno ne kažu, ne doprinesu kvalitetu teme i samo off topicuju.

To što ovaj uvaženi Gosaric misli da se ne može prodati oglasni prostor u tom niche-u, je upravo i razlog zašto ću se ja i svi koji žele raditi, probijati na našem tržištu vrlo lako, jer će takvi likovi već u startu imati pesimistički pristup projektu, što znači manje konkurencije u svakom niche-u :)[/quote]

Ako je netko prosuo svu pamet ovog svijeta, onda si to ti i tebi slicnima, bez uvrede. Pričate o nečemu o čemu očigledno nemate pojma, ja isto nemam pojma jer se ne bavim s time, ali pratim i pričam s onima koji to rade jer se direktno odnosi na mene i moj posao. Poanta je u tome da je bilo što teško prodati online ako nisi u gemiusu, ako nisi u top 30 kao što je trnac prije napomenuo, da je posebno teško sad prodati dok je stanje takvo kakvo je.

Čitaj malo Tomislava Cara pa će ti biti jasnije o čemu pričam, a još sam i sastrane čuo od ljudi koji vode agencije baš za online marketing kako je teško prodati nekome ko ima lovu i čije reklame gledaš svaki dan, a kamoli da netko solo nešto prodaje.

Ako želiš prodavati onda se samo baviš prodajom, nisi uz to webmaster, programer, dizajner ili bilo što drugo. Naravno, izuzet adsensa i sličnoga.

Al ti sad možeš tvrditi da možeš napumpati neki takav sajt i prodavati oglase, a ja ću ti reći probaj pa javi dojmove. Jedno je teorija, drugo je praksa.

Opet si ignoriao moje pitanje i očigledno (i to je jedina činjenica koju si iznio a koja je dokaziva!) je da me ne znaš, ne naš čime se bavim i ne znaš čime sam se sve bavio u životu no to nije niti bitno jer tvoje pozivanje na nebulozu je zapravo okismoron:

Naravno, najverojatnije nikad nisi bio nogometni trener no ipak si možda nekad i negdje komentirao kako bi Tomasa trebalo smjesta izbaciti iz repke! Nisi trener,ne baviš se time no nazivati nebulozom tvoje mišljene ili stav o sastvau repke je nonsense.

Čovjek je pitao što učiniti i dobio je prijedloge. NITKO nije rekao:čuj to će ti sigurno upaliti! Tak’ ćeš zaradit’ brdo love! Ja osobno sam samo iznio mišljenje šta bih ja uradio. Ne vidim čemu to napadanje. Drma te pubertet?

Naravno da ne znam čim se baviš, otkud bih znao, ali vidim da si provokator. :wink: