Jalova stranica - što napraviti

[quote=“iggysick”]Opet si ignoriao moje pitanje i očigledno (i to je jedina činjenica koju si iznio a koja je dokaziva!) je da me ne znaš, ne naš čime se bavim i ne znaš čime sam se sve bavio u životu no to nije niti bitno jer tvoje pozivanje na nebulozu je zapravo okismoron:

Naravno, najverojatnije nikad nisi bio nogometni trener no ipak si možda nekad i negdje komentirao kako bi Tomasa trebalo smjesta izbaciti iz repke! Nisi trener,ne baviš se time no nazivati nebulozom tvoje mišljene ili stav o sastvau repke je nonsense.

Čovjek je pitao što učiniti i dobio je prijedloge. NITKO nije rekao:čuj to će ti sigurno upaliti! Tak’ ćeš zaradit’ brdo love! Ja osobno sam samo iznio mišljenje šta bih ja uradio. Ne vidim čemu to napadanje. Drma te pubertet?[/quote]

Fakat, čime se baviš?

Znači sad ne znaš čime se bavim a jučer si tvrdio da nikad u životu nisam prodao niti jedan oglas?!?
Daj se odluči već jednom. Mnogo si mi neodlučan što bih ja opravdao godinama. :potboy:

U zadnje vrijeme:bavljenjem.

Mućki provokator.

Provokator iz Mućki! :potboy:

Najlakše je biti seronja iza anonimnog nicka :wink:

Meni je rekao da radi adult gay stranice :mini:

Povlačim izjavu i povlačim se iz rasprave, sad mi je sve jasno. :slight_smile:

[quote=“Gosaric”]Ako je netko prosuo svu pamet ovog svijeta, onda si to ti i tebi slicnima, bez uvrede. Pričate o nečemu o čemu očigledno nemate pojma, ja isto nemam pojma jer se ne bavim s time, ali pratim i pričam s onima koji to rade jer se direktno odnosi na mene i moj posao. Poanta je u tome da je bilo što teško prodati online ako nisi u gemiusu, ako nisi u top 30 kao što je trnac prije napomenuo, da je posebno teško sad prodati dok je stanje takvo kakvo je.

Čitaj malo Tomislava Cara pa će ti biti jasnije o čemu pričam, a još sam i sastrane čuo od ljudi koji vode agencije baš za online marketing kako je teško prodati nekome ko ima lovu i čije reklame gledaš svaki dan, a kamoli da netko solo nešto prodaje.

Ako želiš prodavati onda se samo baviš prodajom, nisi uz to webmaster, programer, dizajner ili bilo što drugo. Naravno, izuzet adsensa i sličnoga.

Al ti sad možeš tvrditi da možeš napumpati neki takav sajt i prodavati oglase, a ja ću ti reći probaj pa javi dojmove. Jedno je teorija, drugo je praksa.[/quote]

Kad nemaš pojma, onda nema potrebe da sudiš o drugima. Konkretno radim na srpskom tržištu i tačno znam kome, kako i pod kojim uslovima možeš prodati baner. U Hrvatskoj je možda to malo drugačije, ali ipak je to isti jezik, isti narod.
I dobro znam da je ćesto teško izvući čistu lovu, nekada se tu nudi kompenzacija, nekada ovo nekada ono. U stalnom sam kontaktu sa ljudima koji imaju sajtove na srpskom i zarađuju od reklamnog prostora preko soma eura, takođe sam u kontaktu i sa ljudima koji drže razne časopise pa i preko raznih marketinških agencija nalaze oglašavače za isti itd itd. Tačno znam kakva je tu situacija.
Da je lako, naravno da nije. Jer da jeste lako, “svi” bi uspeli da prodaju oglasni prostor, pa čak i ti sa takvim stavom. Ali da nije nemoguće ako se odradi brutalan posao - naravno da je moguće.

Tako da bolje se ti drži toga što znaš i u čemu si dobar, a ono što ne znaš bolje ti ćuti, nego da to pričaš drugima, koji u mom slučaju imamo mnogo više znanja i ličnog iskustva iz te oblasti.

I’m out.

A ja serem zato što…? Ajd nastavi sa uvredama pa neće biti anonimna tužba. :slight_smile:

hahahahah jel ti to ozbiljno?!? :smiley:

Čekaj,čekaj, ti imaš neke predrasude prema homoseksualcima? Zanimljivo.
Kako se ljudi razotkriju sa samo par bedastih postova…

Kako ste krenuli i ovo će završiti u birtiji, a bilo je dobrih savjeta, čak sam malo presložio sajt.

Šteta.

[quote=“trnac”]Kako ste krenuli i ovo će završiti u birtiji, a bilo je dobrih savjeta, čak sam malo presložio sajt.

Šteta.[/quote]

Baš tako, bilo je, dok se cenjeni Gosarić nije uključio da poremeti sve, bez ikakvog konkretnog mišljenja ili saveta u vezi sa temom.

[quote=“trnac”]Kako ste krenuli i ovo će završiti u birtiji, a bilo je dobrih savjeta, čak sam malo presložio sajt.

Šteta.[/quote]

A šta da ti velim… Imamo tu nadobudnog klinca koji nema pojma tko sam,što sam i što radim i to sam prizna a tvrdi da ja nikad u životu nisam prodao niti jedan oglas! Pa ajd sad ti to prešuti. I onda kad mu ukažeš na tu nebulozu naziva te seronjom.
Žalosno.

[quote=“iggysick”]A šta da ti velim… Imamo tu nadobudnog klinca koji nema pojma tko sam,što sam i što radim i to sam prizna a tvrdi da ja nikad u životu nisam prodao niti jedan oglas! Pa ajd sad ti to prešuti. I onda kad mu ukažeš na tu nebulozu naziva te seronjom.
Žalosno.[/quote]

Tebe bi sigurno munja pogodila da nešto prešutiš? :slight_smile:
Možda da probaš “soft” pristup?
Npr. Gle, @netkonetko, nisam baš jumfer u prodaji oglasnog prostora, radio sam to, to i to i jošneštododaškaoargument.
Bez iritacija, bez sakrivenih misli, onak, ljudski, otvoreno? Ha, šta kažeš?

[quote=“trnac”]Tebe bi sigurno munja pogodila da nešto prešutiš? :slight_smile:
Možda da probaš “soft” pristup?
Npr. Gle, @netkonetko, nisam baš jumfer u prodaji oglasnog prostora, radio sam to, to i to i jošneštododaškaoargument.
Bez iritacija, bez sakrivenih misli, onak, ljudski, otvoreno? Ha, šta kažeš?[/quote]

Ja sam samo iznio svoje mišljenje,prijedlog,ono što si ti tražio i ništa više. Ajmo se sad nabacivati uvredama zato što je netko iznio neki prijedlog koji možda neće proći!
I onda meni treba soft pristup?!?

Trnac, a da probas s kvalitetnijim micro-niche link direktorijem?

Brza strategija:
Vrhunski onpage seo: bez pretjerivanja s auto generiranim sadrzajem da ides ispod spam radara… sto nije tesko za .hr market.
Hijerarhija sadrzaja: Za svako mjesto ili grad kreiras podkategoriju, npr. tvoj top kw Pušća.
U toj podkategoriji kreiraš podkategorije vezane za branšu ( pucas na long tail kws koji su trazeni i povezes ih s lokacijom ), npr. Cjepljenje štenaca Biograd. ( bubam bezveze, treba bacit analizu, jel…)

Bitno je dinmicki pokriti sve lokacije + sve bitne kw-e iz niše i usera navesti da stvara sadržaj. Svaki tvoj napor da i sam doprineseš kvaliteti sadržaja google gleda s blagonaklonošću :slight_smile:

U obavezna polja za unos od strane usera uvalis “tekstualni opis” tj. seo friendly content generator + daš opciju slika i sve eventualne opcije koje bi doprinjele stvaranju Kvalitetnog sadrzaja koji bi pucao na vrh rezultata.

S kvalitetnom navlakušom i solidnm odazivom usera bi vrlo brzo bio u top rezultatima, ne samo na osnovne termine na koje vjerojatno sad pucas, vec i na sve nazive tvrki prijevljenih u direktorij, svaki ciljani keyword + naziv mjesta i na gomilu podataka koje bi predhodno uvrstio u onpage plan.

Naravno, bitno je obavijestiti, na bilo koji nacin, SVIH koji mogu biti zainteresirani za unos svojih podataka u direktorij da je promo period u tijeku i da unesu svoje oglase.

Model zarade bi u startu bio adsense a kasnije simbolicna naknada za listing u katalogu. Ovu drugu nemozes dugorocno ocekivati bez da dokazes kvalitetu.

Prijedlog: kod kreiranja stranice samog oglasa, izbaciti nepotrebnu navigaciju koja vodi na druge oglase da user stekne dojam vlastite male web stranice, na taj nacin imas extra aduta kod kasnije prodaje.

Također je pozeljno usere updejtati svako malo s nekim cakama, da vide da radis za njih, kasnije nije bed iskrcati par100 kn za svoj oglas koji u biti izgleda ko mini sajt.

Jednom odrađena, dokazano uspješna platforma se moze dalje aplicirati na bilo koju .hr online nišu…

Kreiras si neki “dictionary” fajl i samo mjenjas rijeci i nazive domena :slight_smile:

Eto, onako na brzaka…

Btw, ovo dokazano prolazi od googla na .hr webu, na .com / co.uk bi dobio bananu da bi se presto bavit webom.

Ja se ne bih složio sa simboličnom naknadom jer smatram da veterinarske stanice vrte relativno veliku lovu i da im se može dobro naplatiti to izlistavanje.

Cijena se u ovakvom modelu kreira u odnosu na feedback, sto usera, sto posjetitelja. Nemozes ju kreirati dok nemas feedback o kvaliteti proizvoda.

Da imas debeli marketing budžet i call centar pun super prodavaca, mozes ici u startu na debelu cijenu i riskirati.

Puno stvari na webu ne prezive ni dok su 4free.

[quote=“digits”]Cijena se u ovakvom modelu kreira u odnosu na feedback, sto usera, sto posjetitelja. Nemozes ju kreirati dok nemas feedback o kvaliteti proizvoda.

Da imas debeli marketing budžet i call centar pun super prodavaca, mozes ici u startu na debelu cijenu i riskirati.

Puno stvari na webu ne prezive ni dok su 4free.[/quote]

Ja nisam mislio odmah i sad da ide sa visokim cijenama već kad se odradi seo i dobiju rezultati. Pustiš da te iste stanice dobijaju promet gratis neko vrijeme i onda ideš k njima i pitaš ih kako su zadovoljni i kad kažu da jesu onda izađeš sa cifrom.

Vjerojatno vam nisam rekao ali moj ex djelatnik je nazvao skoro sve veterinare sa popisa kako bi provjerio podatke (telefon, fax, ulica, mail, web).

Velika većina nema vlastiti web i puno njih nema mail.

Ja svakako pikiram na free osnovni podaci, a extra baneri se naplaćuju.
S naplatom core contenta sam se opekao i to ne jednom, tako da nemam potrebe istraživati.

Moja preporuka je da nazoveš xy vet. stanica i da ih pitaš jesu li zaiteresirani prije nego bilo što napraviš. Ako se dogovoriš prije, onda radi.

Kad naiđeš na pitanje “što će to meni?” onda nam reci kako je prošlo. :smiley: