Je li moguće prijenosno "mini/usb" računalo

Da, jednu grafičku možeš podijeliti na onoliko monitora koliko imaš izlaza :smiley: ja sam koristio 2 monitora, jedan je fullhd, drugi je bio 1366x768, tak neš. Na mojim specifikacijama (i3 6100, 8gb ddr4, 128gb ssd i gtx950 2gb grafičkom je vrtio oba kompa bez problema, na jednom sam igrao gta v, a na drugom neki malo stariji need for speed, radilo je dobro. Jedino bi za igranje iste igre trebalo 2 user accounta imati, na jednom user accountu neke igre možeš 2 otvoriti, a neke ti se zbugaju pri pokušaju otvaranja :smiley:

1 Like

Zanimljiv program a prilično jednostavan. Probao sam ga nakon što sam pročitao tvoj post. Radi odlično :smiley:

Malac igrao neki Call of duty stariji, black ops 2 a ja GTA 5 na maks. detaljima (isključen AA) i radi odlično. Da sam barem ranije znao za taj progeam nebih mu kupovao ovaj polovan komp što ima :smiley:

Mislim da sam konačno našao rješenje svog problema :smiley: …koje je toliko jednostavno da ne kuzim kako mi ranije nije palo na pamet.

Znači zahtjev je bio:
Jedno računalo, dovoljno maleno da je uvijek samnom. A opet dovoljno jako da služi svrsi.

Dobar laptop bi bio rješenje, ali mi se ne sviđa baš što ga onda u kućnoj upotrebi moram spajat na normalnu periferiju. (Monitor, tipkovnicu…) Dobar dock bi rijesio taj problem…ali nekako nisam pronašao motivaciju da sve sa kućne pile selim na laptop i da mi to bude primarno radno računalo. To mi je baš teška odluka bila…

I tarrannn…koliko glupo/jednostavno rješenje problema: remote desktop.

Hebena aplikacija koja omogućava da nam primarno radno računalo bude stacionirano doma, a po potrebi da od bilo kuda pristupamo tom kompu i radimo kao da smo na njemu.
Na taj način sve uvijek ostaje sinkronizirano… a svoj komp imamo uvijek sa sobom. Čak u još manjem obliku nego da je na USBu, jer dovoljno je znati sifru i od bilo kuda se spojiti. Koja milina :slight_smile: :slight_smile:

Jedini minus je što komp doma mora ostat upaljen…but who cares…

A i zanimljivo bi bilo složiti uređajčić s kojim se može remote upaliti komp. Hmm…hmm… :slight_smile: :slight_smile:

Splashtop :stuck_out_tongue: jos preko moba da pocnes radit hehe

TeamViewer je zakon…

1 Like

Vidim ima alternativa, dobro je to :slight_smile: …ali TeamViewer je koliko vidim najrazvikaniji…

Bozoou upravo izmisli TeamViewer. :beers:

Alternative nisu dobre. Plati i koristi remote koji valja

1 Like

Bas je super teamviewer… Povremeno (jednom ili 2 puta u tjedan dana) se spojim preko njega na mini pc da provjerim jel radi jarvee, nakon par mjeseci pocelo izbacivati da koristim u komercijalne svrhe i kad se spojim me za 3 minute izbaci i neda mi se spojiti iducih 10 minuta :smiley:

Ako je spojen na isti ruter lan/wifi splashtop besplatno spajas se preko cega hoces.

Plati i uživaj u spajanju bez prekida.

1 Like

Pa imaš M$ remote desktop. On je free (ako zanemarimo činjenicu da si platio M$ prozor)

anydesk probaj

bla bla bla 20 znakova

Imas i ovaj tor based OS…
https://tails.boum.org/index.en.html

Nego jedna stvar mi nije jasna vezano uz sigurnost i remote desktop.
Ja se uopce ne sjecam da sam ikakve posebne permissione morao dati kod instalacije TeamViewera, a dao sam kljuc svog kompjutera u ruke bilo kome tko se nalazi u pozadini te aplikacije.
Ali ok, recimo da TeamVieweru vjerujemo…pa to nije problem.
Ali, ako sam njega instalirao bez ikakvih potrebnih permissiona, to znači da bilo koju aplikaciju koju instaliram na računalo, da ista se može ugnjezdit na isti način bez moga znanja…da mi preuzela ključ moga računala?

Nije li to veliki sigurnosni propust windowsa ili sam nešto propustio?

Trebaš dati pass za konekciju. Ili podesiti sigurno spajanje. Ne može se netko samo tako zakačiti

Mislim da njega sekira instalacija third party app-a (u ovom slučaju TeamViewer) kojoj pri instalaciji daje permission povezivanja app servera a da nije siguran da l’ mu ista aplikacija vršlja po ostalim procesima mašine.

Mislim da je i to ok. Da nije, Windows bi ukazao na opasnosti te aplikacije. Neka proba instalirati/pokrenuti ammyy Admin, pa će vidjeti na što mislim.

Pa ta aplikacija se mogla zvati “Chess-game” …a biti remote desktop u pozadini.
Hoću reći mene Windows nije ničim upozorio koje radnje može raditi TeamViewer u pozadini, niti me je trazio permissione za išta.
Ja konkretno vjerujem TeamViweru, ali si postavljam pitanje hoću li danas sutra instalirati nekakav “Chess-game” koji će u pozadini moći raditi što želi, jer me Windows neće štititi tako da me obavijesti o permissionima koje daje aplikaciji.

To je ovdje nebitno, to spriječava neku drugu osobu da se spoji na moj remote desktop…ali instalirana aplikacija nema nikakvu barijeru sa paswordom koji je pod njenom kontrolom.

Pa jeli te Windows upozori za neke druge aplikacije? Osim onih smetnji, dali ćeš aplikaciji dozvoliti Admin radnje na PC?
Sam Windows ti je jedan veliki backdoor alat za otkrivanje raznih detalja. Kontrolirani alat, ali je rupa koju korisnik ne može zakrpati nego se pomiriti sa tom činjenicom i vjerovati u poštenje i lijep svijet sa mnogo cvijeća koje raste okolo.

2 Likeova