Je li moguće prijenosno "mini/usb" računalo

Pa o tome i govorim…očekivao bi da windows ima neku kontrolu što koja aplikacija smije raditi.

Mutno mi je, mada mi se čini da za neke teže stvari pita dopuštenje dali aplikacija smije to i to.

Ali ako i pita, onda ovo premoščivanje tipki koje koristi remote desktop…su premosnica za sve sigurnosne provjere. Jer jednom kada daš nekom u ruke kontrolu nad tipkama i mišom, on može raniti sustav na koji god način poželi.
A ispada da će windows dopustiti bez ikakvog pitanja da bilo koja piz***rija od aplikacije smije uzeti kontrolu nad tipkama i mišem.

Hmm…very interesting.

Vracajuci se na originalnu temu.

@bozoou, uzeo externi enclosure, ssd od 256gb u njega, instalirao Windows To Go (pogledaj WinToUSB) i sve super radi. Razliku u brzini ne osjetim s obzirom na interni SSD. Bitno je da je SSD SATA3 i da sve ide preko ISB 3.0 porta.

1 Like

Super!

Ako sam dobro shvatio, taj winToUSB nema problem s drajverima na različitim računalima?

Znači imaš prijenosni HDD koji je SSD i na njega si spičio portabilne Windowse i stvar šljaka. Very nice :wink:

Kada bi morao istaknuti neke minuse, koji bi bili?

@bozoou

U biti je to cisti Windows To Go (officially), ali bez WinToUSB ne moze na drajvove koji nisu certificirani od M$, a ni na diskove.

S drajverima nisam uocio probleme. Kad ga prvi put ustekas u neku masinu trazi drajvere i instalira ih.

Minusi su da nema hibernacije out of the box. Da treba svaki put odabrati da se boota s eksternog diska. Nema apgrejda bez WinToUSB upgrejdera. To je to zasada. Ako trebas pomoc slobodno PM.

Super, pokusat cu to slozit…ako zapnem, pitam.
Hvala :wink:

Sad cu se tesko odlucit izmedju remote desktop opcije i ove…al bolje imat dvije varijante, nego nijednu :slight_smile: