Jeftin Dedicirani Hosting u Hrvatskoj

Pozdrav ekipi,
evo da se i mi malo uključimo :wink:

Naime stvar je sljedeća, trenutno imamo akciju dediciranih servera u Republici Hrvatskoj koji su smješteni na našoj urednovnoj lokaciji, u našem data centru koji trenutno broji 25 servera koji su online (još ih je 11 u pripremi za objavljivanje).

Koristimo se optičkom infrastrukturom do lokacije servera koju nam pruša OT - Optima telekom d.d. brzine 200 / 200 MB/s, a također imamo i pomoćne optičke vodove T-HT Hrvatskoj telekoma brzine 200 / 200 MB/s.

Serveri su spojeni gigabitnom vezom na optičke switheve u data centru!

Akcija je trnutna 3.999,00 kuna na 24 mjeseca (zakup dediciranih servera)!

Što je uključeno u to?

  1. link brzine 200 / 200 MB/s
  2. 8 GB rama DDR3
  3. Intel R Core TM 2 Quad CPU q940 @ 2,66 GHz (2 servera sa tim procesorom)
  4. 3rd Generation Intel® Core™ i7 Processor - i7-2600K (1 server sa tim procesorom)
  5. Dirskovi Western Digital, 2TB, WD RE4, 7200rpm, SATA 3 Gb/s, 64MB
  6. Windows Server 2009 R2 Enterprise licenca (licenca za server, neograničen broj usera)

Ako još treba koje pojašnjenje slobodno pitajte.

Antonio

[quote=“toniinformatika”]Pozdrav ekipi,
evo da se i mi malo uključimo :wink:

Naime stvar je sljedeća, trenutno imamo akciju dediciranih servera u Republici Hrvatskoj koji su smješteni na našoj urednovnoj lokaciji, u našem data centru koji trenutno broji 25 servera koji su online (još ih je 11 u pripremi za objavljivanje).

Koristimo se optičkom infrastrukturom do lokacije servera koju nam pruša OT - Optima telekom d.d. brzine 200 / 200 MB/s, a također imamo i pomoćne optičke vodove T-HT Hrvatskoj telekoma brzine 200 / 200 MB/s.

Serveri su spojeni gigabitnom vezom na optičke switheve u data centru!

Akcija je trnutna 3.999,00 kuna na 24 mjeseca (zakup dediciranih servera)!

Što je uključeno u to?

  1. link brzine 200 / 200 MB/s
  2. 8 GB rama DDR3
  3. Intel R Core TM 2 Quad CPU q940 @ 2,66 GHz (2 servera sa tim procesorom)
  4. 3rd Generation Intel® Core™ i7 Processor - i7-2600K (1 server sa tim procesorom)
  5. Dirskovi Western Digital, 2TB, WD RE4, 7200rpm, SATA 3 Gb/s, 64MB
  6. Windows Server 2009 R2 Enterprise licenca (licenca za server, neograničen broj usera)

Ako još treba koje pojašnjenje slobodno pitajte.

Antonio[/quote]

Može li IP za ping? Hvala. :slight_smile:

IP primarnog voda za pign je 85.114.52.2

Postovani kolega Antonio,

Neznam zasto vi svi koji rusite cijene servera mislite da cete nesto sa tim postici , dobiti, uzeti, zaraditi ili kako bi to covjek vec formulirao

uglavnom radite nam sranja mislim na nas koji smo najmanje 10 ako ne i 100x vise ulozili u inrastrukturu

oprosti ali daj mi molim te objasni sta ce nekome tvoj server koji jednostavno nema dovoljno prpusnosti mreze

kako si ti to zamislio hostati ili kako ti ti dozvoljavas davati nekome 200mbita a imas ih samo 200

dali je tebi jasno da ce te sam tkom ili optima na 70% iskoristivosti tvjoih uplinkova dezdusno baciti van

suma sumare u tvojoj prici zaraditi ce smao optima i tekom ali ti ne, ti ces si smao navuci probleme i neprespavane noci

no kada malo bolje razmislim i drago mi je sto vas ima tj sto svakim danom ima vise konkurencije jer ce ljudi uvidjeti tko je dobar pa ce opet ti koji su se opekli doci knama koji imamo nesto za ponuditi

zelim ti puno srece i zivaca sa prodajom i objasnjavanjem zasto je uplink down

jedino na cemu ti zavidim je da si ti na moru a ja skoro u alpama :slight_smile:

sve najbolje !
lp
Alen

Pozdrav Alene,
pa da i ja odgovorim!?

Tko kaže da ja rušim cijene, no imam 3 servera koja hoću prodati jer mi stoje i ne trebaju mi, ako je raditi danas grijeh onda sam kriv!

Nadlje, moja brzina je tu kolika je 200 MB uplikn-a, a u planu je poslije ljeta podizanj na 500 MB!

Pošto sad već u 5 godina hostamo i više od 3000 klijenata, mislim da razlog za ovaok post ne postoji!

Također, nisam ja dozvolio nikom 200mb link već sam napisao da je link data centra 200 MB!

Od 5 godina poslovanja server ima uptime 99 posto a to nešto govori!

Nadalje, HR tržište je teško i svi se probivamo na svoj način, pa nije baš u redu obezvrijediti nečiji rad i trud i uloženi kapital od pola milijuna kuna.

Sve najbolje i tebi Alene.

Antonio,

shvati da nemas resursa za tako nesto, dakle ulazis u nesto zasto nisi dovoljno potkovan a u tvom slucaju je uplink koji je jednostavno nedovoljan da bi prodavao servere.

Promet nisi dobio gratis od optime ili tcoma nego ga placas a ja znam kakve su njihove cijene i mogu ti reci unaprijed da si u gubtku no ajde… kako ti volja :slight_smile:

Nego pazi ovako:

  • ja kupim sva 3 servera od tebe na 2 godine
  • win licenca mi netreba stavi mi linux gore centos ako moze ( cijena neka ostane ista ;-))
  • ponuditi cu 2 godine gratis hosting svima ovdje na forumu
  • podrsku imaju od mojih ljudi kao da placaju
  • ako nesto nije ok sa uplinkom ljudi se javljaju tebi !?

Obavezujem se i na sljedece :

  • stavljati cu grafove od servera svaki dan ovdje na forum

Deal ?

Pozdrav Alene,

deal! naravno ja znam šta radim, iskreno, mislim gle, za sada je uplink toliki koliki je, jer su stalni vodovi kod nas u HR astronomski skupi!

Velim ti ako se hosta 3000 accounta na Optima liknu i radi onda je valjda ok! Nadalje, imam ja i pomoćni link T-Coma koji je također 200 MB pa se mogu ti serveri staviti i na njega a tamo nema nikakvog prometa osim 2 sekundarna dnsa?!

Uglavnom to radi, infrastruktura je dobra, serveri su dobri, svitchevi su optički, nikad (do sada :wink: ) nije bilo problema!

Dosta novca je utrošeno u to da bi radilo kako treba, 2 klima uređaja, 20 UPS napajanja, 4 agregata, optički svičevi… Mislim znaš i sam što sve ide u to!

Gle iskreno ja od ovih dedciranih servera nemam ništa (dobiti) već od hostinga koji mi stižu svaki dan, al da mi serveri ne stoje reko idem ponuditi akciju!

Antonio

@toniinformatika - kamol’ sreće da je 200MB/s, mislio si na 200Mbit/s?

@Alen - Nisam ni video ovu novu ponudu, no opet postavljaju desktop procesore, mnogi se zalete na cenu, a kasnije shvate da im je server “kućno kino”.

Što se tiče Hetzner AG kao kompanije, ne da ne podnosim, nego kada bi video Martina Hetznera prvo bih ga ukokao kao malo pilence, a onda fino odležao.

[quote=“toniinformatika”]Pozdrav Alene,
…al da mi serveri ne stoje reko idem ponuditi akciju!

Antonio[/quote]

nemoj :slight_smile:
naletiti ces na ovakvog kao ja i eto problema a tebi losa reputacija posvuda

“ono pomalo” kako vi dalmatinci kazete… malo hostinga tu i tamo koja instalcija i eto novaca za pristojnu placicu mani se dediciranih servera to je muka do boga

Alene,

ZNAM VJERUJ imam 4 dedicirani i imam čovjeka koji se brine samo o njima! :wink:

Gle tu je ponuda kakva je, ja iznesem šta je tamo! Ne skrivam ništa i svak zna što kupuje!

Svak ima pristup PRD putem serveru i ako nije zadovoljan nakon 15 dana garantiramo povrat novca!

p.s. godišnji prihod od 190.00 kuna čiste zarade je sasvim OK! :wink:

[quote=“toniinformatika”]Alene,

ZNAM VJERUJ imam 4 dedicirani i imam čovjeka koji se brine samo o njima! :wink:

Gle tu je ponuda kakva je, ja iznesem šta je tamo! Ne skrivam ništa i svak zna što kupuje!

Svak ima pristup PRD putem serveru i ako nije zadovoljan nakon 15 dana garantiramo povrat novca!

p.s. godišnji prihod od 190.00 kuna čiste zarade je sasvim OK! ;)[/quote]

Mhmm

[quote=“toniinformatika”]našem data centru koji trenutno broji 25 servera koji su online (još ih je 11 u pripremi za objavljivanje).
[/quote]

Pojasni mi ovo

:bljesak:I covjek neodustaje :slight_smile:

Ljudi jel trebate gratis hosting pa da uzmem servere od njega:cugi:

@ Toni: a koliko placas T-com mrežu? Podatak na njihovoj stranici kaže da 100 mbit košta oko 35 k kuna. A ti tvrdiš da imaš 200 mbit

http://t-com.hr/poslovni/kzona/cjenici/int_datacentar.asp

Teško mi je u to povjerovati :slight_smile:

@lxGuru to je zato što se ne bavimo samo web hostingom nego i prodajmo i svim ICT uslugama od A -Ž!
da naš data centar ima aktivnih 25 servera na kojima se hosta web i korisnički računi, mail servis i ostali servisi, a još ih je 11 u pripremi (tu mislim novi mysql serveri, mssql serveri i par Microsoft Exchange servera za poslovne korisnike!

Cijena je dosita ta, al kad ste njihov partner dobivate popust na sve njihove usluge, a i prilikom potpisa ugovora dobivaju se popusti od 40ak posto![quote=“maniac”]@ Toni: a koliko placas T-com mrežu? Podatak na njihovoj stranici kaže da 100 mbit košta oko 35 k kuna. A ti tvrdiš da imaš 200 mbit

http://t-com.hr/poslovni/kzona/cjenici/int_datacentar.asp

Teško mi je u to povjerovati :)[/quote]

[quote=“lxGuru”]@toniinformatika - kamol’ sreće da je 200MB/s, mislio si na 200Mbit/s?

@Alen - Nisam ni video ovu novu ponudu, no opet postavljaju desktop procesore, mnogi se zalete na cenu, a kasnije shvate da im je server “kućno kino”.

Što se tiče Hetzner AG kao kompanije, ne da ne podnosim, nego kada bi video Martina Hetznera prvo bih ga ukokao kao malo pilence, a onda fino odležao.[/quote]

Hajde mi lijepo objasni sta je lose kod Hetznera, iskreno vec dugo vremena koristim njihove masine za game servere i za vbulletin forume i niti jedan problem jos nisam imao, sada me zainteresiralo, mozda imas kakvo lose iskustvo pa podijeli s nama?

Shvačam zašto se Alen buni. Stvar je u tome što vi s tom rasprodajom kvarite cijenu njemu koji nema “viška” servera već na njima zarađuje i ne može ih dat za takvu cifru. Mojom računicom, ako dobijete i za cca. 800 kn 100 megi, to je 24×800 kn, zar ne? Koristimo usluge kolokacije Optima Telekoma i znamo kako se cijene kreću tako da je ovo totalno luda cijena. Ne znam da li vam se to isplati. :smiley:

Što se tiće Hetznera:

Hetzner je odličan no, (govorim sada za njihov onaj server sa 64 GB RAM što mi je totalno bezveze)
treba uzeti u obzir da je to desktop CPU koji ne prima ECC RAM , je zvjer no, EX6 i EX8 su već nečemu. Iako je to jak procesor, sa 2 diska u swraidu (ili single disk) će iowait biti katastrofa tako da ćete iste performanse dobiti na slabijem Xeonu, štoviše, CPU je totlani overkill za tu konfu, bar što se hosting mašine tiće.

[quote=“BSPHosting”]Shvačam zašto se Alen buni. Stvar je u tome što vi s tom rasprodajom kvarite cijenu njemu koji nema “viška” servera već na njima zarađuje i ne može ih dat za takvu cifru. Mojom računicom, ako dobijete i za cca. 800 kn 100 megi, to je 24×800 kn, zar ne? Koristimo usluge kolokacije Optima Telekoma i znamo kako se cijene kreću tako da je ovo totalno luda cijena. Ne znam da li vam se to isplati. :smiley:

Što se tiće Hetznera:

Hetzner je odličan no, (govorim sada za njihov onaj server sa 64 GB RAM što mi je totalno bezveze)
treba uzeti u obzir da je to desktop CPU koji ne prima ECC RAM , je zvjer no, EX6 i EX8 su već nečemu. Iako je to jak procesor, sa 2 diska u swraidu (ili single disk) će iowait biti katastrofa tako da ćete iste performanse dobiti na slabijem Xeonu, štoviše, CPU je totlani overkill za tu konfu, bar što se hosting mašine tiće.[/quote]

iskreno, nisam bas lud da placam tamo najjace masine niti mi trebaju… kazem da za ono sto je meni potrebno sve odlicno radi i prihvatljive su cijene, ako lxGuru ima kakvo lose iskustvo neka podijeli sa nama, bolje je unaprijed znati…

[quote=“BSPHosting”]Hetzner je odličan no, (govorim sada za njihov onaj server sa 64 GB RAM što mi je totalno bezveze)
treba uzeti u obzir da je to desktop CPU koji ne prima ECC RAM , sa 2 diska u swraidu (ili single disk) će iowait biti katastrofa tako da ćete iste performanse dobiti na slabijem Xeonu.[/quote]
Apsolutno se ne slažem sa vašom konstatacijom…

…dottnick…

Intel R Core TM 2 Quad CPU q940 @ 4,0 GHz / Extra CPU nikad čuo!!
8 GB rama DDR3
Optička mreža od servera do mrežnog switcha / Jupi
Windows Server 2008 R2 Enterprise Edition Full / Full Cracked…
Enkompass by cPanel / Jako smiješno i bez komentara.
200 MB uplink / Extra Brzina
Dirskovi Western Digital, 2TB, WD RE4, 7200rpm, SATA 3 Gb/s, 64MB

Mene zanima dali vi znate šta uopće ovdje prodajete, ja iz navedenog neznam…

Slažem se s Vama, u pravu ste al znate da je popust od 40ak posto na neku cifru i više nego odličan!

Naime, ja sam stavio akciju na svoj web (nisam tražio da je se objavi ovdje odma da se ogradim)!

Jasno mi je da Alen ima 100% točnu logiku, al sa 3 servera viška neznam šta bi :wink: pa da ih bar upogonim da ne kupe prašinu jer me više to nervira nego da ih netko i spržo

[quote=“BSPHosting”]Shvačam zašto se Alen buni. Stvar je u tome što vi s tom rasprodajom kvarite cijenu njemu koji nema “viška” servera već na njima zarađuje i ne može ih dat za takvu cifru. Mojom računicom, ako dobijete i za cca. 800 kn 100 megi, to je 24×800 kn, zar ne? Koristimo usluge kolokacije Optima Telekoma i znamo kako se cijene kreću tako da je ovo totalno luda cijena. Ne znam da li vam se to isplati. :smiley:

Što se tiće Hetznera:

Hetzner je odličan no, (govorim sada za njihov onaj server sa 64 GB RAM što mi je totalno bezveze)
treba uzeti u obzir da je to desktop CPU koji ne prima ECC RAM , je zvjer no, EX6 i EX8 su već nečemu. Iako je to jak procesor, sa 2 diska u swraidu (ili single disk) će iowait biti katastrofa tako da ćete iste performanse dobiti na slabijem Xeonu, štoviše, CPU je totlani overkill za tu konfu, bar što se hosting mašine tiće.[/quote]