Jeftin Dedicirani Hosting u Hrvatskoj

Evo poštovani, ja sam odgovorio u ranije postu, možda se moj info na mom webu krivo prenio!

nadalje, MS Server je original jer je kupljen kod ASBISA po cijeni od 30.000 kuna! OVL licenca
Pozdrav ekipi,
evo da se i mi malo uključimo

Naime stvar je sljedeća, trenutno imamo akciju dediciranih servera u Republici Hrvatskoj koji su smješteni na našoj urednovnoj lokaciji, u našem data centru koji trenutno broji 25 servera koji su online (još ih je 11 u pripremi za objavljivanje).

Koristimo se optičkom infrastrukturom do lokacije servera koju nam pruša OT - Optima telekom d.d. brzine 200 / 200 MB/s, a također imamo i pomoćne optičke vodove T-HT Hrvatskoj telekoma brzine 200 / 200 MB/s.

Serveri su spojeni gigabitnom vezom na optičke switheve u data centru!

Akcija je trnutna 3.999,00 kuna na 24 mjeseca (zakup dediciranih servera)!

Što je uključeno u to?

  1. link brzine 200 / 200 MB/s
  2. 8 GB rama DDR3
  3. Intel R Core TM 2 Quad CPU q940 @ 2,66 GHz (2 servera sa tim procesorom)
  4. 3rd Generation Intel® Core™ i7 Processor - i7-2600K (1 server sa tim procesorom)
  5. Dirskovi Western Digital, 2TB, WD RE4, 7200rpm, SATA 3 Gb/s, 64MB
  6. Windows Server 2009 R2 Enterprise licenca (licenca za server, neograničen broj usera)

Ako još treba koje pojašnjenje slobodno pitajte.

Antonio [quote=“Mateuss”]Apsolutno se ne slažem sa vašom konstatacijom…

…dottnick…

Intel R Core TM 2 Quad CPU q940 @ 4,0 GHz / Extra CPU nikad čuo!!
8 GB rama DDR3
Optička mreža od servera do mrežnog switcha / Jupi
Windows Server 2008 R2 Enterprise Edition Full / Full Cracked…
Enkompass by cPanel / Jako smiješno i bez komentara.
200 MB uplink / Extra Brzina
Dirskovi Western Digital, 2TB, WD RE4, 7200rpm, SATA 3 Gb/s, 64MB

Mene zanima dali vi znate šta uopće ovdje prodajete, ja iz navedenog neznam…[/quote]

200MB uplink
svi drugi imaju 100Mbit , 1Gbit ili 100Gbit
a vi imate 200MB što iznosi 1,6Gbit i po tome ste posebni to još nigdje nisam vidio.
Nadalje 4GHz procesor na 4 jezgre a na kraju ima 2,66 GHz
prvo je server imo 4 GB rama a onda 8 GB
Možda da uzmete neku osobu za marketing koja se bar malo kuži u računala

Alen.Potpišite ugovor i ako uptime nebude 99,9% moraju ti vratiti 3 puta više nego si platio.

[quote=“Alen”]:bljesak:I covjek neodustaje :slight_smile:

Ljudi jel trebate gratis hosting pa da uzmem servere od njega:cugi:[/quote]

@kres0 Potpisujem!

@off, BSPHosting, zerocoolos O odličnom hetzneru na razne gluposti:

Ljubomoran klinac fino je složio sebi vremena da napiše complaint da se na zakupljeno serveru kod HZ-a nalazi neki njegov kod potpuno iskopiran, koji nikada nije ni postojao, gospoda niti je proverila niti me je opomenula. Dobio sam nullroute ip-a, da bih ja napisao njima mejl o čemu se radi i oni meni prosledili tu žalbu tek tada (Alo, svaki normalan provajder ti pošalje žalbu pre prekida i daje ti 24h, a hetzner mi je umesto da da 24 časa, oduzeo toliko), štaviše, rekli mi da obrišem sadržaj, ip nullrouted a pristup mogu samo da sanjam -.- Naravno, snađem se i za to, kreiram VPN na server2 (pošto se fizički nalaze u istom rack space-u), pristupim i tražim taj kod, ali naravno, nigde… Pošaljem Hetzneru da taj kod niti sam imao niti ga mogu ukloniti, niti odgovaraju, niti išta. Nazovem ih, kao otvori tiket. I to uradim, tiket ladno iskuliran. Tražim backup, nema odgovora. Generiram ga ja prebacim na server2, onda dalje od toga ništa. Nazovem ih, nahebem se keve i ćao. Sada koristim NL LeaseWeb i mislim da nećeš moći očekivati nešto od drugih provajdera, ono što ti LeaseWeb pruža.

[quote=“lxGuru”]@off, BSPHosting, zerocoolos O odličnom hetzneru na razne gluposti:

Ljubomoran klinac fino je složio sebi vremena da napiše complaint da se na zakupljeno serveru kod HZ-a nalazi neki njegov kod potpuno iskopiran, koji nikada nije ni postojao, gospoda niti je proverila niti me je opomenula. Dobio sam nullroute ip-a, da bih ja napisao njima mejl o čemu se radi i oni meni prosledili tu žalbu tek tada (Alo, svaki normalan provajder ti pošalje žalbu pre prekida i daje ti 24h, a hetzner mi je umesto da da 24 časa, oduzeo toliko), štaviše, rekli mi da obrišem sadržaj, ip nullrouted a pristup mogu samo da sanjam -.- Naravno, snađem se i za to, kreiram VPN na server2 (pošto se fizički nalaze u istom rack space-u), pristupim i tražim taj kod, ali naravno, nigde… Pošaljem Hetzneru da taj kod niti sam imao niti ga mogu ukloniti, niti odgovaraju, niti išta. Nazovem ih, kao otvori tiket. I to uradim, tiket ladno iskuliran. Tražim backup, nema odgovora. Generiram ga ja prebacim na server2, onda dalje od toga ništa. Nazovem ih, nahebem se keve i ćao. Sada koristim NL LeaseWeb i mislim da nećeš moći očekivati nešto od drugih provajdera, ono što ti LeaseWeb pruža.[/quote]

hvala na ukazivanju problema s njima, prijatelj mi koristi leaseweb i zadovoljan je, ako nekad zatrebam prebacivanje znam gdje cu…

Serveri su dobri… Imam Minecraft server kod Toni Informatike… koji vrti bez problema 90 igrača online…

Samo da napomenem da je za 90 igraca potrebno oko 4gb rama…Vjerojatno to placas oko 400-500 kn mjesecno :slight_smile:

Server ima 16GB rama :wink:

… ili 32GB rama… sada neznam jel nadogradio ili nije… imao je u planu…

Čist server Minecraft 16 slotova bez bilokakvih nadogradnji uzima i do 2 GB RAM-a…

Mogu i 4 igraca pojest 2 gb rama, to sve ovisi sto se i kaj radi na serveru.

[quote=“zerocoolos”]jeftini jesu to stoji, ali tako skupe server kako ti navodis nadjes kod preprodavaca hostinga, npr kod hetznera koji ima vlastiti datacentar cijene nisu ni blizu toliko visoke, primjer:

http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex4
[/quote]

E a koi oni panel koriste ili daju u te cijene?
Npr, directadmin mi je guba a ne vidim tu dal ista daju (plesk, cpanel bla).

Thanks

edit: OK nasel :smiley: (lol corav sam)

Imao sam 800 slotova … tj. mogao sad napraviti više minecraft servera…

na kojem os se to vrti ? Onak me interesira

WINDOWS

Poštovani,

serveri su prodani!

Hvala svima što su sudjelovali u raspravi na forumu.

Ako treba od 15.05 u ponudi su 2RU serveri sljedećih konfiguracija:
IBM IBM SERVER x3650M3, 794554G IBM SERVER x3650M3, 2x Intel Xeon Six Core E5645 2.4GHz/12MB, 2x4GB 18 slot do max 288GB, ServeRaid M5014 RAID 0/1/10/5/50, 0HDD max 8/16 2.5’’ SAS/SATA HDD, no DVD, 2x 10/100/1000 Ethernet, 2x675

O joj, počeli kućni datacentri i u HR !

Akcija !!!
Najbolji CPU (7 GHz)
Najviše RAM-a
Najbrži diskovi x 2 (na 63000 RPM-a)
Najbolja podrška
Nizak ping !!!
Uptime 107,5 %

50/50 (shared) uplink, FLAT !!! promet
samo 2999,00 kn / god

dokaz linka

Alene …

moze netko pomoc zelim kupit server :placanje sms-om
oko 150 kn na mjesec
da moze primit 35+ igrača
i imam piratski minecraft nezz jeli to problem
i da ima bukkit

[quote=“toniinformatika”]Poštovani,

serveri su prodani!

Hvala svima što su sudjelovali u raspravi na forumu.

Ako treba od 15.05 u ponudi su 2RU serveri sljedećih konfiguracija:
IBM IBM SERVER x3650M3, 794554G IBM SERVER x3650M3, 2x Intel Xeon Six Core E5645 2.4GHz/12MB, 2x4GB 18 slot do max 288GB, ServeRaid M5014 RAID 0/1/10/5/50, 0HDD max 8/16 2.5’’ SAS/SATA HDD, no DVD, 2x 10/100/1000 Ethernet, 2x675[/quote]

Jel mozete malo objasniti slijedece :

a) vas site se nalazi na hetzneru
b) koj god vas client na siteu koje pokazujete se nalaze na hetzneru
c) niste na listi registrara .hr domena
d) niste na listi clanica CIXa (sto znaci da nebi smijeli trebali imat logo “clanica cixa” na siteu
e) live chat ode na studio4web gdje pokupi 404
f) DNS za vase stranice je na studio4web (kod hetznera)

u prijevodu sve izgleda kao hetzner reselling i pricanje bajki o nekakvom datacentru i linkovima naokolo

Meni sve ovo mirise na neki kucno-sobni datacenter.