Jel ste zaposleni? Koliko vjerujete u sebe?

@Amar997

Super ako su to tvoje želje nismo svi isti. Ali malo si onda prijateljuo zalutao ovdje s time :slight_smile:
zaboravi kafanski posao kroz 10 godina sve će se to iskristalizirati ja vjerujem u to. A šta kad budeš imao obitelj? žena i djete i tebi je ok da se voziš kamionom i živiš kafanski?

Usput ako je moj potencijal da zarađujem 100 000€ mjesečno a ja zarađujem 500€ znači da nisam pošten prema sebi… Zašto biti ograničen? Neradi se samo o novcu nego xy drugih stvari koje dolaze s uspjehom a povezani su samo s tobom i tvojim zadovoljstvom.

@tim121

Čestitam. Usudi se i sigurno ćeš uspjeti :slight_smile:

@InstaDev

Svaka čast! Kad bi samo malo podijelio svog znanja s nama :wink:

Teži milijunu možda zaradiš 200 000 - 300 000 , ali teži 1000€ i možda završiš gladan :wink:

1 Like

zaposlen nisam, niti sam ikada bio, imam 20 godina, online zaradjujem vec 3 godine

neko je gore napisao da je skakao sa projekta na projekt … takav sam i ja, smatram da je moja najveća prepreka moja glava, ne mogu se 100% fokusirati na nešto, u jednoj godini mi 12 različitih krupnih ideja prođe kroz glavu … iz drugog ili trećeg pokušaja se fokusiram skroz na nešto i obično to i ostvarim

trenutno imam prihode sa kojim sam zadovoljan, recimo 3-4 prosječne plate ovdje u bih … s tim da pored toga što mi donosi siguran prihod pokušavam razvijati još nešto … trenutno mi je plan da još malo odvojim sa strane novca pa da pokušam sa dropshippingom … imam iskustva sa sajtovima, napravio sam ih mali milion, a imam iskustva sa facebook oglašavanjem … praktično sve što sam do sad radio koristit će mi ubuduće, u tri godine ništa nisam izgubio, samo upotpunio znanje

eh sad pošto je ovo dinamičan posao, uvijek mi je u glavi “šta ako ovo što sad radim stane”? uvijek imam nekih ideja, ali sam spreman u najgorem slučaju da krenem od nule, ako budem morao krenuti od nule, morao naći neki offline posao čisto da ne diram ovo do sad što sam uspio sačuvati … ali ako budem moram nešto offline raditi, ovdje sigurno neću … spreman sam otići recimo u irsku, tamo raditi offline, početi nešto online i kada se stabilizuje ta online zarada, vratiti se ovdje i nastaviti sa tim

5 Likeova

Zato uvijek 2-3 izvora prihoda sa strane bolje da curi sa 3 strane nego samo s jedne :smiley:

2 Likeova

Fenomenalno koliko mladih ljudi ima od 20+ godina koji već sad fino zarađuju

Nigdje developera? :thinking:

Manjak u cijelom svijetu a ti bi sad da ih tu ima :slight_smile:

Isto ko i @korisnik9758789 ja također imam 3-4 prosječne BiH plaće mjesečno sa neta, samo za razliku od njega ja imam i radnog offline iskustva od tvornice pa do bauštele tako da sve je moguće ako hoće da se radi. Kad se samo sjetim dana kad sam popravljao računare i dizao sisteme za 20km ili radio za 30km po 10-11 sati dnevno i tako se radovao tim parama, a sad kad zaradim 1000-1500$ samo kažem super, evo još jedne isplate. Hoću reći da čovjek mora napredovati na ovaj ili onaj način, a pogotovo u oblasti interneta, eto zakačila nas ta “net generacija” i drago mi je da je tako, inače bi ja sad radio kod privatnika za 400 maraka…ovako sam svoj čovjek sa direktorskom plaćom koju zaradim ko i naši političari, iz fotelje :face_with_hand_over_mouth:

Imam pare, imam volju za veće projekte, samo nebo je granica!

Sretno svima u daljem radu :slight_smile:

5 Likeova

Ljudi, bas mi je drago sto smo svi negdje “tu negdje sa godinama”, ova nasa generacija je bas rok n roll generacija… svima zelim tolko i jos 100x toliko, znam kako je sve pocelo, od niceg… svaka cast momci, nije bitno koliko je ko zaradio vec dal’ ste prije svega zadovoljni sa ovim sta radite te onda profit za koji radite. Zivi i zdravi mi bili. :slight_smile:

3 Likeova

Ekipa, upravo sam zavrsio pisanje otkaza. Radim u firmi IT 4 godine i danas je kucnuo taj cas…cekam da ulovim direktora da mu urucim.

6 Likeova

Nemoj poslije da nas tužiš! :slight_smile: hhahahahha Sretno :smiley: :smiley:

3 Likeova

Upravo sam to htio reci jahha, inace, mitok je pokretac teme… :rofl::nerd_face:

1 Like

hahahhahahah :smiley:

naši roditelji kada su bili naših godina nisu imali prilike koje mi imamo, to je naša sreća

3 Likeova

Evo ja sam Developer.

Radim za firmu, a imam i jednog veceg klijenta sa strane kao part time posao - par sati sedmicno.

Jedno 2 godine sam freelanceao, a tako sam i poceo, odnosno nisam imao dodira sa drugim programerima u RL.Zasitio sam se freelancinga i onda sam nasao posao, so far, so good.

Vidjeti cemo da li ce dosaditi u skorije vrijeme :slight_smile:

Edit: Ponude za poslove dolaze jako cesto, tako da se sa te strane ne plasim da cu ostati gladan :slight_smile:

1 Like

Da se prvo zahvalim @mitok na otvaranju najbolje teme u 2018., a onda i svima koji su sudjelovali.
Tema koja stvarno daje veliku motivaciju, pogotovo nama koji smo u nekoj trenutnoj krizi.

Imam 19 godina, nisam i ne planiram se zaposliti (osim kada bude moja firma :grin:), jer želim imati normalan i ugodan život, a to kod privatnika u BiH nije lako izvesti :confused:

@korisnik9758789 takav sam i ja, trebam ti jednom slikat količinu Instagram i FB stranica kojih imam, a većina od njih ima 0 lajkova :smiley:

2 Likeova

Bitno je znati šta želiš, šta neželiš :slight_smile:

Dokle god si ti zadovoljan, to je najbitnije.
Recimo ja se više ne mogu zamisliti da se dižem ujutro i provodim svoj vrijeme od 9 do 17 u nekom fancy uredu za plaću koju naši poslodavci mogu ponuditi.
Inače imam više od 15 godina staža :grin:

3 Likeova

hahaha imam i ja toga, nekad se posvetim jednoj stvari a drugu pokrenem čisto onako … na kraju ispadne da ta druga stvar donosi 5x više novca od ove kojoj sam se baš posvetio i sve po pravilima odradio … često mi se to dešava

ali eto to je taj neki zakon … bitno je da probiješ, negdje ćeš da izgubiš negdje ćeš da dobiješ :smiley:

1 Like

Studiram, imam 21 godinu. Nisam zaposlen, a online zaradjujem ~$200-$250 mjesečno sa stalnim klijentima kroz prevođenje i jos neke sitne poslove.

Aktivno učim frontend, HTML&CSS, JS i Jquery su apsolvirani, sad sam krenuo sa SASSom, pa ako ko ima savjeta, dobrodosli su. Inače, mislite li da se online može zaraditi bez poznavanja PHPa i backenda općenito. Imam jaku osnovu programiranja jer na studiju radimo C++, međutim nikako nemam hrabrosti upast u PHP i aktivno radit na tome. Sve u svemu, čim dođem u poziciju, tražim 8-16 posao zbog sigurnosti, takav sam tip osobe.

Pošto već kužiš JS, node.js je logičan izbor za dalje. PHP kad budeš imao vremena.