Jeste li prelezali koronu?

Moja iskrena sućut.
Kako je brat? Imam kolegicu na poslu koja je isto imala upalu pluća od korone, evo prošlo dva mjeseca, a ona ne može još uz stepenice normalno. Ide na Jordanovac na neku terapiju vježbanja pluća :pensive:

1 Like

Moje iskreno saucesce.

Kolicina virusa je presudna, to sam vise puta citala. Maske, distanca, i ostale mjere su bitne i za ishod bolesti.

Jedna moja drugarica se nije planirala vakcinisati. Promijenila je misljenje jer u krugu poznanika je bilo par smrtnih slucajeva. Sve vise je takvih primjera, na zalost.

Ja u Njemackoj poznajem samo par osoba cije je porodice imale koronu, jedna od njih je bila jos pre godinu dana zarazene, jedna od prvih slucajeva uopste, pokupila virus na skijalistu u Austriji odakle je navodno i krenula masovna zaraza u Njemackoj. Par slucajeva bilo na skoli, odmah je cijeli razred bio u karantini 10 dana. U osnovnoj u kraju ni jrdan slucaj nije bio zabiljezen.u vrticu isto.

U Srbiji u Bosni bas veliki broj ljudi koje poznajem su imali koronu. Mnogo manje se pazi, cinjenjca. Ali fakat, i skoro svi iz Srbije su vec primili vakcinu, ima je dovoljno ocito, sto je u jednom Minhenu trenutno nemoguce, mislim da ni 80-godisnjaci nisu jos stiglina red.

Licno nisam imala koronu. Osim ako u decembru 2019. ona upala pluca nije bila to. Ali toliko me isprepadala, bilo je grozno, da mjere zastite uzimam veoma ozbiljno i bez iznimke.

1 Like

primi moje saucesce

virus koji se prenosio među životinjama, mutirao je i odomaćio se u ljudskom organizmu … to je nešto što se kroz istoriju stalno dešava, i naučnici to znaju, i civilizacija je svaki put bolje upoznata sa tim problemom i bolje pripremljena za to, ali nažalost nedovoljno … samo ne možeš to objasniti prosječnom balkancu

veća je vjerovatnoća da je, nakon 100 godina od zadnjeg slučaja, životinjski virus mutirao i odomaćio se u čovjeku, nego da je neko ovo isplanirao … CIJELA SVJETSKA EKONOMIJA je stala zbog ovoga … ne znam kome je to bilo u planu

1 Like

Najbliži susret sam imao u 10. mjesecu prošle godine. Osoba “izvor” prvo službeno nije imala koronu, kasnije se utvrdilo da je ipak bila. Izvor je imao obostranu upalu pluća.

Ja sam cca tjedan dana imao malo povišenu temperaturu 37-37.5 (ne znam koliko su precizni kineski toplomjeri) i svakodnevnu glavobolju. Kako radim od doma, ujutro sam odradio što se moralo i nakon toga u krevet jer nisam bio sposoban za ništa drugo. Nisam radio testove tako da ne znam jel bila korona ili gripa.

Prijavio sam se za cijepljenje, pitanje je kada ću doći na red. Imam 50+ godina.
Pazim se koliko mogu.

u prirodi postoji milion virusa slicnih ovome, samo ih nose vrste s kojima ne dolazimo u dodir.

Bezazleni virusi koji su se sirili u Evropi u 15. vijeku nisu ubijali skoro nikoga… a cim su presli atlantik ubili su STOTINE miliona ljudi… U Amazonskoj dzungli danas skoro niko ne zivi (malo dublje). Prije dolaska Evropljana, tamo je zivjelo 20-ak miliona (a to je samo jedna regija).

Gotovo svaka prica o ovima sto su istrazivali bi bila: Prvi konkvistador je doso, napravio zapis koliko ljudi zivi u odredjenom mjestu… dodje druge tura brodova za godinu il dve- i ono ovi svi skoro pomrli zbog obicne gripe

Macke jadne ganjale pacove sto su nosili kugu… i onda dodje papa i napravi pravi purge- pobiju skoro sve macke a kuga uzme trecinu stanovnika Evrope :smiley:

1 Like

I kod mene ista stvar :innocent: Mi smo imuni

Da daaa, imuni!!! :joy::joy::+1::+1:

Brat je bio u mnogo lošem stanju, on je operisao bruh dve nedelje pre nego zakačio ovo i mislim da zato što je bio tako rovit od operacije teže podneo sve ovo. Dve nedelje baš loše stanje i onda se pojavi lekar koji mu smućka neki prašak koji se koristi u veterini, služi za čišćenje parazita kod životinja. Pio je ovaj rastvor tri puta, preporodio se. On se sada posle corone manje zamara nego ja, a eto imao je mnogo teže simptome.

Naravno ovo se već koristi u medicini ali samo u ekstremnim slučajevima kao ovde, uz stalnu pratnju lekara.

1 Like

Ja nesto kao @imemperor1, zadnje 3 godine niti prehlada. Prije bi skoro svake godine uhvatio neku prehladu. A onda prije 3 godine me bronhitis rasturio kao nikad u zivotu. Onda mi dojadilo, pa sam okrenuo plocu.

Kako okrenuo plocu? Pa ovo sto je nabrojao @korisnik9758789… cejlonski cimet i sve. Samo mene za razliku od njega nije ulovila korona.

2 Likeova

@Hellas: Nemam ni prehlade. Za ovih 15 godina sam imao par puta na 24 časa temperaturu oko 37 - 37.5 koja je uglavnom bila posledica premora tela od treninga u teretani ili od jačih izlazaka pa nedovoljnog spavanja noću. Uvek sam brzo kapirao poruku organizma i povlačio ručnu i sasecao to odmah promenama ponašanja da se to ne nastavlja dalje.

U suštini moguće je da se čovek ne razboljeva jako jako dugo. Treba ipak da se dosta promene životne navike na bolje i da malo genetika ide na ruku.

@Goran_Duskic: Pa da, sve je u promenama životnih navika. Ja sam npr još pre 15ak godina prestao potpuno da jedem beli hleb i bilo koju drugu vrstu mesa sem ribe i piletine. Par godina nakon toga uvodim svakodnevno pijenje čajeva 2-3 puta dnevno, a tada prestaje pijenje bilo kojih gaziranih sokova. Poslednjih 5 godina ni alkohol ne pijem zbog mirnijeg načina života a i meso skoro da ne jedem nikakvo više.

Tečnosti u nama čine 60-70%, tako da kada je sve što se unosi u telo od tečnosti voda, čajevi i eventualno cedjeno voće, onda slabo ima potrebe za čišćenje organizma tj ono što ljudi zovu bolestima.

Na dobru tečnost, ako dodamo dobar i redovan san, zdraviju ishranu, što veći mir u glavi i telu, malo fizičke aktivnosti itd, onda smo već verovatno preko 90% stvari uradili da budemo jako zdravi i da nema potrebe da se organizam od nečega čisti jer ga jako jako malo trujemo.

5 Likeova

Kod mene nista. Zena i dijete su prebolili. Dvije salice zelenog caja dnevno piejm vec godinama, al moram priznati da sam u koroni pojacao sa pivom.

2 Likeova

ja sam okrenuo ploču nakon što me je ulovila korona haha prije toga sam malo neke sjemenke pio, od tada ozbiljnije haha

ako piješ godinama uredu, ali ja sam negdje vidio da niti jedan čaj ne treba piti duže od mjesec dana … dakle 30ak dana, pa pauza malo … ali opet to je sve rekla-kazala, treba provjerit

Kod mene doma brat i majka prelažali, ja i stari ništa :sweat_smile:… Svi smo skupa bili u kućanstvu tih 10dana izolacije. Majka se dobro namučila, ali se i u potpunosti oporavila hvala Bogu :slight_smile:

Btw, što mislite, kad bi se ova cijela priča mogla privesti kraju i ima li uopće svoj kraj?
Mene je šokiralo kad sam jučer pročitao da je u Gospiću u staračkom domu 40ak oboljenih, od čega je 20ak već ranije prebolilo koronu i/ili primili cjepivo…

masovno vakcinacija, uz mjere dok ista ne bude sprovedena do kraja

1 Like

Pola od njih nije ni imalo, da ne kazem svi…jer testovi nisu ispravni. U BiH znam polikiniku gdje imaju testove koji uvijek pokazu negativ i rade se osobama kojim taj test treba za prelazak granice, odnosno ulazak u druge drzava koje zahtjevaju negativan :joy::joy::joy::joy:…To sve govori.

Ja vjerujem da je vakcina samo boost imuniteta i da se ne odnosi na sami virus o kojem ni ne znaju nista…I da je striktno vakcinacija masinerija za kes. I da istu efikasnost mozemo doprinijeti prirodnim stvarima za imunitet.

1 Like

2021… jos malo pa ce ovi antivakseri samo doci do zakljucka kako vakcina radi (pogotovo ova mrna)

1 Like

Samo kes…ljudi jasno kazu nista ne garantuju s vakcinom osim da mozda neces dobit tezu klinicku sliku hahahah…prosto smrdi.

Sve sam vakcine koje su bile i trebao primio, ali ovu necu. Plus sto svi javno toliko forsiraju kako je primaju. Ali eto nemam nista protiv toga, ko hoce samovoljno.

3 Likeova

Ma samo kes… to sto je ekonomija za 10% manja nego sto treba biti i sto su u pitanju milijarde i milijarde izgubljene- opusteno, vakcine ce to nadoknadit

Kakvo površno gledanje na stvari.

Nisu nikakve milijarde izgubljene, tj. izgubili su samo nebitni. Tisuće milijardi su stvorene! To je razlog svega, a cjepiva su samo dodatni benefit za zaradu nekih. Tisuće milijardi su stvorene koje “jučer” nisu postojale. Tisuće milijardi dolara i eura. Da ponovim još jednom? Tisuće milijardi dolara i eura. Neki neka i dalje misle da se kuže u neke stvari, a ostanu slijepi. Ne ulazi mi se u daljnju raspravu, idem na pivu, na svježi zrak i D vitamin. Tko hoće neka ode na cijepljenje, ja neću :slight_smile:

2 Likeova