Joomla CMS dodavanje teksta na stranicu

Pozdrav.
Imam problem. :S
Htio bih ubaciti tekst, na određene linkove koji vode do igrica.
Znaći u templateu ima glavni dio u kojem se pune igrice, a iznad toga bi ja htio ubaciti neki tekst. Što baš i nije moguće preko komponente.
Da li bi riješenje bilo onda dodavanje novog modula u kojem bi izbacivao tekstove? I ako je, kako da to napravim?
Primjer:
Kada se napuni početna stranica htio bih da bude tekst koji će se širiti preko svakog linka sa igricama.
Ali ako se otvori podkategorija, onda bi htio za tu podkategoriju drugi tekst.
I tako za svaku podkategoriju.
Template je Orange Techno Free. Link je Fun game

Probao sam sa CUSTOM HTML modulom, ali nemogu pronaći opciju da ubaci to na main content.
Imaju mi ostale pozicije ponuđene, ali main contet ne. :frowning:

Main kontent je pozicija za komponentu, ne za modul, nisam shvatio pitanje, bilo bi dobro da probas nacrtat gdje tocno bi trebao taj tekst bit i da li za svaku igricu razliciti? Si gledao da kupis taj template pa ces dobit puno vise pozicija [attachment=1]Clipboard01.jpg[/attachment] ako ce ti to pomoc, ili rucno dodavanje pozicija…

Nemam para za kupiti, ali planiram to ako budem mogao, jer kao što kažeš imaš puno više pozicija.
Htio sam ubaciti tekst, samo h1 i h2 tagove, radi SEO-a, uspio sam to sa Custom HTML modulom i napravio za svaku podkategoriju. Iako nije dio main contenta, nalazi se iznad njega, barem je to dobro.
Malo sam eksperimentirao i ubacio sam na posNavmiddle position, jer tu poziciju ima u free verziji. Hvala na pomoći. Trebam jošubaciti neki tekst ispod igrica i to bi trebalo biti to.
Sada je ovaj dio riješen s Custom HTML modulom.
Pozz.

Vidi, otvori index.php inađi ovo u 90. red bi trebao biti

<!-- Content and Components -->
		<div id="maincontent">
   	         <jdoc:include type="message" />
	         <jdoc:include type="component" />

I samo dodaj <jdoc:include type=“modules” name=“pozicija” /> da ti izgleda ovako

<div id="maincontent">
            [color="#FF0000"]<jdoc:include type="modules" name="pozicija" />[/color]
   			<jdoc:include type="message" />
			<jdoc:include type="component" />

		</div>

Zatim idi templateDetails.xml i dodaj pozicija ,ja sam dodao u 147 red, a mozes i drugdje,ovako da izgleda uglavnom

<position>posTopLeft</position>
	<position>posTopMiddle</position>
	<position>posTopRight</position>
	[color="#FF0000"]<position>pozicija</position>[/color]
	<position>posBottomLeft</position>
	<position>posBottomRight</position>
	<position>posFooterLeft</position>
	<position>posFooterMiddle</position>

Sačuvaj i to je to, ides napravit costum html modul i dodas ga na “pozicija”. 1 minuta posla

Hvala ti puno. Ovo je najbolje objašnjenje koje sam dobio i ono što sam tražio. Sada mi se radi backup stranice, tako da danas neću ništa više mijenjati dok se ne napravi, jer se radi na serveru.
Kada si mi ovo pomogao, imam još jedan problem. Neznam da li je do komponente s kojom ubacujem igrice “YoFlash” ili do predloška, ali igrice koje su veće rezolucije, na desnoj strani se nevide. :S Dio igrice se nevidi, kao da je odsječen. Što zna praviti probleme.
Imaš kakvu ideju kako da to se riješi?

nađi tu igru koja ti je vece rezolucije u administraciji “My games” pa klikni “change” ili “edit” tako nesto ce ti bit i tamo imas upisanu rezoluciju, jednostavno ju smanji i to je to.

To je to. Zakon si. Isprobao sam na localhostu i to je ono što sam tražio.
Bi li mi napisao upute kako da ubacim ispod igrice tekst?
Ovaj prvi dio mi je trebao za naslove h1 i h2, a ispod bi stavio neki tekst u kojeg bi ubacio sadržaj s ključnim riječima i izrazima. I ovo me muči sa rezolucijom. Znam da ima opcija da staviš u php-u da se širina nečega prilagodi sadržaju, ali ne znam kako da to izvedem i gdje bi trebao to staviti. :S Molim pomoć.

Imaš pravo, pogledao sam u komponentu s kojom ubacujem igrice i ima za mijenjanje rezolucije. Sutra ću iči to isprobati na stranici. Ali da li se može napraviti donji klizać? Tako da u slučaju veće igrice, da se pojavi klizać.

Hm, nisam u tom biznisu sa igricama ali mislim da taj klizač i i nije neko rješenje, kako igrat igricu ako moraš slajdat? A za tekst ispod sto nije ok ovaj tab za informacije? Uglavnom oko tih za mene zahtjevnijih stvari sa php-om morat ce ti netko drugi tu pomoc…jbg

Imaš pravo, ali ako ima se klizać, onda se pomakne samo da se vidi zadnji dio, dok prvi dio na lijevoj strani s kategorijama dok igraš veću igricu nije toliko bitan. Ali vidit ću ovo s rezolucijom da li to funkcionira. U taj tab s informacijam bi ubacio nešto drugo. Trebalo bi mi ovo ispod main contenta u njemu, da bude mi neki tekst. Isto kao s ovim iznad njega. Tako da imam naslove i tekstove na svim stranicama.
Puno hvala što si mi ovo dvoje prvo objasnio, ako s rezolucijom bude ovo funkcioniralo, bit ću zahvalan do groba.

nema na cemu, a ovo sa rezolucijom ce ti funkcionirat 100% samo ces morat jednu po jednu uređivat…

Ma to najmanji problem. Kako to sve znaš? Da li si ti koristio tu komponentu Yo Flash ili? Autor te komponente je nestao s weba. :S Kada je izašao novi katalog, gdje su promjenili games feed morao sam se dobro pomučiti dok nisam uspio skužiti gdje promjeniti da mogu ubacivati igrice, ali zbog nove strukture linkova, nemogu više od jedne ubaciti, osim ako ne skidam sebi na računalo, a onda dižem ručno gore. :S Direkt neide, samo prvu igricu od 25 hoće spremiti. :S

Da, upoznao sam se sa tocno tom komponentom ( i jos 1000x drugih :rolleyes:) tako da znam da ce ti to funkcionirat sa rezolucijom sto hoces napravit…ne znam kako je sada za ubacivanje, nisam u toku nikako…

Promjenili su strukturu linkova, stavio sam te nove linkove onako kako sam ih našao u uputama, ali večina stvari ne funkcionira.
Podjela po kategorijama, uvijek prikazuje samo all games. Zatim samo prvu igricu možeš ubaciti i leaderboards je prestala funkcionirati iako je stavita na lokalno. :S Ali barem prikazuje nove igrice i prvu mogu spremiti na server iz komponente.
Možeš mi pomoći oko teksta ispod igrice? Da to riješim danas na localhostu da isprobam i onda sutra stavim na serveru.

Gdje bi trebao tocno bit taj tekst, između igrice i tabova ili ispod tabova? Da ga stavis u modul ispod?

Ispod igrice. Znaći kada napuniš igricu, gore treba biti uvijek H1 i H2 tag, što smo riješili, a ispod igrice bi trebao biti tekst. Tekst koji će se onda ponavljati na svim stranicama s igricama. Jedino kod podkategorije treba biti na tom mjestu drugi tekst. S drugim key wordima. Ali to kada se napravi za jednu igricu, trebalo bi funkcionirati i na podkategorijama. Nešto slično ovome prvome. Najbolje bi bilo u main content kada bi se dodala još jedna pozicija, ali ne razumijem po čemu on slaže to. Po onome u indeksu ili kako to već stavlja, da zna koja ide prva, a koja druga. Ili to možda u modulu ima.

Ispod tabova i ispod onog gdje piše powered by internet games.

Evo, opet isto samo stavljaj ispod komponente sad

<!-- Content and Components -->
		<div id="maincontent">
            <jdoc:include type="modules" name="pozicija" />
   			<jdoc:include type="message" />
			<jdoc:include type="component" />
			 [color="#FF0000"]<jdoc:include type="modules" name="pozicija2" />[/color]

i u templatedetails…

	<position>posTopRight</position>
	<position>pozicija</position>
	[color="#FF0000"]<position>pozicija2</position>[/color]
	<position>posBottomLeft</position>

Isprobao na localhostu, na pravo mjesto si dodao modul poziciju. Ovo mi je stvaralo muke već par mjeseci, iako sam na više foruma uključujući i na Joomlinom postavio pitanje u vezi toga, ti si prvi koji mi je objasnio korak po korak i to s odgovorom kakav meni treba. Neizrecivo sam ti zahvalan.
Znaš li možda da li će Google smatrati spamom ako ispod svake igrice piše isti tekst?