[JOURNEY] Dropshipping zarada - Moj put do 1000$ dnevno!

Dimitrije, odlicno sto si sve stavio na papir, i sto si realno sagledao sve greske i propuste .

Dugo se oglasavam i na adwordsu i FB, za pocetnike je adwords “mama”, iako i tamo postoji dosta ucenja , ali adwords korisnik je mnogo jaci , kupac kada kuca nesto u google, on to trazi da kupi , i navikao je preko google-a da kupuje i ima poverenje, a neko ko voli " skupi satovi " fan stranu nikako ne moze biti po jacini isti kupac kao onaj sto u realnom vremenu upravo trazi neku marku skupih satova na google-u. Ovaj na fb ce kliknuti na oglas, jednostavno voli da vidi sliku nekog skupog sata, ovaj na google-u trazi da kupi isti.

Naravno, i FB je jak i mogu se filtrirati kupci, od “klikaca oglasa” , ali je potrebno jako puno vremena sve filtrirati i mnogo teze je sve to pokriti.

Ovo sto si rekao da je navodno greska sto si stavio manju zaradu, odnosno na ono sto kosta 5$, da je malo staviti 10$ , to se ne bih slozio. ROI je glavni deo bilo kog biznisa, osnovna stavka, a ti o tome pricas tako pausalno i prilicno povrsno, tipa - morao sam staviti vecu cenu posto mi je za jednu kupovinu trebalo 5$ . To sto je tebi trebalo 5$ to ne znaci da zarada od 5$ po proizvodu je losa, vec oglasi jednostavno nisu bili dobri , oglasivacka mreza i celokupna strategija i statistika . Naravno da je super ako ti je cista zarada 20 ili 30 $, tada mozes vise da budes los , ali to nije poenta .

Sto se tice ulaganja u premium teme, app-ove koji donose ustedu vremena , ja sam za ulaganje u takve stvari, naravno srazmerno sa svojim budzetom, i kupovinom onih stvari koje ce ti zaista olaksati stvari . Takodje, to sto nesto neko zna da radi, to ne znaci da zna odlicno da radi, i bolje je platiti nekoga ko to ceo zivot radi, da bi se dobio kvalitet .

U sustini jako je vazno odvojiti bitno od nebitnog, i fokusirati se na ono sto je bitno,a u slucaju dropshipinga to su oglasivacke mreze, znanje i menadzerisanje oglasa, kao i izbor proizvoda.

5 Likeova

Kako narpedujes ? Imas li bar 200 $ dnevno proslo je puno vremana pa pitam

Evo mojih rezultata zadnjih par dana

4 Likeova

šta je to, shopify?

vendetta, da ti nisi slučajno šta imao prije sa gamers.ba portalom nekadašnjim?

shopify je web platforma za E-commerce.

Nisam imao ništa sa gamers.ba

A nije pitao sta je shopify nego da li je to shopify sto je prikazano :smiley:

1 Like

Na slici su podatci sa woocommerce… osim ako netko drugi ne koristi identične oblike i boje :slight_smile:

1 Like

nekad zarez zaista puno znači :smiley:

2 Likeova

Naravno, ako se koristi pravilno ko u ovom slucaju :smiley:

Ne ovo je woocommerce, prvi put sam krenuo sa droppshippingom ali sam privremeno zatvorio stranicu strah me porezne i možda tužbi. Ako je tko zainteresiran za kupnju nek se javi za više informacija. ovaj mjesec je bilo oko 500 unikata dnevno čisti organic sa google-a, na prve 3 pozicije je za ključnu riječ i ne plaćam nikakave reklame.

sad će masa njih koji su radili dropshipping da se vrati na tradicionalni CPA :smiley:

1 Like

Ili će Kinezi da otvore više skladišta po Americi i Evropskim zemljama :smiley:

Mada i ako opstane e-packet cijene će biti veće što će na kraju opet platiti kupci. Mada će to svakako biti problem za većinu malih biznisa.

Dropshipping je jedan od najgorih vrsta internet trgovine i većina uspješnih ljudi na to gleda kao biznis koji bi u kraćem roku (kroz par godina) mogao donjeti finih para koje bi se kasnije uložile u neki drugi biznis ili u stvaranje brenda itd. Ili npr kasnije uvoziti proizvode, kupovati na veliko pa skladištiti u zemljama gdje se prodaje najviše. Dugoročno nema neku budućnost ako bi se oslanjao samo na slanje iz Kine zbog spore isporuke.

Nije mi jasno ni zbog čega svi lete da prodaju amerikancima pored drugih top zemalja. Zadnjih nekoliko godina okupilo se stotine hiljada ljudi u fb dropshipping grupama i većina bi da prodaje amerikancima. Treba raditi i sa drugim zemljama :slight_smile:

Na kraju krajeva, ima dosta dobavljača i u Americi sa kojim dropshiperi rade. Manja zarada ali isporuka za nekoliko dana, što je opet dobra opcija.

2 Likeova

Vidim da tema nije aktivna već duže vrijeme, ali zanima me ako će netko i vidjeti ovo kojim slučajem. Znam nešto sitno o dropshippingu, samo princip na koji radi. Pa me zanimalo od vas malo iskusnijih ako bi mogli preporučiti neko mjesto od kuda početi ako imate nekakve izvore koji su kvalitetni. Puno bi mi pomoglo. Hvala unaprijed

Obicno ljudi kazu youtube jer tu zaista ima puno tutorijala ali nazalost tamo moras pogledati 100 kursa da bi shvatio neku sustinu, narocito kada je fb oglasavanje.

Moja iskrena preporuka je kurs Gabrijela, fenomenalan kurs, a skoro je neko postavio na fb grupi Dropshipping Balkan ovaj kurs, pa tako pretrazi tamo, da ne bacas novac uzalud. Bolje ga iskoristiti za fb ads kad proucis sve ovo kako treba.

ja nisam ni počinjao sa dropshippingom ali sam se naslušao priča … potrebno je zaista puno istraživanja

tu ima dosta rizika, dosta njih koji prodaju preko fejsbuka radi na 5-10-15% ROI tako da treba novca na početku …

istražite ljudi, nemojte se zalijetati grlom u jagode

1 Like

Evo ja radim dropshiping (online arbitrage, kao neka podvrsta, nije ozbiljno) sa amazona (uskoro i sa drugih trgovina) na eBay. U Septembru bi trebalo biti oko 20,000$ prodaja. ROI mjesecni ako se gleda bas za mjesec a ne za proizvode individualno izadje oko 600%- pocnes sa 500$ za mjesec imas 3500$ bez vecih problema.
Sto se tice individualnih prodaja, zarada u procentima (kad se gleda prodaja na eBayu ne nabavna cijena) ono ide otprilike frontend od 8 do 20%, s tim da se na backend nerijetko uzme fina cifra, ponekad i oko 10% dodatnih.

Primjera radi, evo jedan proizvod prodan maloprije. Prodan za 15$. Kupljen za 10$.
Troskovi: paypal 0.29c+30c; ebay 1.35$;
Cashback: 0.50c kartica, 0.40c cashback site.
Summary: 15-10-0.59-1.35+0.5+0.4= 3.96$. Znaci u ovom slucaju preko 20% zarade sve zajedno.

Drugi proizvod: Kupljen za 24$, prodan za 40$;
Troskovi: pp 1,46; ebay 4$;
Cashback: CC 2$; site 0.8$;
40-24-1.46-4+2.8= 13.34$

Sad da ne dajem jos primjera, ima dosta proizvoda koji su danas kupljeni za 17$ a prodavani po 23-24$ kako koji. Tu je na njima otprilike po 3-3,5$ frontend, zavisno kako koji.

Ono sto je jako bitno, za razliku od ovih sto nabavljaju iz Kine i tako to… Ovdje je postarina brza… znaci stvari dodju za sedmicu dana (moze se abusat amazon prime, ali ja to ne radim da ne bio bio banhammer… ali ima ljudi koji rade i to pa koriste ono 2 day shipping), i uglavnom, bukvalno bi sad 200$ mogli radit da ste ameri… posto niste onda treba jedno 500$ za pocetak, al se pare brzo vrte, nisu zarobljene sto je ekstra.

Ja sam poceo ovako. Krenuo na svoj eBay nalog postavljati stvari (metodu mogu objasniti ako nekog zanima) sa Amazona, i tako se malo ucio. Za 2-3 mjeseca prodao oko 6-7k i onda preko fb grupe ecom empires nasao Amerikanca s kojim se dogovorio da on otvori LLC u US, izvadi kreditnu karticu sa 5% cashbacka na Amazonu i tako te stvari. I sad dijelimo zaradu 25-75%.

7 Likeova

Mozes li da pojasnis tu metodu? Dropshiping sam radio i imao par prodaja ali sam na vreme odustao. Slabo pratim USA tržište, zašto neko ne kupuje direktno na Amazon?

Mogao bi novu temu da otvoris kao tutorijal mozda, i mene interesuje kako sve to ide.

mene interesuje kako nisu zarobljene? sve ide preko kartice tog amerikanca?