[JOURNEY] Dropshipping zarada - Moj put do 1000$ dnevno!

Evo npr u ovom slucaju. Neko plati nesto, taj novac s kojim je placen se moze odma povuci na bankovni racun i sa bankovnim racunom se moze npr platit gift kartica/proizvod na Amazonu. Znaci (u teoriji, u praksi ti to ne treba posto imas makar 500$) ti bi mogao poceti sa 0$ (ako je kreditna kartica) i placati svoje proizvode novcem koji si dobio od kupca.

Ajd napisacu nesto sutra otprilike, mada imaj u vidu da je glavna stvar (koja ti realno skida limit zarade) ova da radis preko amerikanca pa da njemu dajes procenat zarade samo da ti on to sve sredi, ili da ti sam otvoris llc i bankovni racun (mada onda nemas kreditne kartice sa cashbackom)

Napiši ako uhvatiš vremena i volje… :slight_smile:

Mislim da ćeš tako jako brzo dobiti VIP značku :stuck_out_tongue:

Bice, samo ne danas :smiley:

Evo isto jedan sajt dropshipping shipgratis.rs
Samo mi nije jasno kako zaradjuje, cijene su mu pa skoro kao na aliexpress

Edit: sada vidim da ima i shipgratis.ba i shipgratis.hr bas me zanima placali pdv…

Mozda je kineski gazda. Vidio sam dropship sajtova za sve i svasta za domace trziste, ali kad malo bolje pogledas, skuzis da je google translate.

Ma kakvi ovo je teski crnjak, ali iako ne placa nista opet ima jeftine cene. Zar je moguce da moze da radi u Hrvatskoj (EU) na crno?

da ste malo uzeli pa provjerili vidjeli bi da iza tih stranica stoji firma

Ateli, s.r.o.
IB: 29157013
broj registracije: C 27472
Habrmannovo náměstí 794/5 312 00 Plzeň-Doubravka, Češka
Telefon: +420 374 445 974
https://ateli.cz/

spominje se još i adresa Sokolovska 118, Plzen … tu im je vjerovatno centrala

pored imena shipgratis koriste i https://postovnezdarma.cz/ za češko tržište

datum osnivanja 31/05/2012
osnivački kapital 200 000 CZK
neto zarada 3 422 000 CZK
u eurima 134 194 EUR
broj zaposlenih 37
3 menadžera
1 vlasnik

linkedin odgovornog lica

https://www.linkedin.com/in/lukáš-česal-57a85a5b/

podaci iz 2013. godine

imaju još tri sestrinske firme

ATELI Development, s.r.o.
IB: 062 951 51
Habrmannovo náměstí 794/5 312 00 Plzeň-Doubravka, Češka

ATELI Goods, s.r.o.
IB: 062 737 42
Řepná 498/23 321 00 Plzeň 6-Litice, Češka

ATELI Investment, s.r.o.
IB: 058 904 20
Řepná 498/23 321 00 Plzeň 6-Litice, Češka

Bez%20naslova

sve je objašnjeno u uslovima korištenja



sada ja vas pitam, zašto morate odmah po automatizmu popljuvati ljude koji očigledno dobro rade, imaju svoja skladišta, uredno su registrovani i dugo godina uredno rade i odlučili su da se probiju na naše tržište … otkud vama uopšte informacija da oni rade na crno? ja sam sve ove informacije o njima našao za 10 minuta googlanja

dakle SVE JE LEGALNO, svaka njima čast

4 Likeova

… ja samo kazem da ne placa pdv u Bosni, Hrvatskoj, Srbiji. Kada hoces da narucis i dodjes do naplate pdv na robu od 50 km je kao 1 km ako je tebi to ok onda super

Koliko je platio pdv u BiH?

Pa stvari prodaje firma iz Ceske, kakve veze imaju oni sa pdvom ovdje? Ne vjerujem da imaju ovdje skladiste odakle salju

Teško da oni sa ovih 50k posjetilaca ispunjavaju normu za PDV.

zar mora platiti pdv u bih?

to je češki sajt na bosanskom jeziku i na ba domeni, firma je registrovana u EU, u Češkoj … zašto je potrebno da plaća porez u bih?

ako ti nešto kupiš sa ebaya, da li je ebay dužan da plati porez u tvojoj državi ili u državi u kojoj je registrovan ebay?

porez se plaća tamo odakle ide roba a ne tamo gdje stigne

sve firme registrovane u bih koje posluju sa inostranstvom plaćaju porez u bih a ne državi u koju pošalju proizvod

edukuj se malo o pdvu

3 Likeova

@korisnik9758789 ja nebi bas tako banalizovo stvari. Evo primjer: Ja otvorim sajt nekoimeshop .de i pocnem da razbijam sa cijenama, 10k narudzbi dnevno, sve svabe kupuju kod mene imam broj telefona u svabiji javlja se svabica, svima pomaze oko narudzbi itd… (sve kao ovi tvoji iz Ceske) ali pazi ja registrovo firmu u Bosni a Bake mi tetak i ne placam nista nikom, zato i razbijam konkurenciju u Njemackoj, mislis da bi to Njemacka dozvolila? To je ok?

Da, naravno da mi je krivo sto to nije firma/tvrtka nasa, zar smo toliko nesposobni da stranci dodju i uzimaju nam lovu? pazi taj sajt za Srbiju ima preko 600k posjeta, zalosno koliko smo nesposobni

Dok je skladiste u Bosni takodje nikakav problem. Kad se skladiste otvori u Njemackoj, onda kao Njemacki drzavljanin ne placas nista do 85000e msm, posle toga racunas VAT. Ako si stranac onda moras odmah racunati VAT… ali ako ti je firma u BiH, lager u BiH, ne placas nista u Njemackoj… AKo bi bilo neke carine il tako nesto onda to ide na kupca

Druga stvar… i vjerovatno onaj najbitnija: NE MOZES naterati firmu da placa pdv u praksi. Mozes samo dodati novi teret firmi koja ce to odmah prebacit na kupca, u ovom slucaju povecanjem cijena od oko 25%

2 Likeova

ne kontaš ti drug, prvo si tvrdio da rade na crno pa ti je sve fino objašnjeno, onda ti je objašnjeno i zašto nisu dužni da plate porez i opet udaraš svoju priču … ne vrijedi

najgori su ljudi koji ne mogu priznati da nisu u pravu

porez se plaća na zaradu tamo gdje se zaradi, ako je njemu neko iz bih poslao pare u češku on u češkoj plaća porez na to što je zaradio … češka mu je država omogućila da registruje firmu, da uveze robu, da skladišti na teritoriji češke … dakle češka država mu je omogućila da zaradi i ta država uzima porez na tu zaradu

bih njemu nije ništa omogućila osim domene koju je platio … sam je našao kupce u bih … zašto da bilo šta plati državi bih?

2 Likeova

Porez u BIH jedino moze platiti kupac ako je vrijednost proizvoda iznad neke cifre. Isto ko i kod nas u HR, a i ostatku svijeta.

3 Likeova

Tvoja metoda je dobra ali se ovo sutra oduzi mnogo.Inace amerikanci jedva cekaju da saradjuju sa nama odavde jer smo poznati po postenju.

1 Like

jbg nemam vremena a stukla me gripa… a obecavam da cu odradit.

STo se tice povjerenja amerikanaca- das im da oni imaju svu kontrolu nad poslom sto se tice kartice paypala itd tebi on npr koristi onu karticu za 5% cashbacka i salje ti gift card a ti onda sa gift cardom narucujes stvari. I time dobijate tih znacajnih 5% cashbacka a u isto vrijeme ti nemas nikakvu kontrolu nad karticom, znaci nema on da se sikira oko niceg. Isto sa paypalom- ne treba ti dati log in, samo treba povremeno izvrsiti neki refund il tako nesto kad iskoci, opet bez da ti ulazis u njegov profil. Uglavnom, kad napisem kako sam ja uradio- nema tu rizika onda manje vise nikakvog za amerikanca… jedino bi bio problem da on tebe zajebe, al ako radite kako treba za tim nema nikakve potrebe jer bi i on zaradjivao solidno svaki mjesec

1 Like