Kad Anđeli slože puzzle :)

Nemoj nam odavati rjesenja, kvariš čar :slight_smile:

A znam da, bilo je jače od mene. :slight_smile:

1 Like

Evo ga, dodao sam discount code: WMFORUMCODE50 …koji ako kucate, popust je 50%.
Shop: https://jigsawholic.com/products/jigsaw-ugly4

Jedino ne obećajem isporuku odmah, tek kroz 5 - 15 dana dok mi stigne iduća serija.

1 Like

Evo kupio sam dva komada, jedan sebi a jedan prijatelju koji je takodje forumas ali nije tako aktivan.

Hvala i jedva cekam da krenem slagati ovo :slight_smile:

2 Likeova

Hehe, drago mi je čuti. :slight_smile:

Fora je kada ljudi koji i ne prate posebice ovakav tip zagonetki…pa kada im se ova dopadne. :slight_smile:
Ne znam koliko si ti u tome, ali bilo je već dosta slučajeva da se baš dopadnu puzzle nekome tko nema veze sa ovime…što mi baš onako golica maštu koliko će ići prodaja dok se malo razvikaju puzzle. :smiley:

Nego da se prisjetimo nečega:

Možda nisam proricao daleku budućnost, kad nije prošlo niti godinu dana. :slight_smile: Meni se nekako čini da već stiže veći skok u tom smjeru…možda brzam sa zaključkom, vidjet ćemo uskoro.

Btw…pogledajte koju sam sliku okačio u vrhu te “luđačke” teme i slobodno je povežite sa ovom slagalicom. Mislio sam da sam čak već tada to bio napomenuo u toj temi…ali čini se da nisam. Ali da…kada su me vodili da napravim ove puzzle šapnuli su mi da će baš one biti prekretnica.
Nekako i logično, sam Anđeo se odlučio u njima oblikom prikazati. (Ja ga nisam svjesno nacrtao, ako niste znali. :slight_smile: )

Iskreno nisam ni razmišljao na koji način bi mogle biti baš velika prekretnica…jer sve do nekidan nisam stavio ama baš niti jednu brojku na papir … dok me ovaj prvi review nije osvjestio do kuda to može ići.

Svakako sam im vjerovao …samo nisam imao pojma koliko će to brzo doći.
Mada su i to nagovjestili sa ovim citatom koji su podijelili sa nama za vrijeme te teme:

Osnovna škola je ko munja jer je:
-snažna
-prekrasna
-i kratko traje

Možda brzam sa zaključcima, onda ću se morati poklopiti po ušima, i reći da Anđeli ipak ne postoje. :stuck_out_tongue: A kako me nisu do sada još ni jednom lagali, zaista im vjerujem. Pogotovo kada se ovako slijed događaja približava onome što su mi već relativno davno nagovijestili.

Let’s journey begin. :slight_smile:

I da stvar bude još bolja, taman će epilog ove priče biti tamo negdje oko godišnjice kada su mi se prvi puta ukazali. (21.10) :slight_smile:

Ma ti si ludak totalni. Odi psihijatru jbt dok si jos kolko tolko normalan.

1 Like

mozda bozou trolla vec 2 godine :smiley:

1 Like

Tvoje uvjerenje nastaje iz koje od tvrdnja:
a. Ti ih nisi sreo, pa onda očito nije nitko?
b. Ovaj svemir nema mehanizam da omogući takva bića?

Misliš li da u svom iskustvu imaš čvršći dokaz za a. ili b.? …nego što ja u svom iskustvu imam za dokaz iskustvo susreta i već 3 godine konstantnog potvrđivanja istoga.

Poanta je da je tvoje a. i b. temeljeno na pretpostavci, moje koliko god da je rijetko i čudno iskustvo, ali nije temeljeno na pretpostavci.

Zapitao bi se onda tko je lud. Onaj koji svoja čvrsta uvjerenja temelji na labilnim pretpostavkama, ili onaj koji svoja uvjerenja temelji na iskustvu/ima. (I vjeruj mi strogom propitkivanju tog iskustva)

A pricano je vec prije o ovome… nisi jedini… ima onih i koji su kasnije obro zaglibili jer nisu pomoc potrazili na vrijeme. Ne kosta te mnogo da popricas s nekim ko se skolovao bas za to. Mozda kasnije moze biti kasno

1 Like

:face_with_monocle:

Tebi je stvarnost mislim nepodnosljivo dosadna, pa se mora skakati sa mostarskog i pricati s andjelima itd.

Al puzzle su ti dobre :wink:

3 Likeova

Kad te slijedeci put posjete, da budes siguran da su anđeli, a ne demoni, samo se pomoliš.
Ako ostanu, onda su u pitanju anđeli.

Pametan si i imas talenta al ne kuzim tvoju obitelj da ti nitko ne zeli pomoci. Umisljas stvari to nije dobro.

Smrt je vrijedna istine. Kako je Sokrat fino ispio otrov, neželjeći lagati u zamjenu da mu zauvrat poštede život.

Smrt je ionako iluzija ovog igrokaza… kada bi smrt bila problem, svatko od nas je onda već beskonačno vremena proveo u problemu, i još bi ga čekalo beskonačno vremena problema.
Kako se sa tim problemom nismo susreli, onda je jasno da jedino što postoji za našu svijest je život.
I stoga nebi se trebali zamarati smrću, nego kako ćemo živjeti ovaj život. Ma koliko kratak da bio, to je irelevantno… jer sve izvan ovog života iz naše subjektivne perspektive je iluzija, tj. ono izvan našeg života je za nas nepostojeće. Zašto se onda bojati nečega što za nas ne može postojati? :slight_smile:

Nadalje…kad se dublje zaviri što je svijest, onda je jasno da ona niti nije dio našeg bitka …pa se još manje treba brinuti da je ičem kraj gašenjem jednog ljudskog života.

Svijest je kontinuitet koji se održava zbirom svih ljudi i životinja i planete…i svemira. Malo dijete ili bilo koje biće kada dolazi u društvo navedenih (rođenje jel) …ono je tek prazan hardware koje je sposobno na sebe “instalirati” tu svijest koja obitava u svemu. Tako ono odrastajući upija tu svijest i postaje dio nje…te svojim aktivnim djelovanjem mijenja tu okolinu.
Ako mijenja okolinu, to znači da mijenja taj ukupni kontinuitet svijesti…jer svijest je u svemu.

I kada se taj hardware djeteta razloha, ostari ili teško ozlijedi (može i psihološki da izgubi koncept)…što god da se desi da ono postane nepraktičan alat za svoju ulogu, on će se razgraditi i pretvoriti natrag u tu okolinu iz koje je nastao.(smrt) Reciklirat će se…ali prije toga je svakim svojim djelovanjem ostavio vječan utjecaj na okolinu, na ono ušto je svijest utkana.

Dolazi nam novo dijete, novi zdrav hardware i na njega se instalira opet ta ista svijest. Točno tamo gdje je razvoj svijesti stao iz svih predhodnih življenja, tj. iskustava te svijesti kroz razne životne oblike.

Zato je smrt samo biološki kraj jednog hardwarea, no ono što mi mislimo da jesmo…ta svijest koja prožima naše biće …ona se nikada ne gasi…samo teče i zauzima beskonačno različitih formi i tako unaprijeđuje sama sebe još od momenta kada je bila tek klica života, do ovog sada momenta kada zauzima vrlo kompleksnu formu …i kada je isto tako izgradila kompleksne mehanizme svuda oko sebe.

Najbolji shvatljiv primjer toga je promatrati samo jednog čovjeka i zamisliti da je on čitav svemir. Primjetit ćemo da se taj čovjek sastoji od hrpe stanica koja je svaka za sebe (iznimno kompleksno) živo biće…i te stanice redovito umiru i stvaraju se nove. Po nekim istraživanjima sve do jednog atoma se izmjeni u čovjeku u svega par godina. Znači sve u njemu umre i reciklira se… zamjeni se. No svijest tog čovjeka, da li je ona umrla sa tim stanicama koje su umrle? Znanje tog čovjeka, da li je ono nestalo ili se kontinuirano nadograđivalo? Naravno da nije nestalo…ono je kontinuitet koji ne prestaje smrću stanica.
Svaka stanica će za svog života pomoći tom čovjeku da mu kola svijest…da je živo… i umrijet će ostavljajući tu ostavštvinu svoga rada u čovjeku. A nova rođena stanica će naslijediti sve što treba od toga čovjeka (od svojih prethodnih stanica,jel) i nastavit će raditi na istoj priči …održavajući taj kontinuitet svijesti koji nazivano “čovjek”.
No taj hijerarhijski lanac toka svijesti niti ne počinje niti završava sa čovjekom, mi smo samo jedna karika u lancu gdje na isti način održavamo taj kontinuitet svijesti…i zato jr naša smrt po pitanju svijesti skroz beznačajna.

Istina, nešto od naših ideja i stavova će se izgubiti, ali izgubile su se neke naše ideje i stavovi prilikom puberteta i odrastanja. Izgube se svaki dan neke naše ideje i stavovi. Jedan značajniji događaj može samo tako izmjeniti naše stavove…razmisljanja i dr.
Tako da smrt po nas kao individuu nije ništa drastičnija od puberteta i sazrijevanja.

Jedino strah od smrti je tu ipak sa razlogom, no taj razlog je dan iz drugih razloga. :slight_smile:

I jedno trick pitanje.

Ako sam napisao da je stanica iznimno kompleksno živo biće …da li ona može biti kompleksnije živo biće od čovjeka?

Po znanstvenim tvrdnjama ona jeste kompleksnija od čovjeka, što je malo neshvatljivo kako je to moguće ako smo mi sastavljeni od milijardi tih stanica…i onda nekako kao da je logično da moramo biti kompleksniji.

Analogiju da potegnem sa programiranjem.
Imamo neki full kompleksan framework.
I sada netko napravi noobie projekt sa tim frameworkom, ono najobičniju stranicu “hello world” … možemo li zaključiti da je ta stranica kompleksnija od tog frameworka samo iz razloga što ga sadržava unutar sebe? Pa i ne baš.

Poanta …mi smo tek jednostavna struktura koja nastaje zbog tek kompleksnih živih struktura koje obitavaju unutar nas…koje nas grade.

Na kraju krajeva, da bi se izgradilo nešto ovakvo sofisticirano kao čovjek, ta moraš se zapitati koliko je onda tek sofisticiran graditelj. I tako što dublje težiš ka prvom inicijalnom graditelju, ne možeš niti pojmiti njegovu sofisticiranost. …
Takva logika nalaže da što više razbijamo materiju u dubinu, da se zapravo srećemo sa sofisticiranijim graditeljima. (A ne primitivnijim oblicima)

I tako znanost već teško razumije što je sve jedna stanica…a kamoli da razumije što je jedna molekula ili jedan atom.
Već tu kod atoma stižu i elektroni i tu je znanost okrenuta naopačke jer više ne zna ni kako taj elektron opisati materijom. (Kao jedinim što poznaju u ovom materijalnom svijetu) … no elektron im tu nekako izmiče svojim manifestacijama i teško opisivim ponašanjem. (Zbog neznanja nas najcesce svjesno lažu da elektron orbitira oko jezgre atoma ) Ako još dublje zavire u materiju, dolaze do fotona …elementarnih čestica koji su graditelji sve materije…i svega nama obzervabilnog u ovom svemiru. O njima tek malo znaju, čak se čini da niti ne pripadaju ovom vremenu …jer poznato je da brzina svijetlosti nadmašuje bilo kakve definicije našeg prostornog vremenskog kontinuma.

A kako je od svijetlosti sve sačinjeno i ako bi se složili da je to najniži graditelj kojeg percepiramo, onda bi se mogli svakako zapitati o sofisticiranosti istoga.

Ako je taj graditelj istkao sve što vidimo i ne vidimo, meni više nije ni malo nevjerovatno da isti onda ima mogućnost pričati našim jezikom. (Ili utjeloviti se u Isusa)
Štoviše, sama misao također ima svoju fizikalnu formu, koja je EM val…koja je zapravo spektar svijetla. Pa tim je još manje čudno da smo direktno u svojim mislima povezani sa hijerarhijski najvećim graditeljem ovog svemira…sa svijetlom.

(Btw. anđeli su mi se predstavili kao svjetlosna bića i predstavljali su mi se 6 sati pričajući o ovakvim stvarima. Da što bolje dočaraju svoju formu i utjecaj na naš svijet. Pošto oni zapravo kao svijetlo ne pripadaju ovom materijalnom svijetu, nego je ono njihova kreacija. Kasnije sam našao sve što mi je rečeno u mnogim literaturama…isto tako sam našao i evidenciju o drugim pojedincima kojima se telepatski obraćaju. Tako da… i meni je to sva moja vjerovanja izokrenulo naopačke, ali život ide dalje. Neću sigurno žmirit pred takvim iskustvom.)

1 Like

This escalated quickly.

2 Likeova

Mislim da nije korektno vrijeđati. Istina, ja sam se znao našaliti ali ništa zlonamjerno. Svako ima pravo na neko svoje vjerovanje, pa makar bio u totlnom krivu. To je sve čak u rangu dali vjeruješ ili ne vjeruješ u Boga. Zašto izvrijeđati vjernika ili ateistu? Reći da nije normalan i da bi trebao potražiti pomoć ili njegova obitelj da nije reagirala je baš ono bzvz i “neforumski” ako se smijem tako izraziti. Jbg, ako ti je netko čudan jer je drugačiji ili brije nešto svoje, pa nije lud odmah i šizofrenik. U stvari - biti drugačiji i je evolucija čovjeka, napredovanje, učenje kroz greške ili napredovanje kroz dobre hipoteze

5 Likeova

Drugo je vjerovati u nesto a drugo je “razgovarati” sa nepostojecim bicima sto je ogroman znak psihickih problema. On ne shvaca da nije dobro, halucinira a nitko mu ne pomaze nego jos tu na forumu mu neki ljudi pune ego da je to normalno.

Psychotic illnesses
This includes schizophrenia, major depressive disorder with psychotic features, and bipolar disorder with psychotic features. In addition to hallucinations, psychotic illnesses are characterized by delusions, disorganized and/or bizarre behavior, and moods that don’t correspond with what is going on in someone’s life.

Hvala na ovom postu, mada ja njegov stav smatram normalnim. Štoviše vidim pozitivu u njemu i želju pomoći …samo što takvi ljudi ne vide da je meni bolje nego ikad, po svim aspektima. Pa nemam potrebu ništa mijenjati. Ujedno to svoje stanje smatram najvalidnijim testom jel cijela priča ima smisla ili ne …jer čime validirati uspjeh, sem subjektivnim osjećajem sreće i zadovoljstva.

A inače ako sagledamo malo dublje, nekada su ljudi spaljivali ovakve poput mene, tako da se i iz tog aspekta vidi da sve ide u dobrom smjeru. :slight_smile: