Kad Anđeli slože puzzle :)

@bozoou flagovacu ti postove, ne kvari temu.

Pricaj mi o planovima za valentino puzle. To stvarno moze biti pravi hit jer je bas unikatan poklon. Mozes nekih mjesec dana pred dan zaljubljenih kontaktirat sajtove koji drze dobre pozicije i ponudit im neki dil.

Jesi razmisljao da i na etsy prodajes? Posto masa poklona ide preko etsy, a te valentino puzle ce bit darovabilne i unikatne bas (cini mi se) jer se vrte iste stvari uglavnom.

Procitala sam skoro sve do onog 0.5 grama, pa jos sijeces vrecicu od zamrzivaca da bude jos manje…

Kolko sam skontala, tebi je sad bitno da sto vise zagrabis i ovo je samo jedna prilika koju izdasno koristis, ja sam s pocetka stekla pogresan utisak da planiras da pravis brand.

Ovo da pakovanje kosta najmanje 20 kn, ne ulazim u to, ne planiram istrazivati na tu temu. Ali preko alibabe znam da razgradivih vrecica za 0.05$ po komadu ima kolko volis a extra boxova za 0.25$, drvenih sa gravurom $ 0.50.

No sam si zakljucio, vise puta, pakovanje ti je zadnja rupa na svirali u ovom momentu, brzina posiljke isto tako, za mene kraj diskusije na tu temu.

Opet ono od gore, ako gledas da sad pokupis sto stignes i sljedece godine radis pod novim brandom, da, onda nije ti bitno.

Ja nemam pojma da ti proizvodnja kasni, cisto dobroamjerno velim, iz ugla kupca, da je 15 dana za paket previse, u slucaju da nemas iskustva sa standardima koji vladaju na trzistu na kojem prodajes. To je sve. Povjerenje kupca gubis i sa kasnjenjem.

Ako robe nema, onda je out of stock, ili je na “pre order”

Pola tih kutija što sam vidio su takove kvalitete da će biti u smeću nakon što kupac otvori artikl. Iskreno ne smatram to nekim uspjehom…malo bolji utisak će kupac imati nakon otvaranja kuverte i što točno dalje od toga?

A koliko god da kutija bila jeftina, ona me diže u sljedeći rang poštarine i to je extra 15kn po paketu
Svaka kutija zahtjeva i slganje i to je cca 2 kn po kutiji i još onda ta kutija neka košta i samo pola dolara, znači i ona je 3kn. Opet smo na 20kn troška po paketu.

Moja projekcija je da će moja ukupna dobit biti oko 1 500 000 kn i to znači da bi ja sada u startu trebao otpisati cca 230 000 kuna na pakovanje, za koje smatram da će završiti u smeću?

Velim, nije mi to trenutno trošak koji vidim bitno isplativim i od njega sam kao od investicije odustao. 230 000 kuna ću radije sačuvati u svom džepu.

I kratkoročno i dugoročno gledam da je to optimum. Možda se nisam nešto izbrendirao ovako, ali sam zato povukao veći kapital koji će također dobro poslužiti na dugoročnim planovima. (Tako da gledam dugoročno.)

U konačnici pratim i ono što mi kupci daju kao feedback, a oni mi mahom pišu poruke da jedva čekaju moje nove puzzle. (Znači, to su kupci koji prime paket i vidili su pakovanje …očito im je bitnije ono što je unutra od samog pakovanja.)

Također, svaki problem se može pretvoriti i u priliku. Tako da kada jednom postignem fensi dizajn pakovanja (u mom poimanju fensi dizajna, a to nisu kutije od 0.5$), onda mogu svim postojećim kupcima poslati poruku da smo napravili posebno pakovanje za Ugly4 koje je idelano za poklon, i takav news-leter pošaljem svim kupcima tamo negdje pred Božić 2023. I onda svi oni kupci koji su zaista uživali u puzzlama, taj moment možda iskoriste da ponovno kupe te puzzle i da ih nekom poklone. Tada će fensi dizajn odigrati tu prelomnu stvar da Ugly4 postane dobar odabir nekome za poklon…i da ih opet kupi.

A ja sam u suštini na osnovu trenutnog lošeg dizajna, istoj osobi prodao dva puta puzzle. :slight_smile: Moja kasa sretna.

Ono što ja želim od kutije, da bi je smatrao isplativom investicijom:

  • ona mora plijeniti pogled sa police na kojoj stoji i na taj način biti reklama za puzzle
  • ona se djelomično mora vraćati već kroz prodaju, znači opcionalna nadoplata za fensi pakovanje

A ovo što mi je inicijalno pakovanje sra_nje, to ću popraviti jednostavno sa malo manje sra_njem od pakovanja, čisto da izgleda dovoljno prosječno…i to je to. Ne treba petljati više od toga, jer većina korisnika neće niti vidjeti razliku između lijepe zip-bag vraćice i najjeftinije kutije, koja dolazi poluzgužvana nakon transporta, jer ona i jeste skoro obični malo tvrđi papir i gužva se putem.
Isto tako mislim da jako kvalitetna zip-bag vraćica ima u očima prednost spram low-level kutije. I u izgledu i u praktičnosti za čuvanje puzzli. (Nije slučajno da se mnoge puzzle ovog tipa dilaju u takvim vrećicama, jednostavno je najjednostavnije i najpraktičnije.)

Zato ti govorim da postoje ograničenja.
Želje za idealnim sustavom su jedno, a realna ograničenja koja se pojave u praksi su drugo.

Svi naravno težimo idealnom…i svatko ima priliku da se bori za svoje idealno.
Ja se borim za svoje i ono što naprvih smatram odličnim uspjehom.

Ako mi ti kažeš da MORA baš nešto biti…

…ja ti odgovaram zašto tako nije kod mene. :slight_smile:
Ne zato što ja ne želim da tako bude, nego zato što sam se susreo sa ograničenjima koji me blokiraju da tako bude. :slight_smile:

Situaciju popravljam na način koji osobno smatram da je najisplativiji…a definitivno smatram da mi je isplativije kasniti 6 dana sa shippingom, nego odbiti kupca i reći mu da nemam puzzle na stanju…i mislit se hoće li se vratiti. :slight_smile:

Pogotovo što vidim da su i oni svjesni da sam ja samo tip koji je dizajnirao puzzle, a ne nekakav Amazon. I oni od mene nemaju ista očekivanja kao od Amazona i ono što radim ocjenjuju na ovaj način:

That is amazing news. I really appreciate that!!! I’ll be sure to leave a positive review as well.
Thank you again, that means so much to me.

I received the puzzles today, Boz. Thank you again for the great workmanship and superb customer service. You are amazing. The girls will love these. And thank you for the cute puzzle; I have not separated them yet.

Znači do sada sam dobio hrpu dobrih komentara i za uslugu i za puzzle i hrpu želja da napravim čim prije nove puzzle.
S druge strane nisam dobio niti jedan jedini prigovor za loše pakovanje (unatoč što jeste loše) od realnih kupaca. Ovdje sam dobio te komentare, jer se ovdje logično kao traže greške…pa se gleda sve.

Kupci naravno isto nisu slijepi, ali svojim komentarima mi daju do znanja što je njima najbitnije i ja se po tome ravnam. Tako da prosječno pakovanje će odraditi svoj posao više nego dovoljno dobro…a nove puzzle su među glavnim prioritetima. Ne samo da se naprave, nego da budu još bolje od ovih.

A kad bude love…razbacivat će se i na unaprijeđivanje pakovanja…pogotovo što sa dobrim pakovanjem želim visiti u izlogu fizičkih trgovina.

Rekla si da tko još tamo ide…ali trgovine su pune igračkama pred Božić. I trgovina ima jako puno… nije to tržište koje je nestalo, tek smo započeli transformaciju prema online tržištima.

Uglavnom ukratko: bit će sve, samo treba vremena. Uspoređuješ me sa već izgrađenim trgovinama i naravno da u fazi inicijalnog odrastanja beba nema zube kao odrastao čovjek. :slight_smile: Simple as that …ali ništa čudno da u toj fazi nema zube, imat će ih kad će joj trebati. :smiley:

1 Like

Jos cu jednom ponovit: svaka cast na svemu, od price pa nadalje. Medjutim, vidim da si prilicno tvrdoglav bez obzira na koji “kanal si prikopcan”. Ja ti samo govorim kako to izgleda iz perspektive kupca. Da li mozes reci koliko ljudi je ponovo narucilo Ugly4 puzzle nakon jedne narudzbe?

A ja govorim iz svoje perspektive gdje smatram da će kasa biti najpunija, uzimajući u obzir perspektivu kupca.

To u ovom momentu ne možemo mjeriti…no to niti nije primarni target. Primarni target je da ti kupci kupe moje iduće puzzle. A taj target ne postižem pakovanjem, nego onim što je upakovano.
Do sada slušajući feedback kupaca, ljudi jedva čekaju da napravim nove puzzle…znači čini se da sve štima, da ih pakovanje nije odbilo.

Štoviše, @Hellas je u startu ove teme iznio mišljenje da pakovanje nije nešto (što ja nigdje ne negiram), pa eto opet vas je bilo dosta nakon njega što ste kupili iz teme puzzle.

Na webshopu je također slika pakovanja (ništa nije skriveno)…pa to nije spriječilo 700 prodanih puzzli u manje od 20 dana.

Štoviše, veći minus od pakovanja su katastrofalne slike na webshopu…ali u ovoj inicijalnoj fazi niti one nemaju utjeca, jer kupac se odlučuje na kupnju još na Chris-ovom videu, a ne na mom web shopu. To je bitno upratiti za ovu fazu.

Da li je 700 prodanih puzzli puno? Je …po nekim procjenama youtubera koji su u tome, rekli su mi da očekujem do 500 - 1000 prodaja ukupno. A ja za manje od 20 dana to probijam strelovito.

Ponavljam, to je zato jer ne prodajem pakovanje, nego ono što je unutra.
Da je moj fokus na pakovanju, onda može i go-vno biti unutra. Kako bi se reklo “I go-vno možeš prodati ako ga dobro zapakiraš.” No to je sasvim druga politika od trenutne situacije…jer ja kupce ne osvajam pakovanjem, nego su već osvojeni sa sadržajem unutra. I zato nema smisla da u ovom momentu bacim pare na neko extra pakovanje. Kad ću to trebati…doći ću do toga…i to ću onda samo pretvoriti u dodatni plus na već objašnjen način. Promoviranjem pakovanja, jel. :wink: …i tada mislim na pakovanje ubiti i do 50kn, da bude ono baš styliš i da netko tko već ima ove puzzle…da ih poželi ponovno u premium varijanti, za sebe …ili za poklonit nekome.

Osobno trenutno ne znam kako će to pakovanje izgledati…ali uvjeren sam da će me do tada svemir naučiti i da će biti genijalno. Tj. želim/uvjet je da bude perfekcija…da poželi netko puzzle tko i ne zna kakve su.
No treba biti sinkroniziran sa svemirom i pratiti upute…upute koje trenutno pratim su ovo što vam i prenosim. Nema razloga da idem glavom kroz zid i da rješavam sada stvari koje trenutno nisu na listi prioriteta. (Hvala Bogu, zatrpan sam do ušiju prioritetnijim stvarima …vi nešto kao mislite da ja sjedim/spavam … a da se ovo sve samo dešava…pa ono, kao što nebi nešto radio… )

C. zapravo jedno od logičnih objašnjenja je da je došlo do usmene predaje o puzzlama i da same sebe reklamiraju. Ako da, mnogo mnogo dobar score za to …čini se da pakovanje nije spriječilo ekipu da predstave puzzle svojim prijateljima. :slight_smile:

Stvarno ne znam kako drugačije tumačiti da je sale rate (konverzija) narasla i do deset puta. :o …doduše taj efekt se precizno poklopio sa vikendom, što isto ima smisla da je vikend kada su se ljudi minglali i pokazali prijateljima svoju novu igračku. Te su se zatim i njihovi prijatelji odlučili na kupnju.

Trenutno ne vidim drugačije objašnjenje…

Btw. trenutno pakovanje izgleda ko na slici. Ništa posebno, ali nije baš ni vrećica za zamrzavanje xd.
Product je ovdje jedino predstavljen tom slikom pakovanja i to mnoge ne spriječi da se odluče kupiti i po dvoje puzzli u komadu. :smiley:

A na isto to pakovanje će doći uskoro pro-deklaracija i nadam se boljoj zip-bag vrećici. I sa time sam za ovu fazu pakovanja više nego zadovoljan.
Em je čisto efektivno, a praktično je i za čuvanje puzzli i za shipping i za pakiranje. ALL-IN za investiciju praktički od NULA kuna. :slight_smile: Točnije 29 lipa po artiklu.

P.S u zadnjih pola sata 4 prodaje, od čega su dvije čak za DUO combo. Mora da nešto radim strašno krivo. :stuck_out_tongue:

Btw. nije da ne pratim i kako izgleda glavna konkurencija:

…znači skoro isti vrag. Ima malo bolje, a uskoro ću imati vrlo slično.

Šta misliš o prodaji na etsy nisi mi odgovorio? Ja znam da se baš dosta poklona tu kupuje, čini mi se da sa poklnima nimalo ne zaostaju za amazonom, vjerujem da su i u prednosti. Čini mi se da možeš iz cijelog svijeta prodavat, a i poklon sajtovi baš dosta koriste proizvode sa etsija jer imaju veću unikatnost od proizvoda na amazonu. sam etsy dominira na guglu za skoro sve riječi + poklon kad guglaš.

vidi se vala da si ti spreman dobro.

nemo bit takav, raduju se svi zbog tvog uspjeha, samo ti govore sa svog aspekta šta bi im bilo ok da je bolje, ne računajući toliko dal ti je nešto lakše, jeftinije i sl. mislim da i dosta ljudi gleda sa vizuelne strane jer su puzle dobar poklon, a vole svi da poklon izgleda lijepo i kvalitetno. ja mislim da će vizuelno doći više do izražaja za velentino puzle no sad, al do tad ćeš se nakupit para i moć i na drugi način, dobra puzla plus kvalitet plus vizuelno (bar da bude ta verzija)

jesi pokušao đe pogurat video, reklamirat puzle ili video na reditu, pisao o puzlama na nekim relevantnim forumima, fb grupama…

I sam primjetih da pretjerah, isprika.
Ali osjetio sam da se traže dokazi…o ponovljenim prodajama. Ne stignu još biti ponovljene…ali ljudi kupuju mahom i po duplo i po triple (DUO i TRIPLE combo) i to su artikli koji jedino na sebi imaju sliku pakovanja…pa eto, možda je to onda dokaz da pakovanje ne ubija stvar, kad se već ne vjeruje analizi.

Inače i meni je happy moment kada tako uleti pik od nekoliko prodaja u malo vremena…i to taman u momentu kada me se tražilo dokaz. Pa je izletilo tako malo bezobrazno. :slight_smile:

Jasno mi je to…ali nikako njima nije jasno da se to iz moje perspektive može promatrati jedino kroz cost/benefit analizu. Nikako drugačije. Nije jedino bitno dal kupac odlazi sretan, bitna je samo cost/benefit analiza.

Da je jedino bitno da kupac odlazi sretan, onda bi sve trgovine trebale imati sve cijene po 0 kuna i neka budu svi kupci sretni. A to što će cost/benefit analiza ubit te trgovine, to je “naravno nebitno” ?

Ponavljam, cost/benefit je oslonac oko koje se gradi priča.
Naravno, ispravna cost/benefit analizia čini i kupca sretnim, ali onoliko koliko je potrebno gdje je prodavač najsretniji. Gdje valja primjetiti da max sreća kupca je točka gdje je min sreća prodavača. E sad na tom grafu treba pronaći točku gdje je prodavač max sretan i njoj težiti ako si prodavač. Kak bi se reklo: “Bog je prvo sebi napravio bradu”. …što je evolucijski prirodno da se svi bore za svoju poziciju.

Ne još… gurati video mi nije hitno. Prvo želim vidjeti koliko video ide samostalno. Tako ću jedino moći znati/mjeriti koliki može moj utjecaj biti na isti. Ako može uopće išta…jer primjetio sam da youtube ima intervale kada ga gura. Pa je vrlo upitno dal moj ikakvi marketing može osjetno parirati toj promociji koju mu youtube nativno dodjeljuje. Saznat ćemo to, ali dosta kasnije. :slight_smile:

Uopće se ne sjećam da si to pitao. Moram priznati da mi je etsy novitet, rekao bih da sad prvi put čujem…pogledat ću svakako o čemu se radi. Valja probat i hvala za info. :wink:

Valjda nisam razbijao glavu pakovanjem…što je najgore, ja sam i probao sa jeftinom kutijom …al te kutije možda izgledaju ok na slici, no uživo su em muka za sklopit em izgledaju jadno. Ono, ako ću već birati jad i bijedu, onda biram da mi je jeftino i praktično.

A lijepi zip-bag u mom iskustvu izgleda puno bolje od tih kutija…i ponavljam u svakoj fazi procesa je zip bag praktičniji, od pakiranja do shippinga. Osim mrvicu manje je praktičan za skladištiti, jer kutije se daju lijepo slagati u skladištu, dok zip-bagove moraš natrpavati po nekakvim kutijama, vrećama. S druge strane, kutije bi sigurno zauzele više prostora…

Kad sve zbrojim i oduzmem, zip-bag su bomba.
A fensi pakiranje će biti nešto sasvim drugo. :slight_smile:
A pakiranje za izložiti u trgovini je pak nešto treće. To već znam proces, nije niti skupo (3kn/komad) …ali se ne isplati za shipping zbog probijanja u drugi razred težine za poštarinu.

Aman zaman . Jedan post ti napisah sa dobronamjernom kritikom, koju si mogao okaciti i macku o rep ako hoces, al ti covjece ne znas stati. 20 postova sam sebi repliciras, citiras u x postova jedan jedini moj, tj dva, al ovaj drugi je bio iz puke pristojnosti jer sam vidjela da si se uskocoperio. I sad pocinjes i da se svadjas. Ne znam s kim samo. Ja sam ovdje bila, ostavila neki moj input, ocito pogrijesila, skontala, pokupila se i otisla.

Evo posto si me citirao sve red po red kroz vise postova, da i sama sebe citiram, jer ovo si preskocio

Kraj. The End. Basta. Fertik . Sviraj sviraj pa za pas zadeni :no_good_woman:

Komunikacija sa njim se svodi na - postavis neko pitanje ili das savjet - napise ti monolog od 5 stranica koji nema veze s vezom i u kojem je jedini cilj da na kraju odgovora budes 100% uvjeren da on nece promjenit misljenje i da si ti i tvoj savjet ili pitanje u potpunosti nebitan.

Ja moram priznat nisam procitao ni jedan njegov odgovor koji je uputio meni jer su predugacki ne da mi se stvarno :cold_face:

S obzirom na izostanak konstruktivnih odgovora, nadam se da smo zaključili ovu temu. :slight_smile:

Ja moram priznati da si ti vidovitiji od mene. Ne pročitaš niti jedan odgovor, ali znaš da nemaju veze sa vezom i koji je cilj tih postova. Moj naklon. :smiley:

Nego, da li nova deklaracija ima prolaznu ocjenu stručnog žirija?

P.S. ne traži se petica, dovoljno je 2, ili 3 ocjena. :slight_smile:

1 Like

nije losa :stuck_out_tongue:

1 Like

Onda si je upravo odobrila za seriju od 10000 komada. :smiley:

Btw…čisto dijelim jedan od pokušajeva xd. Doduše, nedorađeno je…

Joj cekaj polako! Fali ono “made in EU”. A i ova zelena (4) je mogla bit malo svjetlija :grin: da bude kompatibilna sa bojom puzzli

mashala :grinning:

Bez brige, MADE IN EU je ubačen u rasterski file…i to na bolje mjesto. :slight_smile:

A nebi vjerovala, te puzzle uopće nisu zelene boje. Znači i ja sam cijelo vrijeme mislio da su zelene, no ako pogledaš video od Chrisa, vidjet ćeš da su plave boje na kameri. Isto tako taj materijal je deklariran pod boju “Azure Blue”.
Znači…ja sam tek sada počeo uviđati da je to zapravo plava boja …ma tko bi ju pogodio sa deklaracijom onda xd.

Jesi siguran da nisi daltonist? :smiley:

Trebao bi razmisljati i o zastiti istih, ako krenu tolike serije pojavit ce se i kopije.