Kad Anđeli slože puzzle :)

Pa vidiš da i Kosana kaže da su zelene. Ona za razliku od tebe ih je imala u rukama. (Ako se ne varam, ti ih nisi imao u rukama)
Jeste da na videu izgledaju totalno plavo, ali meni uživo izgledaju totalno zelene. Čudna neka boja. :slight_smile:

Autorsko pravo je zaštićeno samo po sebi, tj. imam osnovu za tužiti onoga tko bi ih prodavao bez mog odobrenja. Za sada se čini da velike trgovine to uglavnom poštuju, jer je nekolicina njih pristojno pitala pod kojim uvjetima im dajem pravo da budu reselleri.
Doduše, ja u ovoj fazi ne želim nikome dopustiti da ih prodaje, a kasnije ću ići i na to.

1 Like

Uzmes sliku puzli dje mislis da je boja realna uploadujes je na neki sajt koji prepoznaje boje, kliknes na puzlu na slici i sajt ti napise koja je to boja i kod te boje i jednostavno iskoristis taj kod da bi dobio istu boju na deklaraciji.

Moze se nedje na deklaraciju uglavit kao logo pored imena sajta ona puzla malog debelog andjela. Takodje bih tog debeljka stavio za favicon na sajtu jer vidim da ga nemas, a meni nije kul nemati favicon.

1 Like

Htio sam ga i ja ukomponirati nekako na deklaraciju, ali nije mi baš išlo. Stigne to…u jednom momentu ću tražiti profesionalca za brandiranje i usmjerenje u tom smjeru. Taj mali debeljko Anđeo će sigurno biti dio logotipa. :slight_smile:

Ali mi se čini još prerano za to…

Anđeli već pripremili kuvertu za Valntine puzzle. :slight_smile:

2 Likeova

Netko je bio zaželio ljubičastu. :slight_smile:

5 Likeova

Predobra boja, divota👍

1 Like

Dobar potez. :+1: Svaki proizvod se bolje prodaje kada ima više mogućnosti, jer svi imamo drugačije ukuse, a pogotovo kada su boje u pitanju :slight_smile:

1 Like

Da, primjetio sam to ranije na jednim drugim puzzlama da boje vole natjerati kupca da kupi i po više komada.
Mada s druge strane smatram da je cool da svaki tip puzzle postoji samo u svojoj specifičnoj boji … ali što se tiče optimizacije prodaje, to je onda manje bitno. :slight_smile:

Prije skoro 10 dana sam ubacio značajne popuste na DUO i TRIPLE combo pakete…pa reko da podjelim što je pokazala statistika.

Znači prije ikakvog popusta se:

  • 2.8% ljudi odlučivalo na kupnju po dvoje puzzli (DUO bi tako koštao 60$)
  • 0.6% ljudi se odlučivalo na kupnju po troje puzzli (TRIPLE bi tako koštao 90$)

Nakon što sam uveo baš velike popuste za DUO i TRIPLE pakete, dobio sam sljedeće:

  • 5.4% ljudi se odlučivalo na kupnju DUO paketa (ukupno 11 prodaja po cijeni 47$)
  • 2.45% ljudi se odlučivalo na kupnju TRIPLE paketa (ukupno 5 prodaja po cijeni 63$)

Iako se na prvu vidi da je sada puno više kupaca COMBO kombinacija, što se točno dešavalo sa profitom i nije baš tako očigledno. Jer uslijed puno većeg broja prodaja, valja imati na umu:

  • da bi neki od tih kupaca ionako kupili DUO / TRIPLE paket. Tako da popust s jedne strane povećava broj prodaja, ali s druge strane skraćuje onaj veliki dio profita koji bi ionako prirodno došao od COMBO prodaja.
  • također valja imati na umu da sada kupac koji se upravo zbog popusta odlučio na DUO paket, on bi ionako i u varijanti bez popusta bio najvjerovatnije kupac, samo SINGLE paketa.

Tako da dolazi do toga da sa popustom pretvaramo kupca koji je imao namjeru kuptiti SINGLE paket, u kupca koji sada kupuje DUO paket. Ali ako se pogleda cjenovna razlika, to nije neki veliki extra profit ostvaren po tom kupcu, ali zato smo izgubili dobar dio profita svih onih kupaca koji bi ionako kupili DUO paket…da i nije bilo pupusta.

Kako to točno izgleda u brojkama, za to je ipak potrebna matematika i ona konačno kaže ovako: (Svedeno na zadnji promatrani period)

  • ostvaren extra profit zbog DUO kombinacija: 2215kn
  • ostvaren extra profit zbog TRIPLE kombinacija: 1278kn

A da nije bilo popusta u istom periodu bi bio ostvaren profit:

  • na DUO kombinacije: 2296kn
  • na TRIPLE kombinacije: 1000kn

Vidi se iz toga da unatoč puno većem broju prodaja DUO paketa, profit na tom djelu je zapravo čak nešto i opao.
TRIPLE kombinacije su ostvarile solidan 27% veći profit uzrokovano popustom.

No bez daljnjeg testiranja, ne znamo gdje je sweet point da se izvuče maksimum. Duo paket sigurno nije u sweet pointu. :slight_smile:

Za nastavak ovog testiranja se odlučujem na znatno smanjivanje popusta. Na taj način će postojati popust i dalje, možda će igrati dovoljni psihološki efekt da nekoga motivira na DUO ili TRIPLE paket …a neće jako rušiti profit nad onim kupcima koji bi ionako kupili DUO ili TRIPLE…
Tako da su nove testne cijene 69.99$ za TRIPLE i 54.99$ za DUO.

Eto, malo podjelih kako radim analize kada razmišljam o nekom koraku zašto da i zašto ne.
Ako brojke opravdavaju, ja idem…ako ne opravdavaju…ne idem. :slight_smile:
Nisam niti sa Mostara drugačije skočio nego oslanjajući se prvenstveno na brojke…i vjerovali ili ne, cjelu noć prije skoka nisam oka sklopio, samo računao i prevagivao kombinacije. Bio sam usran ko grlica…ali brojke su rekle da smijem ići i išao sam. Pregrmio sam ogroman emotivan strah …ali vjerovao sam zato onome koji može racionalizirati strah.

Tako da smatram da treba ponekad razdvojiti ono emotivno u sebi od logike i tada bi se i Anđeli vidjeli jasno kao dan. :stuck_out_tongue:

Sad automatizuj sve sto mozes, uzmi knigovodju da te savjetuje sta kako da te porez ne opece, a ti se posveti novim puzlama i idejama.

1 Like

Primarno mi je da mi ruke ostanu slobodne za nove ideje…ali ne gori oko toga. No i to je proces…svaki dan prebacim neki task na nekoga i svako malo se stvori neka nova vrsta zadatka. :slight_smile:

Al to je bas gust promatrat kako stvari same traže u kojem smjeru da ih se razvija. Ja im samo ispunjavam želju. :slight_smile:

Napisao sam nekidan da će mi Svemir pokazati što je premium pakovanje…i da se neću žiliti prije nego dobijem taj poklon/uputu.

Pa…nije mu dugo trebalo. Danas me je baš očarao sa idejom:

Znači, ova drvena kutijica mi izgleda mrak…baš je nekako “antički” dostojna zagonetke.
Osim toga, takoreć već vladam cijelim procesom proizvodnje za ovakvu kuticiju, što mi omogućava da napravim ovu šaru na kutijici u skladu sa samom zagonetkom.

Također, dobro ju je sam napraviti da bi se mogla i dimenzija točno prilagoditi puzzlama, a minimizirati troškove proizvodnje custom dimenzije.
Osim toga, imam ideju kako ću napraviti ovu kutijicu tako da ona istovremeno bude i podloška za slaganje. :slight_smile: Tako da ću jednim udarcem ubit dvije muhe, tj odmah izbaciti i podlošku koja također nije dostojna premium varijante.

I šlag za kraj…postoji nešto što se zove “secret box”. To su kutije koje su same po sebi zagonetka kako se otvaraju. Secret box može biti urnebesno težak do nemoguć za otvoriti, a ima i jednostavnih mehanizama koji su jako efektivni/simpatični za “igrača”, a lagani su za proizvesti.

Tako da je u planu napraviti tu kutijicu u varijanti “secret box”, tako da će zagonetka početi već na elementu otvaranja kutije. :smiley: :smiley:

I onda kada postavim proizvodnju za ovu kutijicu, bit će mi extra mogućnost praviti i zasebno samo te “secret box-eve”, jer oni su jako-jako štosna stvar sami po sebi. Ako se napravi lijepa secret box kutija (u samo malo drugačijoj dimenziji, nego ova za puzzle) …ona može poslužiti kao odličan proizvod sam za sebe…koji gađa relativno široku publiku.

Valentine puzzle ću iskoristiti i za promociju puzzli i za promociju secret-box-a. :slight_smile:

I tako je još jedan problem postao prilika za štošta.

“Problemi su tu da nas (m)uče”. :slight_smile:

2 Likeova

Nema ljepseg od drveta, a fakat se i slaze :wink:

3 Likeova

Opa, pa opremljena si ti ovakvim igračkicama. :slight_smile:

Inače, većinu tih popularnih drvenih zagonetki mislim napraviti u pleksiglas verziji. Od finog punog debelog pleksiglasa…smatram da će dobiti fini look “kristalnih” zagonetki. :slight_smile:

Ne mislim da su ružne u drvetu, ali mislim da će pleksi varijanta biti također odlična.

Kako ces nju narezati u kuvertu da smanjis gramazu?

Ova kutija je dovoljno premium da digne proizvod cjenovno na drugu razinu. Pa se postarina isplati…isto kao i proizvodnja kutije.

Tako da je konacni cilj biti u plusu sa kutijom, a ne da bude trosak.

A dodatni plus će biti i to što će netko kupovati samo kutiju u varijanti “secret box” …gdje se ista moze napraviti za puno različitih tematskih prigoda. Mislim, samo mijenjanjem šare na kutiji je može definirati za određenu interesnu grupu ljudi.

S kutijom treba ostat u kategoriji do 250g, bit će naknap. :slight_smile:

Na kutiji izrezbari izgled puzle sto se gore provlaci kroz slike… a onda je nalijes i poravnas epoksidnom smolom u boji kojoj su i puzle…

1 Like

Malo mi se čini suvišna petljancija da se radi sa epoksidnom smolom… ali o rupi u obliku te puzzle sam razmišljao. Sada me tvoja ideja dodatno sugerirala da bi se rupa mogla popuniti samo sa pleksiglasom unaprijed izrezanim da se uklapa točno u rupu.

Tom tehnikom bi se zapravo mogla dobiti vrlo efektna kutijica koja je mix drveta i pleksiglasa. :slight_smile:
Ono…može biti raznih rupa koje se popunjavaju sa pleksiglasom…pa da se dobije malo “kić” efekt. Ako je umjeren kić, zašto ne imat to kao jednu od varijanti. :slight_smile:

I još malo opažanja…i rekao bih zanimljivih taktika.

Youtube je drastično smanjo broj pregleda. Do nekidan je išlo i po 50k pregleda dnevno, sada je negdje 5k pregleda dnevno. (Neću baš ovim tempom skoro do planiranih 10M pogleda, heh.)

Doduše, sada se čini da youtube puno kvalitetnije odabire publiku, pa je konverzija puuuno veća. (Ako nešto drugo nema utjecaj na konverziju, kao što mi se učinilo da je jedan vikend morao biti usmeni prijenos razlog hrpi prodaja, jer je konverzija skočila i 10 puta)

Nego, napravio sam još jedan “mali” testić, za koji se čini da je prošao i više nego uspješno.

Znači, od starta sam htio još raditi testiranja sa cijenom, ali mi je bilo glupo igrati se sa cijenom jer su oba youtubera rekla u videu koja je cijena. Pa sam taj dio držao do sada fiksnim, da ne izigravam povjerenje.

I dok meni dođe iz pete u glavu…da mogu dodati fiksnu cijenu shippinga i na taj način se igrati sa cijenom, a da ne remetim povjerenje publike uslijed već rečene cijene na videu.

I tako sam dodao da je cijena shippinga punih 10$ i koliko mi se čini da nije uopće utjecalo na konverziju sa videa. Štoviše, već sam rekao da ta konverzija malo divlja u zadnje vrijeme…ali dok je god ona debelo iznad razina gdje je bila ranije, smatram da cijena ne narušava konverziju.
I tako su uspješno puzzle poskupile čak 10$.

Da sam u startu imao tu cijenu (pod pretpostavkom ne narušavanja konverzije), bio bih trenutno težeg džepa za 45 000kn. Heh. :slight_smile:

Moglo bi se reći da je velika pogreška što nisam to išao probati ranije. Istina …ali s druge strane, probao sam sada što je još uvijek u ranoj fazi i još uvijek super na vrijeme. Jer tek je 20 dana prošlo od videa.

Da sam se baš u startu išao igrati sa cijenom, onda nebi ni znao kako se kreće konverzija, pa time nebi mogao ni znati jel veća cijena povećava prihod ili ga umanjuje. Ovako imam poprilično dobro mjerljive rezultate i po svemu sudeći veća cijena će debelo podići ukupan prihod.

Isto tako je odlična stvar što se ta shipping cijena pojavljuje u zadnjem koraku plaćanja, tako da ja imam evidenciju svih onih korisnika koji odustanu u tom koraku. Njih ću samo lagano zaskočiti za black friday sa popustom, jer oni su bili na granici da kupe i vjerovatno ću ih opet osvojiti sa popustom.
I redovito ću paziti na taj dio kupca da ne propuste dobiti svoju ponudu sa popustom.

Tako da overall ovo je čisti dodatni prihod sa jedne strane, a gotovo nikakav gubitak sa druge strane. :slight_smile:

1 Like