Kad Anđeli slože puzzle :)

u redu, možda je tako, ne znam … možda za 50-100 ili 200 godina zaista čovječanstvo dođe do nekih većih saznanja koji će potvrditi tvoje tvrdnje, ja iskreno mislim da mi kao civilizacija jako malo znamo … i samim tim nismo svjesni znanja koje je oko nas ali ga nismo otkrili … tako da je sve moguće

možda su tebe izabrali nasumično … ali ako ti se javljaju ti fini koji te upućuju na dobro onda su te očigledno dokopali i oni loši koji hoće da te sjebu

sve što si nabrojao može se naučno objasniti, sa znanjem kojim raspolaže današnja nauka … ali ne bih baš svaki tvoj navod da citiram

recimo ovo

ne znam gdje si to vidio, jesi li razmišljao o opciji da si ti taj natpis nekad nekom prilikom vidio ali jednostavno nisi registrovao taj natpis kao natpis … međutim, ostao je u tvojoj podsvijesti i javio ti se u snu … kao što se svima u snu javljaju stvari kojih nismo svjesni, nikad budni nismo na to pomislili … ali su nam u podsvijesti, jer smo imali susret sa stvarima koje su generisale tu podsvijest

dakle ovo pišem na osnovu stvari i članaka koje sam upratio na internetu, a ti članci su nastali na osnovu trenutnih saznanja nas kao civilizacije … možda će neko moći da potvrdi tvoje navode za 200 godina … ko zna

Naravno da ne možemo biti svjesni većine toga. Ali imamo dovoljno saznanja da možemo imati sliku čega smo dio. Jer čitav svemir ako promatramo, svugdje postoji hijerarhija gdje je uvijek netko/nešto iznad nekoga. Tako da je smijurija ne shvatiti da postoji puno oblika života koji su iznad nas po svakom pitanju nadmoći… tako da je više nego jasno da to nije nemoguće, nego mora štoviše biti i očito da je moguće, tj. da mora biti. …To je jasno svakome tko će ukazati barem malo poštivanja prema gausovoj krivulji koju znamo što je… i statistici generalno, pa da po tome da shvatimo da nešto mora biti tamo gdje naše iskustvo i dokazi ne zalaze baš lagano. (Barem ne zalaze za sada)

A sudionici ove teme većinom polaze od pretpostavke da je takvo nešto nemoguće, i onda naravno da sa prvom totalno krivom početnom pretpostavkom gube trag istini u samom startu…i dalje im se više niti jedna puzzla ne može uklopiti u njihovo poimanje onoga što bi kao moralo biti.
Nije lako sklapati istinu, ako se stvaraju loše i krive pretpostavke. (Pogotovo one temeljne na koje treba sve ostalo uklopiti)

To je već duboka tema o pitanju dobra i zla. No nisam izabran nasumično, svatko od nas polazi usmjereno svoje školovanje…pitanje je samo vremena i razreda kojeg pohađamo.
Gledajući generalno koliko ljudi na planeti znaju za svjetlosna bića (a vidim ima nas već dosta) …nisam uopće neka iznimka, ali da …moglo bi se reći da među prvima stižem u ovu fazu… (I to iz istog razloga zbog kojeg sam uvijek bio među prvima na svim ispitima u osnovnoj, srednjoj i na fakultetu. Razlog je rad, red i disciplina…ništa mi nije poklonjeno.)

Ovo je vrlo plitko pojašnjenje…kojeg se pokušava hvatati svatko tko želi racionalno objasniti ovo što mi se desilo. Ukratko, puno toga i previše sam dobio od svjetlosnih bića, da bi se sve tako moglo tumačiti.

Za početak, na našem prvom susretu su oni poprilično detaljno pričali o sebi …tako da ja kada danas uzmem bilo koje štivo o svjetlosnim bićima, meni je svaki detalj toga štiva već poznat. (Direktno od njih)
Ja prije nikada nisam čitao o svjetlosnim bićima, niti čuo za njih. (Možda moja podsvijest i je čula ranije negdje pojam “svjetlosna bića”, pa da toga nisam bio svjestan …ali sumnjam da je moja podsvijest mogla tako detaljno naučiti sve o njima, a da ja to ne znam…i da onda to sve ispliva van na taj način i da se poklapa gotovo sa svim knjigama koje pričaju o njima. I sa iskustvima drugih ljudi koji prolaze isto ovo što i ja.)

Meni je iskreno to bio prvi i najveći dokaz da je iskustvo bilo stvarno, tj. da je nemoguće da samo tako umislim takvo nešto u detalje …o čemu postoji toliko napisanih knjiga i svega.

I ajmo reći da sam to čak i tako umislio, da sam nesvjesno o njima ranije čitao…pa zaboravio (kako da ne) …ali onda na to još moramo dodati da su napravili nekoliko velikih predikcija gdje su mi razotkrili budućnost da sam svaki puta bio van sebe od čuda.

Za moj ukus, to bi sve bilo “malo previše” slučajnosti… a odgovor je jednostavan: Svjetlosna bića su stvarna i ulaze u komunikaciju sa pojedincima :wink:

Bili su anđeli, samo pali anđeli(demoni), anđeli ti se nikad nece potpisati, demoni hoce, a time si demonima dao vlast nad sobom. Previse filozofije za onog tko ne poznaje teologiju i Bibliju. A sotona je otac lazi, i vozi te kako hoce, ali tebi to jos nije jasno.

Supstance, meditacija, problemi u snu, sve jasno. Razgovor sa anđelima ide na drukčiji način.

I Kolumbo je znao da je izložen moru koje može biti valovito i strahovito opasno … no to ga nije spriječilo da pođe…

@bozoou

Usporedjejes krive stvari.

Ako će biti dobrovoljaca, da daju kratku ocjenu od 1-5 za sljedeći uradak.
To je radio jedan dizajner, meni se iskreno baš ne sviđa …al htio bi čuti više mišjenja da ne bude samo po mom.

Hvala.

P.S. to bi bio cover kartončić koji bi prekrivao puzzle. Na kartonu nema informacija o puzzlama, jer je zamisao da bude univerzalni, a da informacije o puzzlama idu na deklaraciju.

Kasnije bi svaka puzzla dobila svoj kartončić…ali sada se traži ovako nekakav univerzalni koji bi pokrio više toga.

Meni je ok. Al boja puzla na kartonu trebale bi biti iste kao unutra, kaj ne ?

To neće biti boja puzzli nego rupa na kartonu…kroz koje bi se vidilo malo puzzli.
Btw. ima nešto i dizajnera u meni, moj updejt na njegov dizajn izgleda ovako:

Sitne razlike, ali dinamitne. :slight_smile:

Aaaa kuzim. Meni ok. JIGSAW UGLY4 mozda crveno da nije sareno.

Zašto, on je htio istraživati riskirajući svoj život? Ja želim istraživati riskirajući svoj život? Gdje je točno razlika …osim u objektu istraživanja… :wink:

** .i da je on puno više riskirao :slight_smile:

U ovoj fazi deklaracija ne zna za karton, karton ne zna za deklaraciju…iako se spajaju i dalje idu zajedno.

Kasnije kada će se raditi karton koji će ujedno biti i deklaracija i ambalaža …onda će izaći van iz priče ova deklaracija koja se lijepi i sve će biti na kartonu. Tada će se dizajn kartona posebno prilagođavati svakoj puzzli. Za sada je univerzalan …i kao što rekoh, karton ne zna koja deklaracija ide uz njega.

1 Like

Puzzles are solved, so just a very short view of the solution can destroy the whole magic about it.

:hugs:

1 Like

Dobra opaska, ali da…taj tekst treba jos proci korekciju i taj tipfeler je bio uocen.

Ali generalno bi taj tekst cijeli drugačiji nekakvi…ako imaš sugestiju, primam rado. :slight_smile:

Moje javljanje tebi ionako neće izostati :slight_smile: …samo mi se neda tlaciti za ovakve kratke linije teksta…

1 Like

Nije to tlaka, to ja brzo riješim, samo šalji.
Uz ovako lijepe puzzle i ostalo mora biti jednako tip-top :wink:
:raising_hand_woman:

1 Like

Vec 4 dana ni rijeci, jel sve u redu?

Sve je ok, hvala na pitanju. :slight_smile:

Reko…možda sam dodijao i Bogu i Vragu ovdje, pa malo ohladio, haha.

A radi se punom parom i dalje…uspio sam u zadovoljavajućem roku poslati iduće puzzle na recenziju, pa će biti veselo saznati koliki će sell rate biti ako objave te puzzle taman 15-ak dana pred Božić. To bi moglo biti poprilično zanimljive nove brojke.

Naravno, uz sve to da puzzle budu i stvarno zanimljive publici. To mi je isto teško procjeniti, znam da su u izradi dosta jednostavnije bile…ali s druge strane imaju to nešto i mnogi koji su ih testirali su rekli da im je bilo zanimljivije iskustvo slaganja nego Ugly4 …tako da mi je totalno napeto što će reći recenzisti, a što publika. :slight_smile:

Mislim također da mačke, koje su upale sasvim slučajno u igru zadnji dan kada sam prvotno mislio slati te puzzle, …da poprilično popravljaju situaciju.

Em mnogi vole mačke, postoji tako jedan element koji osvaja sam za sebe…em su te mačke dodale taj secret element na puzzle, koji je sam po sebi malo intrigantan …em će možda mačke napraviti i bolji tajming za te puzzle, pošto će ovako biti objavljene bliže Božiću. (Za onaj inicijalni sell rate po objavi videa bi to moglo značiti puno)

Uglavnom napeto. A i bez objave videa, nešto kupaca se odluči kupiti i te nove puzzle bez obzira što nepostoji još nikakav review.

Što se tiče opomene pred tužbu …neki ljudi iz niše koji se bave puzzlama, stali su na moju stranu kad su čuli što je bilo. Nitko još nije stao na kontra stranu.
Pa eto, kad si već neki forumski kolege nisu dali truda izučiti zašto je moja puzzla kreativna i unikatna (a ne kopija), barem ljudi iz niše to nisu propustili primjetiti. U slučaju ako će se objektivno mišljenje tražiti kroz propitkivanje ljudi iz niše, to će mi puno značiti da postoji ipak barem tu razumjevanje.

I tako… ovih dana radim i svoj programčić za automatizaciju vođenja stanja na skladištu i printanja naljepnica za shipping, jer čini se da taj dio mora biti svakako pod vlastitom kontrolom. Customizirano i onda fleksibilno za doskakanje raznoraznim iznimkama koje se pojavljuju…

…trebalo bi sada složiti i nekakvu ponudu za crni petak sa popustom za sve one koji su ostavili puzzle u košarici…

Uglavnom, živ sam. :slight_smile:

3 Likeova

Shopify assistent just borned to be. :slight_smile:

Ništa izgledom posebno utegnut:

…ali zato da svrhom. A i izgledom i funkcionalnošću samih naljepnica:



Problemi koji su se pojavili:

Više narudžbi od istog kupca
Problem je taj što isti kupac može napraviti više narudžbi (ne u komadu)…a to ljudsko oko teško može opaziti / povezati. …a shopify to prikazuje kao više pojedinačnih narudžbi.

I onda bi dolazilo do toga da se istom kupcu pošalju dva paketa, plate dvije poštarine…a moglo je ići sve u jednom paketu.

Osim toga kada kupac kupi više artikala u jednoj narudžbi, .csv export koji se dobije iz shopifya je nama bio praktički neupotrebljiv jer to u excelu postoji u više zasebnih redaka. Kako god, nije to loše ni formatirano u excelu, ali naš raniji automatizirani ispis naljepnica preko Word-a to nije mogao hendlati kako spada. Pa se moralo i na to ručno paziti.

Ovo će pogotovo sada doći do bitnog izražaja kada uvodim druge puzzle…jer sada nam stižu redovito narudžbe sa više kupljenih artikala… tako da je ovo postao neizbježan problem koji se morao riješiti.

Problem (ne)punog imena država
Čudno, ali shopify u svom exportu je davao samo ISO kraticu države (ne i puno ime države) …pa smo to ručno dopunjavali. (Nije to vjerovatno niti trebalo dopunjavati, jer ISO je validna informacija… ali je ipak nekako bolje da je država u adresi navedena svojim punim imenom pored ISO kratice. Tako da će i to sada biti automatizirano )

Problem enkodinga
Na putanji podataka u ranijem procesu od shopify exporta preko excela do worda…negdje je pucao enkoding i dobivalo se puno hijeroglifa. To smo takđer ručno popravljali…a sada će i to ići automatski. Em se olakšava posao, em se smanjuje mogućnost ljudske greške

Smanjenje mogućnosti greške kod punjenja kuverti
Procedura nam je takva da se prvo ljepe etikete na kuverte, zatim se po etiketama kuverte pune. Već smo imali ranije da na svakoj etiketi piše što ide u taj paket…no vrlo je zapravo nezgodno čitati na etiketi što piše…jel piše 1x ili 2x , pa su se znale desiti greške da kupac naruči po dvije puzzle, a da dobije samo jednu. Mislim da uvođenje ovih kružića odlično riješava taj problem, jer sada onaj koji puni bolje vizualno percepira koji je sadržaj kuverte. I po boji i po količini. :slight_smile:

Osim toga, sada će se moći fino i sortirati etikete po sadržaju paketa …pa onaj koji puni će prvo puniti redom:

  • samo puzzla ugly4 sve plave…
  • pa tek onda samo puzzla ugly4 zelene…
  • pa tek onda 8cat puzzla… itd.

Pa će se i na taj način olakšati da mora manje razmišljati prilikom punjenja i da mora upregnuti svijest samo kod promjene vrste artikla kojeg dalje puni… A i za to će imati etiketu alerta koja će ga upozoriti, nešto slično kao što rizle imaju ono upozorenje pred zadnjih 10 rizla, hehe. Tako će ovdje iskakati etiketa upozorenja u momentu kada mora promjeniti artikal koji puni…

Tip pošiljke/ poštarine
Također, sada mogu programirati i logiku po kojoj će se voditi jel paket običan/praćen ili preporučen. Do sada se to moralo manualno voditi po naputku i javljati tetama na pošti za svaki paket. Prijašnja automatizacija nije mogla primjeniti nikakvu logiku za ispis na etikete.

Dovoljno velik font za prikaz broja narudžbe
Heh, jako vrijedna sitnica.
Naime raniji proces automatizacije je bio takav da nismo mogli kontrolirati veličinu fonta za ovaj podatak…a bitno nam je da je velik font jer svaku pošiljku slikamo u momentu isporuke na pošti. Te slike se kasnije sortiraju po brojevima i drže kako bi imali internu kontrolu da je svaki paket poslan. Čim mi imamo sliku, interno znamo da smo poslali. Ako neki paket čeka da se pojavi nešto na stanju li slično…onda ga se isto slika sa ceduljicom statusa tog paketa. Tako da nam je slika zapravo dokaz o statusu paketa jel poslan ili se nešto drugo dešava sa njime.
Ovo se pokazalo iznimno korisnim, ali nije baš lako imenovati stotine slika pravim brojem…pa smo to napravili tako da se slike bez imenovanja samo grupiraju po folderima gdje znamo da se u folderu tipa images 1850-1859 nalaze sve slike za pošiljke tih brojeva narudžbi…itd. po dekadama je sve složeno.
Tim slikama se zapravo često manipulira, jer kod svakog upita kupca, ja mu prikazujem sliku njegovog paketa uz odgovor koji dobiva. To oni jako vole vidjeti. :slight_smile: …ma kakav trackingID, hehe.
…a da bi se tim slikama lakše manipuliralo, jako divno je vidjeti koji je broj ordera na slici već iz thumbnaila slike, da se ne mora svaka slika iz određene grupe otvarati u potrazi za brojem narudžbe.
Isto će i proces sortiranja sada ići tečnije…kada se na thumbnailu slike vidi koji je broj.
Tu će ovaj veliki font za broj narudžbe odigrati bitan dio posla da to malo ubrza. :slight_smile:



Uglavnom, puno sitnih problemčića bi ovaj maleni programčić trebao izbaciti. :slight_smile:

3 Likeova

I ova cuje anđele

2 Likeova

Gle, očigledno je da nisam jedini…to će svatko lako skužiti, tko će htjet.
Sigurno da ima tu i lažljivaca, ali meni se čini da je zapravo većina njih iskrena i da ne lažu. To vidim po onome što kažu.

Kod nje mi je recimo zanimljivo kako je napisala:

Tragajući za smislom postojanja, put me doveo

Identično moj pattern, tragajući za smislom života put me samo vodio i vodio…darivao potrebnim iskustvima … i istina se sama razotkrivala i pozivala da je se slijedi.

Baš ono nešto predivno kad shvatiš da ta istina koja se razotkriva, da ti upravo ona daje konstatno potrebne “mrvice” kako bi mogao slijediti put kojim te vodi…i da to radi zapravo jako svjesno! …kako bi ti se što bolje prikazala i razotkrila prema tvojim mogućnostima da istu shvatiš.

No ona svojim vodstvom ti istovremeno i širi tvoje mogućnosti da ju shvatiš…i dok god ju slijediš, ona to konstatno radi.

1 Like

Ovo je tako divno i krasno :slight_smile: …i olakšat će puno… a vjerujem da će i rasti po kompleksnosti posla kojeg će obavljati.

A kako će rasti po kompleksnosti, prijetit će da uleti i bug prije ili kasnije. Već poučen iskustvom što nam je napravio bug koji je uletio na relaciji Excel/Word …mogu reći da pušem i na hladno kad je u pitanju automatizirano ispisivanje adresa.
A kamoli sa programom koji je u razvoju i koji može iznenaditi svako malo… a nikad se ne zna niti hoće li iznenaditi format koji shopify exportira. Jer ako i oni nešto izmjene, može i od tamo doći uzrok grešci.

Problem je opasan po tome, jer ako dođe do nekog mješanja…neće biti kriva jedna adresa, nego vjerovatno sve.

Tako da opamećen prvotnim iskustvom, uveo sam novu proceduru gdje program sam zadaje koje adrese se moraju ručno provjeriti. I to radi tako da zada provjeru onih adresa da se pokriju različiti djelovi funkcionalnosti programa. Jer za neke adrese radi merge po istom kupcu, za neke druge adrese radi drugačiji tip merga…i za neke ne radi nikakav merge… (Ukupno traži samo tri narudžbe na provjeru)

Program tako fino pikne po jednu narudžbu iz svakog tipa funkcionalnosti i zada operateru da provjeri samo te narudžbe jesu li usklađene sa stanjem na shopify. Nakon svake provjere, arhivira se što je ručno provjereno.

Ako se u nekom momentu ustanovi da je program imao bug i mješao podatke:

  • ako je sve bilo ok sa narudžbama koje su ručno provjeravane, operater je lišen odgovornosti
  • ako su bile krive i one narudžbe koje su morale biti ručno provjerene, jbga…netko je nagrabusio

Ovo je ekšuali isto neki level programiranja, kada se osmišljavaju offline procedure koje moraju osigurati stabilan i ispravan rad i poštenu raspodjelu odgovornosti :slight_smile: