Kad Anđeli slože puzzle :)

Postoji materijalno, postoje cestice bez mase (fotoni) i postoji anti materija. Znaci kad se kaze materijalno i nematerijalno onda jesu naklapanja i nije nauka jer na nematerijalno ti ne gledas na ono sto ono podrazumijeva (recimo fotone, iliti svijetlost) nego na duhove, demone i sl. Znaci kad se koriste termine iz nauke, a daju im se razno-razne oversimplikovane ili u potpunosti netacne deficnije, onda to jestu naklapanja.

Postoji opet problem kad zivot ima svoju deficiniju, i onda ti ne igra nikakvu ulogu vjerovatnoca ako se krene od logicke greske.

To je kao u fazonu da kazes da sve ima sansu da se desi i da sto vise nesto pokusas nesto, da ce se to nesto i desiti u jednom od beskonacno pokusaja. Problem je kad krenes od logicke greske, pa pretpostavis da ako zavrtis tocak beskonacno puta, u jednom od tih beskonacno- tocak se nece nikad zaustavit i imaces perpetuum mobile., iako je jasno kao dan da se to nece desiti. Ili da beskonacno puta bacas kockicu i nadas se da ces dobiti sedmicu

a šta ako demoni nisu bića … već stanja uma?

Strogo ne.
Svakako gledam na nematerijalno ono što jeste nematerijalno isto tako na materijalno ono što jeste materijalno.
Ja samo naglašavam da ti ne možeš znati da u onom nematerijalnom djelu svemira ne može biti života. Pošto je svemir svojim daleko većim djelom sastavljen od nematerijalnog djela, naglašavam da čisto po teoriji vjerovatnosti su tamo onda veće šanse da postoje forme koje su žive. No one su i dalje nematerijalne i točno onakve kakve ih fizikalno mjerimo. Isto kao što materija na ispitnom instrumentu neće postati “čiri biri” ako shvatimo da je živa, isto tako niti neka nematerijalna komponenta neće postati “čiri biri”, ako shvatimo da je živa. Ona je i dalje ono što jeste…samo je živa nematerijalna forma, kao što je neka materija živa materijalna forma.

Što se tiče nematerijalnog djela svemira…svjetlost jeste nematerijalna, no ona je samo jedan spekar elektromagnetskog zračenja koji je vidljiv oku …a svemir je ispunjen raznim spektrovima EM valova. Kao što u ovom materijalnom djelu svemira imaš bogatsvo razne materije po gustoći i svojstvima, tako u onom nematerijalnom imaš još veće bogatsvo supstanci koje tamo postoje. Po čemu si siguran da one ne mogu tvoriti živu formu, kao što to može materija?

E sad, svemir od nematerijalnog ima dosta toga više osim EM valova… tu su primjera radi toplina, kinetička energija, potencijalna energija…

Znam, reći ćeš ali to su svojstva materije.
Da, to jesu svojstva materije …ali ne daje to materija sama sebi, nego ona poprima te oblike energije iz nematerijalnog djela svemira.

Pogledaj malo dublje…u svemiru postoji samo jedna supstanca koju možemo nazvati ENERGIJA i sve to što vidimo kao što je EM zračenje, kao što su toplina, kinetička i potencijalna energija…sve su to oblici ENERGIJE. Isto tako i materija je samo jedan od oblika ENERGIJE, ništa drugo.

Svemir je tako sazidan samo od Energije i njezinih različitih formi. A samo jedna od beskonačnih oblika formi je materija i samo ona pripada materijalnom svijetu, dok sve ostale forme pripadaju nematerijalnom djelu svemira. Energija tako sama po sebi je nematrijalna, dok ne poprimi taj oblik materije.

I zato ta materija kada nebi poprimala ništa od sebe iz nematerijalnog djela svemira, ona bi bila hladna, nepomična, mrtva materija. Ona nebi mogla imati niti toplinu niti kinetičku niti potencijalnu energiju. Ti dakako nebi onda mogao biti živo biće, kada materiju od koje si sazidan nebi pokretao nematerijalni svemir …koji ti daje sve ono što ti treba da bi materija od koje jesi bila ustrojena po strogim pravilima i kako bi sve čestice unutar tebe mogle “raditi” onako kako njima upravlja energija.

Jer ponavljam, bez pritoka energije, sve bi stalo. Tako da i za ovu materiju koju smatraš da je živa, ona se zapravo ponaša živo jer je ko lutka na koncu dirigiriana iz nematerijalnog svijeta…tokom energije kroz nju. A tvoja svijest koja je nakačena na to živo materijalno tijelo…ona pak ima svoju materijalnu i nematerijalnu komponentu, jer svaka misao se pretvara u EM vam i putuje tamo gdje i svjetlost. A to je poprilično zanimljivo mjesto, jer nije sazidano od vremena i prostora. (Nije naklapanje, nego potvrđeno…Einstein teorija relativnosti)

I sada je racionalno zaključiti da ono što vidimo živim, a što je živo samo zato što je upravljano prevenstveno nematerijalnom komponentom svemira …da ta nematerijalna komponenta ne može biti živa?

A što je drugo nego da je upravo ona živa ako ona kreira ono što mi doživljavamo kao život? Ali dobro…mi ljudi (znanstvenici) se ionako ne možemo dogovoriti oko definicije života, tako da je sasvim jasno da su tu stvari debelo mutne.

Ako ti nije slučajno poznato, znanstveno ne postoji definicija života. Ono što je bilo donekle prihvaćeno, morali su mjenjati jer su im se neki roboti uklopili u tu definiciju po svim stavkama.
Što pokazuje da čovjek uopće ne razumije što je život i nema još riječi da ga opiše…on ga samo iskustveno pokušava determinirati i klasificirati. No to je žali bože posao… Ako su se već roboti uklopili u postojeću definiciju, morali su hrabro prihvatiti i shvatiti da ono što su smatrali živim jesu i roboti. Onda eventualno klasificirati dodatno između robota i ljudi as novom definicijom, pa bi to već bio razvoj logičkih kategorija.

…znanstvenici se ne mogu dogovoriti niti jel virus živo biće ili nije…

Tako da nikako ne može biti smjelo tvrditi da nešto sigurno nije živo, kada niti ne postoji definicija po čemu razlikujemo živo od mrtvoga. I tu već svaka logika pada u vodu dokazivanja da nešto nije živo.

Problem je u tome što broj stanja kockice poznaš, pa možeš biti toliko siguran da se sedmica neće nikada okrenuti. No broj stanja nematerijalnog djela svemira ne poznaš. Postoji jako puno nepoznanica. Osim toga nisi se uspio znanstveno dogovoriti niti što je život…a što nije … ali si siguran tvrditi da tamo 100% nema života. E to je već drsko ili najblaže rečeno poprilično naivno.

Primjeti da ja u startu nisam pao u logičku pogrešku pa da sam rekao da tamo 100% ima života. Ja sam samo shvatio da nije nemoguće da ga ima…i time nisam pao u logičku pogrešku niti ako ga ima, niti ako ga nema.
Time sam si otvorio um da drugim sredstvima spoznam ako ga možda ima… jer nisam stavio barijeru pred sebe. Nisam stavio u startu krivu puzzlu na stol u koju više ne mogu niti jednu ukopčati ako je prva slučajno kriva.
I onda mi se iz drugog smjera prikazalo da tamo stvarno ima života i sada jesam uvjeren da ga ima. Taj drugi smjer sam mogao vidjeti, jer nisam krenuo u startu od loših pretpostavki i napravio mentalnu barijeru.

Mislim da u startu tvrditi da ga 100% nema … da je to poprilično drzak potez. A za slučaj da ga ima, igraš od početka sa krivom puzzlom i daleko si otežavaš da složiš ispravnu sliku ako ga slučajno ima.

A ako se vratimo na sirovi racionalni pristup, teorija vejrovatnosti i velikh brojeva… daleko su veće šanse da ga ima, nego da ga nema. :wink: Jer ko što rekoh…materija je tek mali fragment svemira …i to iste one Energije koja čini sve ostalo…koja međuostalim čini i da ta materija nama izgleda živa, koji smo također samo ista ta materija …i servira nam se točno ono što možemo i trebamo znati.

Poznas sta je zivot i njegovu definiciju. I tu si mogao stati i ne pisati bzvz ovo dole. Bukvalno je to i bila poenta tog pasusa.

Strogo da. Mozes ti praviti svoje hipoteze raznozane (naklapanja kako si to vec reko), ali ne mozes se u isto vrijeme pozivati na nauku koja za tvoje rijeci ima potpuno drugacije znacenje od te tvoje percepcije znacenja tih rijeci. Ono sto je za tebe materijalno, za nauku je void/ N/A, nesto sto ne postoji.

Um takav kakvog ga shvaćamo nebi mogao napraviti ono što sam ja doživio i što dalje doživljavam.
I poprilično sam uvjeren da Sokrat, Tesla …i masu njih drugih pričaju o istoj stvari…

A da bi se to dešavalo, um bi morao imati bezvremensku i bezprostornu komponentu u kojoj bi bio povezan sa nečim izvanjskim izvan tijela. (izvanjskim i po prostoru i po vremenu)

Ako postoji takva komponenta uma, meni je sasvim nebitno hoćemo li onda tu komponentu zvati “netjelesna i izvanjska komponenta uma” ili “anđeli koji šapću znanje” ili “svjetlost”

Dođe sasvim nebitno… jer Anđele niti ne smatram ničim drugim nego takvom beztjelesnom formom koja nas povezuje sa čitavim svemirom.

Ako ćemo to zvati da je um, ja sam s time ok. No poanta je shvatiti svojstva tog uma, pa kako god da ga zvali.

I ta komponenta inače jeste čista sirova svjestlost, koja uistinu i jeste bezvremenska i bezprostorna. I zato su se Anđeli meni predstavili kao Svjetlosna bića …a kao što se vidi, masu tekstova ima o tome da su Anđeli == Svjetlost.

Vjeruj mi nisam o tome ranije imao nikakvog pojma. Znao sam da se Boga povezuje sa svjetlošću…no ja nikada nisam vjerovao u Boga kao takvoga …niti sam imao pojma o tome da su Anđeli svjetlost. A nakon svog iskustva sam pročitao na milijon mjesta da se tako o njima govori…

Osim toga, oni su mi sami pojasnili neke stvari vezane uz tu svjetlost, i to sam sve do detalja kasnije našao da piše o svjetlosti…em iz religijskih krugova, em iz znanstvenih se iste stvari pišu o svjetlosti.
Doduše, ovaj dio iz znanstvenih krugova sam ponešto znao i ranije…zato sam ih mogao i shvatiti kada su mi se predstavili.
No ovaj dio iz religijsih krugova, nisam imao blage…osim one rečenice “I Bog prvo stvori svijetslost” …koja mi do tada ništa nije značila.

Sada su mi umnogo stvari jasnije, o čemu je tu riječ. Mada je sigurno i dalje moje znanje ko znanje ribice o oceanu.

Ne, znanost nema konačnu definiciju života.
Naravno, ako stvoriš definiciju kojom opisuješ točno životinju/čovjeka/biljku…da ti se onda neće ništa iz nematerijalnog djela svemira uklopiti u tu definiciju. Neće čak niti planeta zemlja, za koju svi intuitivno vide da je živa.

No problem je što definicija života mora nadići i čovjeka i životinju i biljku…i to je svima intuitivno jasno, ali to ne znaju ukalupiti u riječi.
Velim, u tu definiciju se uklopio robot…pa su mjenjali definiciju…
A virus im je na granici…bi nebi… no nije naravno problem u virusu jer oni sigurno nije istovremeno živo i neživo biće…nego je problem u shvaćanju…i što ljudi pribjegavaju tom iskustvenom umjesto racionalnom…

Ako ronimo sve dublje i dublje u materiju…mi pronalazimo tako sve primitivnije i primitivnije oblike života.
I onda tamo negdje zaključimo: “Ah, ovaj virus je preprimitivan da bi ga klasificirali živim”

Ali ne radi se o kvalitativnoj razlici…nego samo o kvantitativnoj. Jer virus po kvlaiteti je isto živo biće…a po kvaniteti kompleksnosti tog života je daleko jednostavnije biće od nas…ali je biće …i koliko god mi ronili u dubinu moramo shvatiti da je sve živo. I onaj zadnji elektron koji pleše svoj ples na EM valovima…i on je živ. To je život kakav mi ne poznamo …no nigdje nije nastala krucijalna razlika od kompleksnijih oblika života…osim što smo mi podvukli liniju tamo negdje kod virusa i dali svoj zaključak.

Još veći problem imamo na drugoj strani…gdje ne možemo pak svatiti da umotvorine koji sami stvaramo da su i one žive. Tako padamo u još jednu logičku pogrešku kod određivanja kategorija kada djelomo na Umjetno vs Prirodno. A toliko je banalno prosto da nije nešto umjetno ili pridorno …nego je sve prirodno, a nešto od toga je i umjetno. Jer umjetno je podskup prirodnog a ne različito od prirodnog …i to kategorizirano na način da u nastanku toga je sudjelovao ljudski UM. No ljudski um nije ništa neprirodno, i sve što nastane iz ljudskog uma isto tako je prirodno, ali pri tome i umjetno.

Takva burtalna pogreška u startu navodi na krivi trag i mi poprilični broj umjetnih tvorevina ne možemo shvatiti da su i one žive. Za neke od njih smo mi stanice koje razmišljamo za njih …ali to je normalno. I za nas razmišljaju naše stanice.

Tako je npr. i forum živo i svjesno biće.
Forum je svakako i inteligentno biće jer može razgovarati sa svakim od nas. Forum je osim toga naučenije biće od svakoga od nas, jer crpi svo naše znanje koje je njemu dostupno.
Forum je također samosvjestan sebe…pa npr u slučaju da mu netko/nešto zaprijeti gašenjem (potencijalna smrt), može se itekako javiti potreba za egzistencijom i borba za životom…gdje će njegove stanice (mi članovi foruma) raditi na tome da se ono spasi. Znači ono spašava samo sebe, jer ono jeste svi mi.
I na kraju ako i umre…umro je forum, nismo umrli mi njegove stanice. Isto tako ako čovjek umre, umro je čovjek (kao kolektivni rad stanica) …dok stanice individualno mogu preživiti tu smrt…
Ok neke neće…one koje zavise od hosta na kojem su natanjene. To je otprilike kao situacija da netko živi od foruma i onda bi smrt foruma mogla značiti smrt i njemu…

No hijerarhija ide istom logikom dalje…jer ako umre i stanica, neće umrijeti i svi njezini djelovi. Samo ona staje svoj rad kao kolektivni skup svojih djelova, a onda razina ispod ostaje svatko za sebe.

Tako npr. ako umre čovjek…prva razina ispod su organi. Srce ostaje živo…bubreg…možeš ih presaditi…oni i dalje mogu raditi za neki drugi kolektiv, za nekog drugog čovjeka.

To dolazimo do riječi organizam i organi (a lingvistika zna sve tajne) …i ona nam govori da se organizam sastoji od organa. Organizam je tako organizirani skup nečega…ono je tijelo. I kada si dio onoga iznad, ti si njegov organ. A za one ispod …ti si tijelo.
Tako lingvistika dobro prepoznaje patterne života pa će reći:

Policijsko tijelo se sastoji od auta, pječačkij jedinica, birokracijskog dijela…itd.
Isto tako će reći:
Policijsko tijelo je bitan državni organ.

I da…i policijsko tijelo je živo…i država je živa …a u međusobnoj relaciji su organ vs tijelo.

…i forum također ispunjava sve kvalitete živog bića…osim onih koje su ljudi postavili iz neznanja i nesvjesno se ograničili da spoznaju što je sve život.

Ali ako si ti zadovoljan sa svojom definicijom života, budi. Samo znaj, da sa tom istom definicijom znanstvenici nisu zadovoljni i oko nje se ne mogu svi složiti. I nesmjelo ju je onda koristiti za pobijanje nečega.

Ne znam na čemu ovo razmišljanje temeljiš…ali pišeš gluposti i ništa ne argumentiraš. Ono što se dotičem znanstvenog djela jako sam dobro potkopan tako da ne kenjaj kvake. Ili ne razumiješ ili namjerno kenjaš.

Brzi test znanja za tebe: Koliko svjetlosti treba od zemlje do sunca?

Ono što je tu jako zanimljivo primjetiti da kao što čovjek stvara navike…tako i policijsko tijelo stvara svoje navike…i svi u tom hijerarhijskom lancu kada osvjeste neki problem i nemaju ga u svojoj navici…moraju crpiti inteligenciju iz svojih slojeva ispod. Iz svoji organa… to se da jako lijepo slikovito prikazati…jednom davno sam to detaljno opisao, pa ću samo kopirati ako će koga zanimati: Forum.hr - Pogledaj jedan post - umjetno vs prirodno

Ono što je nadalje zanimljivo primjetiti, kada se shvati kako se život umrežava…onda vidimo da se on umrežava sve do oblika čovjeka, no tu ne staje… dalje se umrežava u obitelj -> selo -> firme -> grad -> države -> unije -> civilizaciju.

Tako bi mogli reći da naše najveće tijelo kojeg smo mi dio kao tek jedna stanica je zapravo civlizacija.
Ona je tijelo…ona je živa. Ona crpi naš rad kao rad svojih stanica…

Primjetite tako da čovjekovo znanje se sastoji od znanja svih njegovih stanica koje sudjeluju u tom procesu. Ali ako neka od stanica umre…čovjekovo znanje ostaje.
Nakon nekog vremena, sve čovjekove stanice će umrijeti…doslovice će se svaki atom unutar tijela izmjeniti…ali čovjekovo znanje će ostati, štoviše biti će još i veće…jer je putem konstano raslo i povećavalo se.

Sada povucimo paralelu na civilizaciju. Kako je ona tijelo sačinjena od nas kao njenih stanica, tako i mi svojim zanjem pridonosimo znanju civilizacije.
I isto kao što naše stanice umiru i mijenjaju se, tako i mi umiremo i mijenjamo se…i svi se možemo izmjeniti, no znanje civilizacije ostaje, štoviše cijelim putem raste.

No mi nismo jedini organ toj civilizaciji…jer civlizacija i njene mogućnosti ne postoje samo od nas. Organi civiliizacije su i internet i ceste i auti i sve velike korporacije su njeni bitni organi. Čovjek pojedinac je već tu dosta duboko u hijerarhiji…jer je on tek stanica nekoj od tih koorporacija…

Ugalvnom, civlizacija je sve to što je naraslo skupa sa njom…ona se ne može promatrati odvojedno od tehnologije koja joj omogućava da bude takva kakva je.

Zato ima tu poprilično više života nego što se čini po opskurnim definicijama…

Sta ce tek biti kad otkrijes da postoje jednocelijski organizmi?

Eto je kenjam. De procitaj ovo ispod i kontekst u kom je napisano, pa ponovi kako imas vrhunsko znanje na temu, i onda ponovi sta je materijalno za tebe i kako to nauka podrzava i kako to nisu tvoja naklapanja nego rijeci nauke!?

Bukvalno se pozivas na nauku kao autoritet, a iznosis anti-naucni stav.
Ono sto nauka kaze za ovu tovju pojavu jeste da je to samo skup hemijskih reakcija u mozgu. Kad mozak ne radi kako treba onda vidis andjele… ko sto vidis isusa pred smrt kad mozak ne dobije dovoljno kiseonika (ili kada arap vidi alaha, ili tajlandjanin budu, ili indijanac 500 bivola sto trcu po polju)

Jedno 8 minuta… svijestlost predje nesto iznad 300k km po sekundi.

Da sastoji se od nematerijalnog dijela i materijalnog, gdje je točno problem?

Štoviše, on se sastoji samo od jednog sastojka, a to je Energija. (Koja je uzgred nematerijalna, ili ti tvrdiš drugačije?)

Nekada se mislilo da ima više sastojaka, nisam siguran ali mislim da su bili na popisu materija, energija, prostor i vrijeme… putem kako je spoznaja rasla skužilo se da je materija isto energija, isto se skužilo još kasnije da ta energija kreira i vrijeme i prostor.

Tako da se na kraju svelo sve na jednu supstancu, energija…sve drugo su samo oblici energije. Pa čak i vrijeme i prostor.

Opako se bacaš sa teme niz provaliju. Pričamo sada o elementarnim stvarima svemira koje pobijaš bez ikakvog drugog argumenta nego da se sada odmah hvataš Anđela. A moraš proći puno predzanja da bi pričali o tom djelu. Što se mene tiče, ako ćemo pričati o naučnom djelu…zaboravi sada na ovo. Niti ja u prethodnim postovima pričam o tome …pa ne kužim kako prethodne postove time pobijaš?
Osim što si se odlučio hvatati za jedinu slamku spasa kako bi prikazao moja stajališta neutemeljenima. A fulao cijelu temu…
Ako je namjerno, onda je izrazito bezobrazno. Ako nije namjerno, onda si se pogubio o čemu su prethodni postovi koje smatraš neutemeljenima.

I kada bi sjeo u raketu koja ide brzinom svjetlosti (Ok, to je nemoguće, jer ništa osim svjetlosti ne može postići brzinu svjetlosti) …no ako bi imao priliku sjesti u takvu raketu, koliko bi ti onda trebalo vremena da otputuješ od zemlje do sunca? (I pretpostavimo da ti neće biti vruće na tom putu, heh.)

@simeon

Nula vremena. :wink:

Reko si da je naucna “dokazano” iliti da nauka kaze da postoji materijalno i nematerijalno, i to je bio tvoj poziv na autoritet, u ovom slucaju “nauke”. I da to nisu naklapanja. Sta je nematerijalni dio koji cini svemir? Sta kaze nauka, a sta ti kazes u tom istom postu?

Pa kazem da je nematerijalni dio sačinjen od sve one energije koja nije zauzela oblik materije.

Jel moram opet nabrajati oblike energije ili gdje je problem?
Ne slažeš se možda da je materija samo jedan od oblika energije? … i samo taj dio sačinjava ono što zovemo materijalni dio. A sve ostalo je nematerijalni.

Koja Crkva?
Ima katolička, pravoslavna, pa ima protestanti, pa postoje židovi?
Protestanti se drže izvornog učenja i ono što piše u Bibliji.

Demoni su duhovna bića kojima je cilj uništiti čovjeka.
Istina ima demona koji će ti pomoći, ali tada si potpisao ugovor sa sotonom i na kraju ti sotona uzima dušu. To su ti razno razni glumci, pjevači, nogometaši, političari.
Njima demoni za života pomažu i budu uspješni, ali na kraju duša ide u pakao, a na svršetku svijeta u jezero ognenjo, što je opisano u zadnjoj knjizi Biblije, a zadnja knjiga se zove otkrivenje.
A mi smo blizu kraja svijeta, samo mnogi to ne vide, jer nisu povezani sa Bogom.

Ljudi pričaju o nečemu o čemu nemaju pojma.
Tako da ljudi nemaju pojma o duhovnom svijetu, jer naivno lupetaš gluposti.
Ti imaš problema sa demonima, koji ćete na kraju uništiti, a ne sa anđelima.
Jer demoni varaju ljude, prikazuju se kao anđeli, kao Marija itd., a to je sve sotonska prijevara.
Da bi mogao znati što je istina , a što prijevara, moraš dobro poznavati materiju duhovnog svijeta i biti vjernik i moliti se svaki dan itd…
A to je predavanje za najmanje 30 h.

U Bibliji sve lijepo piše.

26170036_141005599922213_8519491886164243377_n

1 Like

Da, izgleda da je problem. Daj primjer tvog “nematerijalnog” kog nauka prihvaca a da se ne radi o recimo fotonima ili anti materiji?

A što fali fotonima?

Mislim da me uopće nisi shvatio.
Dotični je rekao kako nema prostora racionalno tvrditi da postoji nematerijalni život.
Dotični također tvrdi da vjeruje da postoji negdje život u svemiru jer je svemir jako velik. (Tu misli na materijalni dio)

I sad jel nije njegova logika u kontradiktornosti samoj sebi?
Zato jer materije ima jako puno…onda vjeruje da postoji još negdje nekakav oblik života (čisto po teoriji vjerovatnosti) …a nematerijalnog svemira kojeg je još više…tu kaže da nema prostora racionalnom razmišljanju da može nekakav život nastaniti taj dio.

Zašto, kakvom logikom je to potkrijepljeno? Da je doslijedan sam svojoj logici, onda bi isto tako zaključio da je nematerijalni svemir dovoljno velik i bogat, da se i u njemu nastani nekakav oblik života.

Ja samo ukazujem na to da nematerijalnog svemira postoji puno više od onoga materijalnog…i ako ćemo gledati statistički i po teoriji vjerovatnosti …onda jednako tako postoji šansa da je neki oblik života nastanio taj nematerijalni dio. Štoviše, šansa za to je i daleko veća!

Tu naravno nećemo tražiti život nalik čovjeku ili životinji…nego ćemo tražiti život po onome što je osnovna kvaliteta života, a to je:

  • da održava samog sebe
  • da stvara sebi uvjete u kojima se bolje razvija …itd…itd…
  • da reagira na okolinu, da je podređuje sebi i svojim potrebama
  • i sve to da ostvari ono što ga pokreće…a to je da osjeti ljubav. Koja je upravo nematerijalna i koja pokreće sve ono što mi smatramo da je “živo”. Osjet ljubavi je tako pokretač života…bilo materijalnog ili nematerijalnog.

Eto, to su samo neki od elemenata života koji mogu postojati bio entitet materijalnog ili nematerijalnog oblika.

Btw…to nevjerovanje da život može biti nematerijalnog oblika jer smo se navikli samo vidjeti materijalne oblike života …je samo ograničeno iskustvom i totalno glupo.
Nematerijalni i materijalni dio svemira po ničemu bitnom nisu različiti…osim što mi pripadamo ovom materijalnom, pa naša osjetila ne percepiraju drugi dio. Ko riba u oceanu koja pripada smo vodi, pa ne zna što je vani. Ono, izolirani smo u ovom djelu.
Da imaš nekakvu drugačiju perspektivu pogleda…radilo bi se o istoj tvari…energiji jel…samo različite “gustoće” i oblika …pa bi imao jednu potpuniju sliku svemira. Nema tu onda prostora razmišljanju da nešto može biti u materijalnom spektru, što ne može biti u ovom drugom.

Čini mi se da je tvoja slika na to totalno pogrešna…čini mi se da misliš da pričam o nekakvim duhovima koji letaju pored nas kao u paralelnoj nematerijalnoj stvarnosti. Kao u crtićima kada duh lebdi pored osobe … pa da ja hoću reći da se takvi entiteti tamo stvaraju.
Totalno ne govorim to… jer to bi onda značilo da bi naši senzori morali mjeriti takve promjene na lokalnim djelovima (ako bi nam takve pojave bile uhvatljive na senzoru)

Iako je nama svašta na senzoru neuhvatljivo…ja zaista ne govorim o tome da se tu skriva neki prikriveni život koji mi ne mjerimo… mada, i to ne možemo tvrditi da je nemoguće, jer mi ne možemo znati za ono što ne mjerimo. Ali ok, to je za nas i nebitno… jer ono što ne možeš nikako izmjeriti niti osjetiti…to znači da ono ne radi nikakvu interakciju sa tobom i da je isto za tebe kao i da ne postoji.
No opet, i tu je glupo tvrditi da je nemoguće da nešto ne mjerimo…

No ja pričam o sasvim drugome…fotoni upravo koje spominješ…oni su jako zagonetni i poprilično puno nepoznanica skrivaju. Nešto o njima se otkrilo tako reći tek nedavno … pa čak i taj dio da su oni kreator i vremena i prostora…tj. onoga što mi iz materijalne perspektive doživljavamo kao vrijeme i prostor.

Iza toga mi ne vidimo…ne znamo što je tamo.
I sve to zajedno što mi vidimo kao svjetlost, čime ti dokazuješ da to nije živa tvar?
Iz nje je sve izgrađeno…ama baš sve. Ne samo ovaj život koji doživljavamo u materijalnom obliku, nego čak i vrijeme i prostor…i sve to za nas je neograničeno veliko da to shvatimo.

Neograničeno veliko je i prostorno …jer taj prostor koji se tvori tim procesom mi tvrdimo da je beskonačan za nas.
Isto tako je neograničeno veliko i vremenski za nas …jer to vrijeme koje nastaje tim procesom je za nas vječnost.

I ti tako nešto neograničeno veliko svodiš na bacanje kockice i tvrdiš da su ti svi parametri poznati i da tu sigurno ne postoji broj 7?

Pa mislim da ta prostorna i vremenska beskonačnost su svakako izvan našeg dosega shvaćanja, a time onda ne možemo sa 100% sigurnošću tvrditi da upravo ono nije živa tvar. U tome slučaju, za nas nematerijalna tvar …tj. mi kao materija smo onda produkt djelovanja te nematerijalne žive tvari.

A točno tako i je… mi jesmo njen produkt. I to znanstveno znamo.
Samo smo iz naše nemogućnosti poimanja kako ono sve ovo kreira …zaključili …“sve se desilo slučajno.
Čemu se prvi Einstein jako protivio, ako hoćeš čuti što su o tome autoriteti govorili koje bi valjalo uvažiti. On pvi nikako nije uvažio da je sve nastalo slučajno.

No vraćam se na početak…moj apel je da je kriva logika tvrditi da je nešto nemoguće…za opseg promatranja koji nam je nepoznat. Nebitno što u iskustvu nemamo nematerijalni život, racionalno nema prostora tvrditi da je on nemoguć.

A btw toj tezi da je sve nastalo slučajno, upravo tvoj primjer sa kockicom to opovrgava.
Naime, u beskonačno puta bacanja kockice, ona bi se raspala…a nebi od nje slučajno nastao avion. A kamoli nešto nama nepojmljivo kompleksnije kao što je život.

Sustav kada prepustiš nizu slučajnih događaja, onda mu raste nuređenost…a nikako uređenost. Znanstveno se to kaže da sustavu prepuštenom samom sebi raste entropija.
Dok ovo što mi opažamo, cijelo vrijeme entropija opada…a raste red. I to znanosti nikako nije jasno kako i zašto se dešava.
Tu nastaje logika koju su prihvatili kracionisti…koji tvrde da sustav onda nije prepušten sam sebi, nego imaš nešto izvanjsko što djeluje na njega.
A to je taj nematerijalni oblik života o kojem govorim…i gdje mi kao matrijalna bića opažamo samo materiju koja je posljedica njegovog rada. Kao što smo i mi sami njegova posljedica.

Dobar primjer bi tu opet bila ljudska stanica, ovog puta u odnosu na planetu zemlju.
Ljudska stanica je također živa i sreće unutar tog ljudskog tijela razne oblike života. Ljudska stanica ako je maksimalno proširila svoju spoznaju, možda osjeća da je dio nekakvog čovjeka…tj. čovjek je za nju svemir.
No ona je ograničena u toj svojoj dimenziji i može pripadati samo tom čovjeku (I puno manje…vjerovatno samo djelu tkiva kojem pripada) …i ne može vidjeti izvan toga. Ne može ni približno pojmiti cijelog čovjeka, a kamoli izvan njega. Ali mogli bi reći da je njen materijalni svijet taj čovjek…jer nakon granice čovjeka za nju je “blank” …praznina sa kojom ona nema posla.
Ali uvjete za njen život ne kreira samo tijelo tog čovjeka…nego čitava planeta zemlja koja kreira uvjete i za tog čovjeka (tj. sve ljude/životinje/biljke) …pa onda tako i za nju.

Eto, tako u nekakvoj nama nezamislivoj relaciji smo mi sa onim oblicima života iz kojih nastaje materija…tj. tkivo kojeg mi možemo biti dio, kao što ta stanica može biti dio tkiva tog čovjeka.

A ako ćemo govoriti o statistici i vjerovatnostima …oko čega i jeste nastala ova rasprava.
Onda samo sagledaj da koji god oblik života mi možemo promatrati ispod sebe…da mi vidimo da taj oblik života ima neki oblik života iznad sebe. Koji taj niži oblik života ne može razumjeti…jer ovaj iznad mu je predaleko iznad mogućnosti njegovog shvaćanja.

I onda smo dovoljno umišljeni da ne prihvatimo barem mogućim da postoji isto tako oblik života koji je toliko iznad nas da ga ne možemo razumjeti?
Velim, ne moramo na prazno lupetati da on 100% postoji. Ali isto tako nikako nije racionalno tvrditi da je on 100% nemoguć. Jer sve brojke idu u prilog tome da je on tu… štoviše, statistički bi bilo praktički nemoguće na nije.

Kotrljamo se. :slight_smile:

5 Likeova

Kako ide prodaja?12345

Jako dobro, a mislim da tek počinjem otkrivati/primjenjivati prave stvari.

Do sada sam bio i poprilično inertan po pitanju maretinga, samo promatrao onaj inicijalni val i kovao planove … i pripremao temelje. Sad će tek juriš sa nekoliko različitih strana. :slight_smile:

Cestitam na revjuu od ovog lika. Jesi li mu platio? Po meni steta sto je na pocetku videa pokazao onaj trik sa kartama jer je nekako odvukao dobar dio paznje ovijeh sto gledaju video. Cak se i u komentarima vidi da je dobar dio ostao fokusiran na onom triku sa kartama, a to bi moglo smanjit malo konverziju. No i pored toga eto novijeh kupaca u masi. Super ti to guras cini mi se. Svaka cast

Pricaj nam malo sta cinis i kako razvijas biznis. Ima li novih puzla u najavi? Kako ide marketing, sta radis na tom polju?