Kad igram zahtevnije igrice grafička prestaje sa radom

Cao svima, dok sam koristio staru grafičku karticu AMD RADEON R7 256,2gb, 256bit računar je radio sasvim normalno, prošle nedelje kupio sam polovnu grafičku karticu u pitanju je GTX 580 3GB 384bita koristi šestopino i osmopino napajanje računar je iznenada počeo da gubi sliku samo tokom igranja igrice, proverio sam temperaturu drži na 85° GTX su poznate po tome da se dosta greju. Nikad se ranije nisam susreo sa sličnim problemom. Imam napajanje 700W (nije kinesko) Procesor: AMD FX 6300 Six core 3.5ghz, ram hyper 16gb 1600mhz, 2x 120ssd 2x 500gb i 5 kulera za ventilaciju… Sad me interesuje da li je napajanje slabo da ne menjam bezbeze trenutno ili je problem do grafičke kartice pošto nemam poverenja u polovne?

Kaze preporuca 600w napajanje… valjda je dobro…ali isto ti skini https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

izbrisi sve drivere i od amda i nvidije i onda opet instaliraj drivere od nvidije jer ima puno ljudi kada promjene iz nvidije u amd ili obratno samo skinu drivere, a ostave bivse. Isto tako zavisi koje igre igras… i vidi gpu memory usage u igrama… to je sve sto mogu reci inace skupi lovi i kupi posten pc, makar amd ima jeftinih cpu i gpuova i da…za kraj nikada ne kupuj koristeno…

Ceo racunar je nov osim grafičke kartice gtx580… vec sam obrisam stare drajvere i instalirao nove. Probaju da instaliram windows 10, ili provericu termo pastu za svaki slucaj mada ne verujem da je do paste… jednostavno kad igram zahtevbije igrice zakrči zvuk i izgubi sliku. Kako kazu da su gtx poznate po tone da se dosta greju…

Ako ti se rusi recimo nakon 15min, igraj neku manje zahtjevnu igru 30 min pa vidi jeli do slucaja grafa-igra.

Probaju da instaliram stariju verziju drajvera za grafičku ako ni to ne pomogne, probaću da isključim dva pomoćna diska pa da vidim da li ima razlike :slight_smile:

Probaj sto si sam rekao, instaliraj stare drajvere.
Meni je rijesilo problem

Sva napajanja su kineska :slight_smile:

Ako sumnjaš na pregrijavanje, napravi test.
Otvori komp i upuhuj hladni zrak (fen, ventilator) te igraj igricu.

Veliki umovi isto misle, FEN je čudo za test, samo nisam znao rodbini objasniti šta radim :slight_smile: -)

E ovako, sinoc sam napravio mali test. Do juče koristio sam jedan izlaz iz napajanja sa šestopinim i osmopinim da napaja grafičku, pokrenuo sam jednu od zahtevnijih igrica “KINGSOFLORN” međutim grafička je odmah prestala sa radom. Onda sam došao na ideju da probam oba izlaza iz napajanje da iskoristim da napaja grafičku (ostavicu sliku) prebacio sam igricu na SSD disku igrica je radila punih sat vremena pratio sam temperaturu 88° i iznenada baš kada sam mislio da sam rešio problem grafička je prestala sa radom. Probaću danas sa letnjim ventilatorom da rashladjujem kućište, jer grafička je zaista jaka i dosta se greje. Poslušaću Q_line možda mi upali :slight_smile:

Ne igraj se sa napajanjem ili znas spojiti ili ne znas! Druga stvar ta igra koja je po tebi zahtjevna i to po min req zahtjeva gtx 1050 ti, a ti imas 6 godina stariju od izlaska iste. Skini lol pa zaigraj 2-3 runde.Cisto za usporebu i ja bi htio igrati jednu igru na 2 monitora u 4k sa 144fpsa, ali ne mogu…

Kakve veze grafička ima sa igricom? Igram je bez problema u max rezoluciji … sto bih igrao lol sa grafičkom koja pokrece sve igrice bez problema. Nadogradicu dodatne kulere pa videcu vremenom rezultat.

grafa, a napajanje xy 700w, a kartica trazi min 600w. Uzmi od nekoga jace napajanje 800w+ pa ako radi onda je grafa…

Pregrijava se vjerojatno. Pokusaj zamjenit pastu. Ako to ne upali baci je usmece i kupi drugu tipa 1060 gtx ili radeon rx 570. Mozes ih nac za 70 eura po oglasnicima

Hvala na savetu. Jel mi možeš pomoći oko izbora ? Nasao sam puno radeon kartica na aliexpressu https://www.aliexpress.com/af/radeon-rx-570.html?d=y&origin=n&SearchText=radeon+rx+570&catId=0&initiative_id=SB_20200420094251

Uzmeš polovnu sa nekog domaćeg sajta, a ne AliExpress :wink:

1 Like

Upravo uzeo tu gtx580 :slight_smile:

Gtx 580 nvidia je prastara graficka ako na tu mislis

Ma rekao sam mu gore da kupi novi pc i amen, a on kaze da je novi, cak i da uzme rx 570 ima bottleneck https://pc-builds.com/calculator/FX-6300_Six-Core/Radeon_RX_570/0sJ0Yl28/

Ovako ce samo trositi lovu za nista…

Neispravna grafička. Imao sam identičan slučaj. Promijenio grafičku i sve radi kako treba.
Znači, posudi/testiraj s drugom grafičkom pa vidi.

1 Like

O gde si kolega? U pravu si, neispravna je… sve sam pokušao, pitao servisera koji ima iskustva sa grafičkim karticama, kaže da ne sme da prebacuje 75°… tako da izbacio sam je iz računara, čekam novu da mi stigne…

1 Like