Kakav je vaš radni stol/setup?

@Amadex taj radni sto imam isti, iz IKEA za nekih 59€. Glava me zabolela dok sam ga sastavio. :grin::joy:

3 Likeova

Što me sad podseti da bacim oko na računarske (kompjuterske) stolove :grinning:

1 Like

Ne razumijem se u giga mega, nisam ni znala koje mi je marke laptop dok sad ne procitah.

Ali ta lampa stila 40-tih mi se svidja :grinning:

1 Like

Lampa je dobijena na poklon od rođaka. Njegova kćerka je koristila tu lampu dok je išla u školu 80-tih godina.Tako da si upravu za lampu “Oldtimer lampa” :joy:

1 Like

Ja muku mučim sa svjetlom, imam dosta osjetljive oči (nezz zašto prije nisam imao) i nikako si ne mogu uštimat svjetlo… Ovo na plafonu gasim, jel ti ova lampa ne radi odbljesak na ekranu?

Ako ima tko kakve preporuke, slobodno nek govori… Trenutno držim onu svoju lampu iza monitora, i iza mene 2 metra je opet zid, tamo okačio one božićne lampice čisto da malo svjetla ima haha… Ali mislim da si moram nekako indirektno pojačati svjetlo u sobi, al da mi nije iznad glave…

Na dosta mjesta sam vidio da se koristi nesto od Benqa: Computer Monitor Light ScreenBar Series | BenQ US

I ja sam imao problem sa svetlom u sobi (bilo je slabo) pa sam dodao ovu dobijenu lampu iako nisam znao šta ću s nje ipak sam se odlučio da je koristim ( sijalica 40W) jača ne sme pregreje se lampa

Našao sam ti na hrvatskoj ikei radnu lampu TERTIAL sličnu mojoj nije skupa kolko vidim 89 kuna

Ne nikako! Ja je naštimam da je je u vertikali s rubom ekrana monitora imalo je okrenem u drugu stranu tako da barem meni lično je O.K.

Zaboravih dodati za sve gledajte da nemate neko svetlo jako iza monitora (ispred sebe) bolje je imati iznad glave

1 Like

A vidiš ja opet imam osjećaj da mi iznad glave smeta, morat ću si neke dvije lampe malo jače staviti u kutove sobe da stvaraju indirektnu svjetlost… mislim da mi je to jedina opcija još haha…

I kod očnog, to je vjerojatno važnije od lampi…

A za ovaj benq sam vidio da, ali bogati preskupo je

2 Likeova

Nemoj se zeznuti i baciti tu lampu gore iz 80-tih da bi kupio Ikeinu, super je stvarno. To je neka nasa domaca varijanta anglepoise lampe iz 40-tih. :face_with_monocle:

Treba ti difuzno svjetlo, ne direktno. Pokusaj sa stojecom podnom lampom koja baca svjetlo na plafon.

3 Likeova

Ne ni slučajno ne bih je menjao! :grinning: Domaća je da još iz onog YU doba kada se znalo šta je kvalitet i šta se uvozi. Ne, nebih kupio Ikeinu, nego je petarvu tražilaneku preporuku pa ajd reko da kažem kakvih ima sličih mojoj

1 Like

10 jura kineska led lampa za usb super osvetljava tastaturu

za sada se motam po kuci sa laptopom gdje stignem, najcesce na ovom stolu jer je visok jos za klinca :slight_smile: mada opet ne smijem dugo ostaviti laptop sam, cim spazi da nisam tu penje se na stolicu kako bi on to po svome mogao isprogramirati :smiley:

ali u skorije vrijeme planiram uzeti fino radni sto i spremiti to ljudski, dva monitora, neki printer, usminkati fino… ovako se samo patim…

ideapad Gaming 3
Intel(R) Core™ i7-10750H CPU @ 2.60GHz (12 CPUs), ~2.6GHz
16384MB RAM
Intel(R) UHD Graphics / Geforce GTX 8253 MB

2 Likeova

popularan laptop, nema šta :bomb:

1 Like

2 Likeova

Da nisi možda chia miner ?

1 Like

Ne ma da bas neki dan smo o tome razgovarali…da li se isplati da li neee :smiley:

Evo i moj setup. Slikano prije par dana. Prosječnom korisniku bi bilo previše i nepotrebno, ali meni je radi mojih potreba ovako korisno. Kad nije radno i napeto onda naravno ne palim sve i dovoljan je samo ovaj glavni ili samo ovaj iznad. Nije toliko loša kamera na mobu koliko je slikano nabrzaka bez stabilizacije i blica, a roleta spuštena :slight_smile: Kad ju dignem nije ovako “tmurno” i pogled na grad je baš fini. Tu se ne vidi, ali lijevo je još jedan stol sa zasebnim kompom i monitorom :rofl: Zvučnici se isto ne vide, ali su lijevo i desno, 150W svaki, drveni skoro metar visoki trosistemci spojeni na komp pa je dobar zvuk. TV je isto spojen na komp, pa po potrebi služi kao još jedan monitor :smiley: Znam da djeluje previše :rofl: , ali stvarno je često od velike koristi jer mogu istovremeno pratiti ono što inače ne bih mogao.

Mislim si ovaj srednji monitor (ovaj iznad glavnog) zamijeniti sa još jednim istim kao ovaj glavni, ali me sprječava to što si mislim da bi mi bilo previše svjetlosti u glavu iz blizine dok sjedim baš full za stolom (da nisam malo odmaknut) jer je zakrivljen pa ne može biti cijeli uza zid. Ovaj trenutni koji je sad gore mogu gurnut natrag skroz do zida (nije zakrivljen), pa ako sjedim full uvučen u stol i ne radim nešto za što trebam više monitora onda znam pogasit ove druge i koristit samo taj, a nije mi nabijen na nos. Stol dolje ima samo nogice, znači nikakve ladice niti ormariće, što mi je super jer mogu mlatarat nogama dolje koliko god želim :smiley: Preporuka za one koji koriste klasične stolove sa ladicama, probajte stol koji ima samo nogice, onaklo stol vulgaris, ja sam se preporodio kad sam bacio stol sa ladicama i ormarićem i stavio ovaj.

8 Likeova

Napalio sam se, nosis li naocare mozda :smiley: ?

20 karaktera

Inače ti postoji i tab opcija, pa ne moraš za svaki novi “prozor” dodati i novi monitor. :rofl: :rofl: :rofl:

9 Likeova

Kad bi tu seo imao bi osećaj "STAR TREK " :rofl: Kapetan Pikard 1 warp napred ka internetu! :joy: