Kako da još jedan sajt odobre na Adsensu?

Da li neko zna sta je sve potrebno da se na AdSense racun odobri jos jedan sajt. Dodala sam sajt na Adsense, ali nakon pregleda su ga odbili. Ako neko može pomoci bila bih veoma zahvalna. Pozdrav

Nisam otvarao drugi web ali sam dobio poruku od googlea prije nekih godinu ili više dana da mogu na neki drugi web stavit reklame bez te provjere kao prvi puta, tako nešto u tom smislu. Nemoj me držat za riječ. Vjerojatno bi taj drugi web trebao imati puno više sadržaja pa ponovo onda pošalji

Trebalo bi da si dobila email u kom pise da se ulogujes na tvoj konto i pod " web site" imas naveden konkretan razlog zasto si odbijena. Bar je tako bilo kod mene.
Najcesci razlog je da ili navigacija ne radi, ili neke stranice su prazne (moras imati dovoljno sadrzaja, i to ne slike nego teksta) ili imas broken links.

Ako nisi dobila poruku sa konkretnim razlogom, mozes pogledati ovdje:

https://support.google.com/adsense/answer/48182

Prije je moglo, dodas link sajta, ubacis reklame i tjt reklame su odma aktivne. Ali sad iako imas aktivan adsense racun, kad dodas novi sajt taj sajt ide prvo na provjeru. Pa tek ako odobre mozes postaviti reklame na taj sajt.

1 Like

Udji na google adsense, klikni na “sites”, i onda ces imati listu ( u tvom slucaju 2 sajta), i na tom gdje nema dasensa, bice nesto kao “reklame se ne prikazuju” i imas opciju da vidis vise informacija o tome. Kad kliknes na to onda ti tacno kaze sta ne valja (ne kaze npr nije u skladu sa google policy nego kaze npr “Nema dovoljno sadrzaja”, “sadrzaj je scrapovan”, “sajt je u izradi, nije zavrsen” itd)

1 Like

Stavis 40-50 unikatnih clanaka, sredis pristojno izgled stranice, sredis about us, kontakt itd…i odobre normalno kroz 24-48h…barem je meni tako bilom

Slazem se s @limenka2017 , meni za nov racun treba dan dva … samo slozi da nisu kopirani clanci i fino da izgleda

A jel gledaju koliko prometa ima stranica? Imam jednu od cca 250 ljudi dnevno, jel to ok za prijavit stranicu? Imam mekih cca 300 unikatnih clanaka

Promet im je low prioritet. Mislim da ce odobriti bez problema.

2 Likeova

Slazem se kod mene sajt nije imao nikakve posjete.

A @zgubijumf to bi trebalo bez problema proci.

1 Like

Pozz. Trebala bi mi pomoć. Imam sličnu situaciju ali ne znam da nađem konkretan razlog gdje je problem.

Ovo je poruka koja me muči već dva mjeseca, kako da znam konkretan razlog?

Vaša web-lokacija nije spremna za prikazivanje oglasa

Na vašoj web-lokaciji pronašli smo kršenja pravila što znači da ona još nije spremna za prikazivanje oglasa. Pazite da se vaša web-lokacija pridržava [programska pravila]

(https://support.google.com/adsense/answer/48182?hl=hr) za AdSense.

Pobrinuo sam se da se moja web-lokacija pridržava programskih pravila

De uslikaj pa postavi

1 Like

Lijep izgled i funkcionalnost, da sajt ima da se može iz konkteksta odrediti koja je bransa, sta je tema sajta, osnovne stvari konktant, o nama, kategorije, sve lijepo razvrstano i članke uzimam bar ja sa fb od postova stranica ili udruzenja tako da su org i slike.

Odobre kroz dan, dva…

Ja sam poslao zahtjev prije 3 dana, još ništa. Na sajtu imam 200+ članaka, kategorije, lijepo uredjeno, članci ni kratki ni dugi, slike, itd. Čak imam i posjeta 500+ dnevno.

Ne znam, ako išta mrzim to je čekanje.

Eh ovo je problem, 200+ clanaka KOPIRANI. Bolje odradi 20 clanaka unikatni, nego 200+ kopirani i garant neces cekati. LP

1 Like

Članci su NAPISANI, i ja sam ih LIČNO pisao. Imao sam ih na sajtu koji uopšte nema oglasa, i zatvoren je za posjetioce. Tako da sam prebacio na ovaj, poslao zahtjev i još čekam. Mislim da 3 dana nije dugo, ali, s obzirom da sam znao dobijati mejl kako je račun odobren u roku od manje 24h, ovo me sada muči. Ako me razumiješ?

Ja znam da bi meni licno trebalo jedno 3-4 godine da napisem 200 clanaka ako ne i više. A isto znam da mi je Google odobravo sajtove sa samo 10-ak članaka (izvuci poentu). Tako da ako si ti to sve pisao, google bi ti odobrio za 24h sajt da je ne znam kakva tematika. Ovako cim cekas toliko znaci Houston we have a problem …

Ja se adsensom bavim od 2015. Pročitaj opet moj komentar pa skontaj. Samo ću ti reći da mi je ovo 17-ti račun koji otvaram.

Svako dobro, druže.

Bez linkova ka sajtovima je sve samo nagadjanje. Tesko neki dobar savjet da ce neko dati. Ono ko da gatas pa ako ubodes ubodes.


Kad vec “mjerimo ciji je veci” :joy:
Ali eto kad si tako iskusan ne beri brige, ide racun ko djeca u skolu.