Kako dižete Instagram račun od 0

Pozdrav ekipa,
prvo želim svima sretnu i blagoslovljenu Novu godinu!

Dakle kao što sam naslov teme kaže, zanima me kako vi dižete račun od nule, koliko vam vremenski treba da dođete do četveroznamenkastog(ili više) broja pratitelja?

Što sve koristite, koliko često objavljujete, kako postove tqko i priče?

Ako ste voljni, znam da ima ljudi koji su specijalizirani u tome području da podijele neke savjete ako nije problem.

Ja sam imam par profila s tisućama pratitelja, ali nikada nije na odmet pitati druge koji znaju više od mene za savjete.

Nekako kao da mi manjka znanja oko tog početka koji ke najteži, jer ljudi neki dignu profil za par dana na stotine iliti tisuće pratitelja, meni treba više(nekih mjesec dva da uhvatim tisuću).

Zahvaljujem se svima koji budu voljni podijeliti iskustva i savjete!

Pozdrav,

Ja samo da javim evo nekih, 20tak dana sto sam aktivan i objavljujem 2 puta dnevno imam 1100 pratitelja od toga dosta aktivno sa 250 do 400 lajkova i nekih 5 do 25 komentara zavisi od posta. Samo sam bio aktivan te dosta lajkovao, objavljivao i pazio na odredene hestegove. Nisam koristio niti jedan bot.
Najteze je bilo doci do 1000 a sada sam dobio ovih 100 u roku od jednog dana pa se nadam da ce tako i nastavit.

Da napomenem da sam takoder dobio i jedan zahtjev za reklamu odredenog proizvoda ali sam odbio to uraditi i necu raditi sve dok ne dodem do odredenog broja folowera i aktivnosti.

Lp

2 Likeova

koja je niša u pitanju ako nije tajna?

U 20 dana tisuća pala, auf, odlično :ok_hand:t2:
Jeste na našem tržištu ili svjetskom?

Ja sam jedan račun pokrenuo prošle godine u šestom mjesecu, ove godine na isti dan kad sam otvorio račun došao sam do 10k, od tad pa donsad, znači 5 mjeseci,dobio sam 100k. Zanimljivo je kako to sve funkcionira.

citao sam ovaj text u vezi Instagrama i start up-a

zanimljiv je text odnosno izmedju ostalog kako su privukli korisnike prve uz pomoc sms kampanje, ali i sama dinamika njihovog servisa:

Tu korisnik poveze svoj nalog preko API-ija pretpostavljam, oznaci ciljeve, ali nisam siguran kako dalje oni rade, mozda je to i poslovna tajna, pretpostavljam da neki roboti foloju korisnike koji prate ono sto je ciljna grupa, mozda ih preko komentara spomenu, ali ocigledno je rast instagram profila vezan na prirodnoj bazi, odnosno roboti rade neke akcije sa kojom privuku paznju korisnika koji su ciljna grupa

@korisnik9758789 nisa je lifestyle, putovanje…
@aligejtor iz analitike dolazi vecina sa nasih prostora, tocnije hrvatska, Zagreb 12 posto, split 10 posto i ostaku gradovi
raspond godina je najveci izmedu 25-34 i 35-44

1 Like

bok,

koji program ili online servis ali gratis
mi preporučate da mogu napraviti recimo 30 postova za sljedećih 30 dana
znači nešto kao kod Facebooku što imamo opciju schedule post ?

hvala

ja koristim, top je https://business.facebook.com/creatorstudio/home

1 Like

hvala, nisam znao da se to može.

lp

Aha, lijepo. Nemoj mi zamjeriti, ali imam još pitanja, ja nisam nikada radio na našem tržištu pa me zanima :slight_smile:

Jel radiš repost ili svoje nešto?
Kako biraš tagove(je li koristiš neke kao #hrvatska i slične ili nešto drugo), koliki raspon gledaš i koliko ih koristis?
Koristiš li lokaciju na postovima?
Jesi radio follow/unfollow?

Još jednom se ispričavam na ovako puno pitanja!

Samo pitaj :grin:

Repost al tu i tamo svoje objavim
Imam raznih tagova spremljenih koje koristim a neke izmjenjujem za razne slike
kako mislis za raspon? Raspon objavljivanja? Nemam nesto neograniceno vecinom se drzim toga da objavim 1 ujutru i jedan predvecer ili navecer
Da, lokacija obavezna jer mozes biti na top post za tu lokaciju i dobit ces vise lajkova
Jesam na pocetku ali vise ne jer tako i gubis korisnike. Ako to koristis nemoj odma ici unfollow jer to ruzno izgleda nego pricekaj koji dan i neces ih izgubiti.

lp

1 Like

Odlično, puno ti hvala!
Za raspon sam mislio veličinu taga, pardon na krivom izrazu… :slight_smile:

Aha, nismo se razumili. 30, koliko god moze to bolje :slight_smile:

1 Like

Ima jedan fazon na instagramu.
Postavite sliku i napise te tagove. Nakon 10-15 minuta idete edit i obrise te tagove i sacuvate. Odma nakon toga opet edit i upise te iste tagove i sacuvate. Tako ponavljate i uvijek budete na vrhu gore. Moze se skupiti dosta lajkova na ovaj nacin.

Pa dobijes shadowban

1 Like

Za tri mjeseca post “a sto na instagramu imam 80% manji reach nego prije”

1 Like

Odakle ti ta informacija?

Nisu na instagramu glupi, skuze takve stvari. Isto kak i kuze razliku izmedu stvarnog korisnika i bota iako je na istom ipu i sve se stavi na botu ko da je mobitel…

samo fer, konstantno objavljivanje, dobar dizajn i content naravno, i ne treba ti nikakve ostale trikove i sl…

1 Like

Za tebe to nije krsenje pravila? Pa ne mozes par sati provesti u Recent objavama za neki hashtag, osim u slucaju da je skroz slab hashtag.

Najbolji nacin za dizanje IG profila, ako vec ne zelite da placate jeste Follow i Unfollow.
2 objave dnevno raditi u razmaku nekih 6 sati, s tim da bi dobro bilo analizirati publiku preko analitike kad su najvise aktivni.

Sto se tice hashtagova, kada koristite 30 hashtagova logicno imate cete veci reach, ali stalnom upotrebom 30 njih dobijat cete shadowban.
Najbolja opcija jeste uraditi 3 templatea, po 10-12 tagova, i mijesati hashtagove.
Iskoristite opciju na mobitelima za zamjenu texta, npr. kada ukucate u opis na IG “hashtag1” da vam tipkovnica ponudi zamjenu texta, i umjesto “hashtag1” ispisat ce vam hashtagove koje ste vi postavili u postavkama, ustedit cete na vremenu.
Obratiti paznju da ne koristite neki banovan hashtag, ima checkera online za te banovane, mozete i za to dobiti shadowban, isto tako u pocetku koristiti slabije hashtagove, npr. ako pravite IG za hranu, tesko da cete se probiti odmah na hashtag “hrana”, probajte sa “domacahrana” i slicno tome.

Najteze je skupiti tih par hiljada followera, poslije kada vase objave krenu sa puno lajkova, komentara, dijeljenja, spremanja, IG vas pocinje izbacivati u “Explore” page, pa cete poceti dobijati dodatne followere i onda mozete prestati sa follow-unfollow.
Meni se desavalo profil sa 2-3k prodje na explore, a desavalo mi se sa 6-7k, to je do IG kako vas on zavoli hahaha.

1 Like