Kako dobro unovciti news portal

Pozdrav forumaši.

Posem vam ispred jednog news portala iz Bosne, koji ima cca milijun i pol pregleda stranice mjesečno.

Koji su najbolji alati za unovciti portal?

  • Imam native oglase , moram ih pohvaliti da su odlicni

  • zanima me jos google reklame, koja je nakbolja agenxija ili platforma

Lp

na tih 1,5m pv koji ti je rpm sa svim advestitorima?

Ja bi u takvoj situaciji toliku publiku koristio da ih preusmjerim na nešto što će donositi konkretniju zaradu od samih oglasa.

To može bit nešto tipa dating site, web trgovina itd itd… Sve ovisi kakva ti je publika.

2 Likeova

Nije da ti se bas razumijem u rpm, cpm. Nemam ppjma, koliko je sta. Samo cifra znam.koja je na kraju. Radi se o portalu www.centralna.ba

Pa pored Monada koristis i Adsense. Daj neku statistiku zarade od bilo koje mreze da bi ti se moglo sta preporuciti ili opcenito analaziriti.

Rpm=zarada po 1k pv sa svim advestitorima…?

Jesi zadovoljan sa monadom? Koliki ti je cpc kod njih?
Jesi probo adnow, nativmedia nativne reklame ?

Monadplug je fantastican, zarada odlicna, ako se moze reci 600 dolara

Adsense ne koristim, zapravo imamo suradnju sa Luponmedia, koji su također jako korektni.

Samo.me zanima dali se na 1.5mil korisnika moze biti zadovoljan sa cca 1000 eura zarade

Pa za tu niche i to sto daje monad koliko ispadne rpm oko 0.3/ 0.4 mrsko mi sad racunati nije lose.

Koliko na adsense pored imas ondnosno lupon, to je kao neki premium i imaju fiksni koliki ti je cpc rpm?

Mislim da je to korektno da ces tesko bolje naci u toj niche

Da Premium reklame kod Lupona.

Nema se sta kazati. Ljudi su korektni

Mene je samo zanimalo dali ima jks neka agencija koja radi Premium.

Lulon za sad , sve pohvale cca 300 do 500e mj

Pa eto imas skoro ukupno 1000 e mislim da je to ok ako ti je 1.5m page viewsa.

Zavisi odakle je publika… trebao bi imati oko 1500 evra zarade na 1.5m posjete (u decembru mozda cak i 2250e)

70%bih, oatalo Hvatska, Njemacka, …

ako nije tajna, odakle dovlačite posjetu, gdje objavljujete vijesti?

Koristis li Instant Article?

1,5m pv po kojoj tj čijoj statistiki ?
Koliki ti je average cpm na luponovoj platforim za prošli mj ?

vidiš, ja sam ti probavao svašta nešto, jer sam 12 godina u news nichi. ali na kraju mi se adsense najboljim ispostavio…

što se tiče agencija, nažalost moraš bit na “listi” i uglavnom rade s 4-5 najvećih portala i sve medijske kampanje dodjeljuju njima. tako je u Hrvatskoj, a ostali dobiju mrvice. javi se svakako, možemo prodiskutirati o tome

probao sam Midas Network prije 2 mjeseca i zadovoljan sam s njima čak (na jednom su mi portalu dobri).

Lupon media sam čuo, ali nisam nikad probao to. ne znam koji su uvjeti ?

AdNow i monad mi nisu donijeli previše. Nije da nema zarade, ali nije mi ni blizu adsensea

Imaš Mediavine, ali mora ti sajt ipak bit međunarodno jak i eng-usa publike da ima puno.

msn oko 250k pv/mj… ne znam šta da kažem za njih, ubiti to je sve isto, kad skoče ostali skoče i oni… a meni su dobri samo zato što preko njih mogu muljati svoju poreznu…

Mediavine ?!
koristiš li ih ? koji je cpc za hr publiku i njemačku?
koje su reklame tj jel opet gliste hemeroidi i sl ?

nisam, bio sam nešto u shemi da možda započnem s njima pa sam na kraju odustao

Da se nadovezem na adnow ja sam ih imao na sajtu za sport na engleskom ali uzas kako placaju a nista bolja nije ni Native Media, 90% posete iz Amerike.

ma kažem ti…di god su ti one gliste na reklamama, da imaš 7 milijuna posjeta to ljudi slabo klikaju…

meni je sportski portal na hr jeziku pa na adsense najbolje reagira za sada

1 Like