Kako dobro unovciti news portal

Tačno tako, ja sam ih testirao sa razloga jer neki ih hvale neki ne i onda ih ja testiram malo je reci užas… videcu adsense da ubacim ili affiliate amazon

a jebemu kako kod vas tako, a kod mene adnow donese sa tim istim reklamama preko 1$ na 1000 pregleda? Google adsens im ne moze ni prismrdit. Po reklami individualnoj 1.5-2% ctr… onaj Mario je dobio cpc od 0.05$

Facebook najvise, pa onda direktno ljudi dolaze na stranicu

Centralna.ba portal

1 Like

Posjeti www.centralna.ba i gol.ba

Dva moja portala

Average cpm 0.12 za ovaj mjesec

Evo ti za usporedbu adnow.

123

Ako se odlucis za njih,i ako nije zabranjeno stavljat ref VIP clanovima: ----> adnow.com/?referral=177101

Malo sumnjivo da samo ti i uvijek ih samo ti falis…i ja sam ih davno koristo i krs teski.

Ali sto neko rece sve su iste od monada adnow do native gdje god ima tih hemoroida i gluplsti tu je premali ctr a time i cpm.

1 Like

Pa eto screenshota, ako laze koza ne laze rog

nek @Mario063 (ako sam tagovo dobrog) kaze koliki mu je cpc… a ti u medjuvremenu ostavi svoj sa googla zajedno sa ctr-om po reklami pojedinacnoj

2 Likeova

Evo ponavljam se ali mi nelogično na 50 k poseta zarada 0,06 $ a 90% poseta Amerika onda Njemačka, Italija itd… ne preporučujem ih nikom bar po mom iskustvu

@Centralna_BA po kojoj stat. imaš 1.5m pv?
Kako uspiješ sa fb stranice dovesti kad u prosjeku imaš 3 lajka po objavi ?

@simeon kod mene je ctr sa stalnom publikom 2,5% , mix publika ctr 3,7%
A ecpm od 1.15 do 1.8usd…
Cpc je 0.05 usd a očekujem kroz nekih 20 dana daljnje povećanje…
Ostavio sam samo adnow nativ reklame jer je to bio uvjet…i od tada je krenulo…
Po danu zarađivam više za 10-15 e sa samo adnowom nego kad sam imo adnow+nativmedia+adskeper
Ja sam počeo sa 0,015usd cpc kod admowa da bi nakon pola godine po malo došo na 0,05.
Ali kod mene je publika 50%HR, 30%eu, i ostalo je balkan…
Evo npr meni nije jasno kako netko može biti zadovoljan sa monadom, meni je cpc kod njih bio 0,005usd…
@Centralna_BA de pojasni kako tebe plačaju jer vidim da si ti kao zadovoljan…

1 Like

baš sam se javio luponu pa ćemo vidjeti što nude oni?
jeste zadovoljni vi koji ga koristite

Ovisi od publike, evo gore napiso @Centralna_BA average mu 0.12 a kod mene duplo više…
Kod njega očito publika bosna …
A i nisam baš zadovoljan, jučer sam popunio formu za mediavine pa budem vidio… Oni su kao premium, i lupon je valjda premium al bumo vidil

znaci eto, ko sto sam reko… znaci ja ih hvalim jedini, a kod tebe situacija duplo bolja nego kod mene haha

Poredjenja radi, google ads na domacem sajtu ima ctr od mozda 0.30%-0.50%… i rpm od 10 centi haha

Potpuno se slazem sa kolegom, mislim da su jedino native oglasi donekle isplatljivi, sve ostalo je jako malo novca za jako puno prikazivanja. Buducost je u vlastitim projektima i community gradnji!

1 Like

Od nativa sam testirao sve, jos uvijek drzim nativmedia.rs oni su najkorektniji i monadplug drzim ali samo jedn reklamu na pocetku teksta, svidja mi se opcija sa jendom reklamom i velikim naslovom da se oglas nastavlja nakon oglasa. Drzim kombinaciu ova 3 plugina na 3 lokalna news portala, ukupno imam oko 15-20k posjeta dnevno i zaradim 4-6 eura na obe platforme. Nisam ulazio u dublje statistike ali nekih 120-160e mjesecno mi je ok za male lokalne portale. Dok sma imao portal sa posetama kao sto imas ti na centralna.ba uzimao sam oko 50e od Lupona, 15-20e od nativmedia dnevno. Pisao sam tu negdje, ali sa koronm je sve jako palo, a ja sam se odlucio za vise malih portala jer mi je lakse stvarati communitye oko njih i raditi druge oblike monetizacije poput lokalnih reklama, pr clanaka, guest postova itd. Moj ti je savjet druze, jer se licno poznajemo da nastavis put gradnje tematskih portala koji si zapoceo sa gol.ba

S obzirom da se istom tematikom bavim kao i Centralna.ba da podijelim svoja iskustva s lokalnim portalom u BiH.

Na mjesečnoj razini imam preko milijun pageviewsa.

Adsense u prosjeku donosi oko 400 eura. I zadovoljan sam s njim i koristim ga već deset godina. Najviše zarade dolazi od korisnika iz Njemačke. Dijaspora.

Luponmedia oko 100 eura mjesečni prosjek. Nisam baš zadovoljan, ali vjerujem da će biti napretka. Tek ih koristim par mjeseci.

Monad slabo ide, ali reklame su postavljene samo na desktop verziji pa nije ni čudno.

Imam dosta lokalnih oglašivača pa se i tu nekoliko stotina eura zaradi.

Prosjek neki mjesečni je oko 1000 eura, što nije loše s obzirom da sam radim sve.

Što se tiče agencija radim s Promedia Group. Uglavnom preko njih ide HT Eronet. Inače smanjili su broj kampanja zbog pandemije, ali opet zaradi se.

3 Likeova

(y)

ako netko poznaje ljude iz agencija u RH, nek se javi :slight_smile:

traženi su kao suho zlato

1 Like

Ja iskreno ne znam da agencije kod manjih sajtova narucuju nest puno i unutar bih, mozda kad su izbori i slicno. Jedno poneka PR agencija da potrsoi novc eneke toku godine. Mi smo izbacili google reklame, presli na direkntu prodaju i pregovaramo direktno sa malim, srednjim i vleikim klijetnima. Pokazalo se kao super strategija jer klijentu ponudite miks neki usluga na mjesecnom nivou i osigurate si redovna primanja.

Hrvatske agencije su shit, plaćaju 60 dana nakon isporuke kampanje. Znači ako kampanja traje 60 dana, lovu dobiješ za otprilike 120 dana. Thanks but no thanks.

1 Like

To je jos dobro u bih je bar duplo duze placanje