Kako dobro unovciti news portal

meni su relativno brzo plaćali, ali bile su jednokratne kampanje ili one kraćeg roka pa nije bilo problema takvih

mada redovno dijele sve kampanje samo s 4-5 najvećih u državi pa oni imaju milijunske prihode

Bila je jedna takva agencija Goldbach Audience d.o.o. koja je zastupala T-mobile, VIP i ostale velike advertisere ali nikad nisam naplatio dug od oglasavanja jer je u medjuvremenu firma propala.

Agencije sto zastupaju Huawei, Samsung i slicne brendove, placaju tako kako sam rekao, nakon 60 dana od trajanja kampanje. Nudio sam im i popuste na avansno placanje ali nisu prihvacali.

Ne plate oni ranije niti najvecim portalima, ali oni mogu cekati pa nije problem.

A sto se tice ovih ad networka, to je sve trash i nece platiti nista vise nego sto bi platio Adsense. Oni filtriraju kampanje kroz AdX pa ti isporucuju samo one koje se skuplje placaju pa se mozda cini kako placaju vise, ali kad je fill rate 1-2% onda to nema previse smisla.

3 Likeova

Što se tiče agencija u BiH one isto preferiraju velike portale. Tipa klix, avaz, bljesak, nezavisne,… Ali i mali portali dobiju neki pristojan broj impresija. Ali s usporedbom od prije par godina sve se prepolovilo.

A što se tiče naplate ja idem avansno. Malo veći popust, ali sam siguran za naplatu. Mada sam imao problema s Httpoolom koji je propao i ostali su mi dužni oko 5,000 maraka. Koje naravno neću nikada vidjeti.

2 Likeova

ako će ti biti lakše, httpool je ekipi sa cafe ba ostao dužan mnoooogo više :smiley:

1 Like

Ja mislim da su i mene zavalili par milja za neke objave na radio i tv :smiley: A caffe ba otkad nisa cuo za njih, fin portal

1 Like

na koji ti način prolazi najbolje “direktna” prodaja ?

Ako mene pitas… guest postovi. Pr clanci i pokoji banner. Prolazi mi na nacin da me ili sami zovnu ili ponudim ljudima. Guest postive prodajem direktno oisuci agencijama i po fb grupama. Pr clanke aamo pisem pr agencijjama. Ali ja imam mrezu s trenutno 23 sajta koja raste svaki dan.

Dižem temu staru dve godine jer je ispod u pitanju news portal i izazivam @simeon i njegov adnow. Može li adnow dati RPM od 0.90$ ? :joy:

to je rpm za pageview (ne po impresijama)… evo ADNOW kad je placao 2.4$, znaci jace nego duplo (mada ne znam koliko imas reklama) (1.08$ po impresijama)

Ja imam dva widgeta, 1x1 i 3x1. Ne znam, ja sam maknuo Adnow, jer čas ovako, čas onako. Ne volim to.

Dok sa druge strane sa Adskeeper radim vec dve godine i uvek su na nivou. :blush:

vidis ovdje je 2.4$ bilo u Junu :smiley: al se tad dobro jelo… bilo oko 6-7m pregleda, a zarada daleko veca nego na jesen kad je bilo 10m mjesecno