Kako dospeti na prvu stranu google-a?

Pazi za sajtove na njemackom, cini ti se kao los sajt sa malo backlinkova ali iza dosta njih stoje PBN mreze, opcenito u njemackoj ima dosta strucnjaka koji znaju sta rade s PBN, tako da ne treba uzimati zdravo za gotovo broj backlinkova koje vidis

1 Like

Misliš kako to da nije bolje rangiran? :wink:
Ima 300,000+ backlinkova

Keyword je football transfer news, ne Arsenal news ili slično što ga vjerovatno večina backlinkova ima. Ne znam gdje si pronašao podatak da ima 300k backlinkova, majestic pokazuje samo 1.

Koji web izbacuje analizu sa slike?

Vec duze vreme se bavim Amazonom, analizirao sam na stotine sajtova konkurenata i moj zakljucak je:

  1. Ne gradite masovno linkove, 2-3 guest posta na svakih sest meseci je dovoljno.
  2. Clanci moraju imati minimum 1500-2000 reci - ne svi, samo oni koje zelite da rangirate,
  3. Blog komentari i direktorijumi i dalje funkcionisu jako dobro.
  4. Zaboravite na PBN narudzbine.
  5. 60-70 posto backlinkova usmerite na homepage, ostalo na interne stranice.

Ahrefs daje ove detaljne podatke. Probaj ima 14 trial verzija.
Ja npr ne radim homepage sa tekstom od 2k rexi vec su na homepage-u clanci. Sistem kao portal. Imam jedan sajt sa takvim taktikom i mnogo mi losije stoji za razliku od druga dva sajta koji su kao portal.

Ja koliko znam moraju biti preko 500 riječi, ili se nešto promjenilo u međuvremenu?

500 reci pa i manje mogu imati clanci koji su tu reda radi, ali ako hocete da rangirate clanak u top 10, onda minimum 1500, neki imaju cak i po 3-4000 reci.

Ako pises o jednom proizvodu, nemoguce je imati 1500-4000 reci. Ja imam tekstove koji imaju 400-500 reci i u vrhu su. To su zablude po mom misljenju da mora da se ima toliko reci kao i to da mora staticki homepage sa minimum 3-4k reci.

1 Like

Nista se ne mora :slight_smile:
Slazem se da ne mora staticki homepage, ali vidjao sam clanke od 1800 reci za jedan proizvod, a ja za isti max. 600 reci skupim.

Bitna je relevantnost clanka. Vidjao sam i ja clanke od po 2k reci za neki proizvod gde autor pise svakakve gluposti ne bi li dobio na recima. Jednostavno ne izgleda prirodno.

Previse je 1800 reci za 1 proizvod ljudi polude kad vide toliko teksta i samim tim bounce rate je veci, ja vam savetujem da za review producta koristite 600-1000 reci sem ako ne opisujete neki stampac od 100k eura, sto se tice vecih artikala gde imate listu vise producta artikal bi trebao imati 1500 - 2500 reci.

Evo random primera:
http://www.thedronefiles.net/2016/10/08/syma-x5uw-in-depth-review/

Pa i nije bas random jer dajes drones nichu gde je konkurencija ne normalna i naravno da tekstovi moraju da budu dugi, svaki dan ima po 5 novih sajtova, vodeci sajtovi koji imaju DA/PA 80 iz tech niche objave po neki tekst iz drones niche tako da je tesko plivati u ovoj bransi a i bez jedno 5000$ pocetnog ulaganja ne moze se doci na dobre pozicije a opet u sustini morate strepeti svako dnevno da zadrzite poziciju. :slight_smile: Mislim da je anteloff uradio pravu stvar iz milion razloga zbog toga sto je prodao sajt, takodje ne savetujem ljudima da se upuste u ovu nichu jer je konkurencija ubitacna al u bukvalnom smislu :slight_smile:

Ja uvrk podjem od sebe, kad nesto trazim, trazim da je jasno i koncizno. Tekst od 1k reci ne bi citao ni u ludilu, odmah idem x. Tako da ovaj pomenuti random tekst je po mom misljenju los. To je klasican tekt edukativnog tipa a ne prodajni. Ljudi cesto grese u tome, ne razlikuju prodajne tekstove od edukativnih. Sustina je napravii kratak uvod, opistiti citaoca, pobrojati karakteristike, u 3-4 kategorije objasniti karakteristike i izvesti zakljucak. Po mom misljenju dobar prodajni tekst tako treba da izgleda. A to da li su npr zastite propelera od Abs plastike ili karbona pa jos objasniti postupak proizvodnje karbona npr je glupost. (Ovo katikiram jer sta drugo pisati u tekstu od 2k reci za jedan proizvod). Druga je prica kad se pise za proizvode od 10k eura, ali za komercijalne i jeftine proizvode je sasvim dovoljno ovo sto sam ja napisao. Ovo sve pricam iz iskustva jer se bavim offline prodajom deceniju i jace.

Da se ukljucim, nemojte misliti da clanak od 2k rijeci ce automatski biti prvi ili visoko pozicioniran ako je napravljen prvenstveno s ciljem da ima 2k rijeci… Takav clanak je losiji i bit ce losije pozicioniran od onog s 500 rijeci.

Da li znas sta je random? Random je nasumicno, to je prvi proizvod kojeg sam se setio i ukucao sam review, i nije konkurencija za dronove bas nenormalna, nenormalna konkurencija su ti cnet, pcmag i slicni tech sajtovi sa hiljadama clanaka. Naravno, ovo sto pisem nije striktno, ali je preporuka. Vidjao sam i clanke od 150 reci na prvom mestu. Vi pisite clanke duzine koje god zelite, ja pisem za neki proizvod 600-700 reci, za neki 400 reci, za neke 1500-2000 reci, i evo moje zarade od svih sajtova za decembar, ja sam zadovoljan:

2 Likeova

Nema potrebe da padas u vatru, razgovaramo, delimo savete itd. Niko ne kaze da ti ne znas da radis posao. Cisto iznosimo stavove i misljenja.
Ajde da napravimo jos neku paralelu da bi doneli neki zakljucak posto ti imas solidan uzorak i nadam se da vodis evidenciju.
Kakva ti je konverzacija na kracim a kakva na dugackim tekstovima?
@Makica
Svuda je velika konkurencija odnosno za sve niche, sustina je naci pukotine koje konkurencija nije zapazila :slight_smile:

Ma opusteno, mozda je samo tako izgledalo, nisam pao u vatru :slight_smile:
Da, bas tako kao sto kazes, svuda je konkurencija velika, ali ima mesta i za nas male igrace :slight_smile:
Konverzija mi je bolja na duzim tekstovima, ali su mi ti duzi tekstovi uglavnom ili top 3 ili top 5, ili radim komparaciju dva proizvoda. Oni se bolje i rangiraju pa je i poseta veca.
I trenutno mi bolje prolaze sajtovi bez link buildinga nego sa link buildingom.

Citao sam jedan case study gdje se preporuca da se sajt stavi na noindex dok ne bude kompletno gotov,znaci da ima barem 5-6 reviewa i da se prvih 6 mjeseci uopce ne stavljaju backlinkovi.