Kako funkcionira dostava artikla s Ebay-a?

Naplatio mi je i onaj što je imao tracking broj.

Danas mi stigao paket koji je kao težak navodno kilo i 200 grama i poštar tražio 5.90KM za to. Ja pripremio 1.80KM kad on kaže 5.90KM zato što je teži malo. :smiley: Ja se šokirao, skuplje to skoro nego cijeli artikl. :smile: Radi se o običnom ab wheel-u za trbušne. Toliko je lagan da se na qrcu može nosit bez problema. :smiley:

2 Likeova

Naručio nešto s ASOS-a i pošiljka kasni dobrano. Trebala stići oko 6.3.2019. Nije imala broj za praćenje. Bio u pošti, nemaju ništa. Zvao carinu također ništa. Oni tvrde da je poslano i da je ušlo u BiH. Sumnjam da je ukradeno možda ? Jeli imao netko slično iskustvo. Roba je u vrijednosti od 200KM. Možda se nekom svidila ? :smiley:

Preko cega si platio?

PayPal. Znam da sam osiguran, da ću dobit pare nazad. Sam ASOS će mi vratit pare. Ali me baš kopka šta bi moglo biti.

Došla pošiljka s ogromnim kašnjenem, i oni neki dan poslali drugu zamjensku, što znači da ću dobiti duplo. Jeli se još kome tako nešto dogodilo ? Nije mi jasno kako nisu mogli utvrdit gdje je ta prva pošiljka.

Desi se… nisi u obavezi da vratis ni da platis… e sad ako si dobrica mozes im poslat pare za taj drugi cisto da oni nisu u minusu

Ok, hvala na odgovoru. Ja im mogu samo poslat pošiljku nazad. Platio sam samo prvu. Ne pada mi napamet da im plaćam još i ovu drugu. Dobit će pošiljku nazad i to je to.

Imaj na umu da nisi u obavezi da saljes nazad :smiley:

haha ok. Planiram dugorocno uzimat robu sebi na toj stranici pa mi nekako glupo da ne vratim. Jer šta ako mi nekad stvarno ne dođe nešto, postat ću sumnjiv ako mi se to bude ponavljalo. :smiley: Mada dolazim u napast da uzmem duplo i pjevam :smiley:

Da li klošari iz poste imaju pravo uzet onu naknadu od marku i 80 feninga ako pošiljka ima onaj validan tracking number ? Konkretno ova mostarska posta ? Broj je od dojče posta i kad ukucam na HP Mostar stranici izbaci mi tocno gdje je posiljka. Sad me zanima oce li mi izbit kutiju cigara iz džepa ?

Sto se tvoga zdravlja tice bolje da ti izbiju.
Samo kinezi salju posiljke tipa small packet, tako da si miran.

Ja kupio produzni kabal za slusalice za 1km na ebayu, platio srpsku postu 2km hah

1 Like

Narucio sebi i sestri neku stvar od istog pošiljatelja. Njoj stigla meni nije. Jos je moja narucena i poslana 5 dana ranije od njezine. Samo je ona u gradu, a ja na selu. :roll_eyes::smirk:

Jeli isto pravilo do 300KM nema carine i PDV-a ako se dostavlja DHL-om ? Točnije DHL express dostava. Ja kontam da ako je ispod 300KM da ne bi trebalo biti neki skrivenih troškova. Avionom za Sarajevo i onda u moje odredište valjda običnom poštom.

Evo kad nitko nije odgovorio, ja ću sam jer sam se uvjerio sam kako ide. Pa možda nekom bude korisno i razbije mu nedoumice ako nije nikad naručivao DHL Express-om.
DHL Express kurir dostavio na kućnu adresu bez da je išta tražio pri isporuci. Ako je do 300KM nema nikakvih dodatnih troškova. Isto sve kao i kad ide poštom, samo puno brže i nema famozne 1.80KM. Sve ste platili već pošiljatelju. Došlo ekstremno brzo iz Velike Britanije do mene u BiH za manje od 2 dana.

1 Like

Hocu da kupim neki sat na mvmtwatches.com i sad na checkoutu mi izbaci neki VAT od 32.46 KM i Duties od 17.35 KM i onda cijena sat ode u nebesa. To nikad nigdje nisam doživio da još to obračuna. Samo platim artikl i shipping. Ja mislim da je ovo njihova greška ? Ako je nešto do 300 KM onda nema nikakvih troškova u BiH valjda !?

30 dana od jedne narudžbe s ebaya ali još po trackingu nije ni ušla u BiH. Nisam se još s ovakvom sporosti susreo. Koliko ste najviše čekali za neku pošiljku i da je došlo ?

2,5 mjeseca :d …

1 Like

Šta znači ovo Despatched to overseas (Country code: BA) na trackingu ? Ovo mi stoji već 6 dana. Po doslovnom prijevodu znači da je otpremljeno u inozemstvo, ali mi nije jasno da treba 6 dana avionom iz kine do SJJ.