Kako funkcionira dostava artikla s Ebay-a?

Znači to šta piše, da je poslano za BiH… Ovim našim treba malo više vremena da to sve sortiraju i tebi dostave…

Ne vjerujem da je do naših. Prije da nije stiglo uopće u BiH. Neki dan mi došla pošiljka koju sam naručio 14 dana poslije ove. Meni kad bi nešto došlo do Sarajeva po trackingu nikad nije bilo velikog zadržavanja gore. Za dan dva bi već bilo u Mostaru kod HP Mostar. Ovaj singapore post je totalno u banani meni se cini. Uzasno su spori.

meni je znali da dodje u bosnu za 7 dana, pa da onda ovdje cekam 10 dana da dodje iz sarajeva il odakle vec god to pregledavaju (sarajevo->banja luka-> odrediste u rs)

Moguće. Ali po ovom trackingu nije još ni došlo u Sarajevo na aerodrom. Obično bi mi to pisalo. Osim ako nije neki fejk broj. Čekat ću do kraja idućeg tjedna pa ću kontaktirat ovog kineza.

ja čekam dva mjeseca payoneer kartice hebem li im familiju

U zadnje vrijeme mi dosta toga dolazi za oko 30+ dana. Vrlo sporo.

Sve je to relativno.Ima posiljaka koje mi stignu za 10 dana,neke cekam i do 2 meseca,a neke uopste ne docekam.

Despatched to overseas od 3 juna stoji. Jeli netko zna koliko treba da se pojavi nakon ove poruke ? Ala sam se načekao za ovu. Vidi one rupe između 13 i 30-og. :joy::grinning:

Ima li neko ovdje da radi DS iz Bosne i Hercegovine?

Amazon->eBay, trenutno oko 400$ u prodajama dnevno, trebalo bi uskoro na preko 1000$

Kolega @simeon pored svega čestitam ali čovjek ne pita koliko se prometuje tj. zarađuje već hoće pomoć vezano za naslov same teme. A ovo tvoje trenutno “stanje” mislim da bi svi htjeli čuti tvoju priču od starta pa sve do danas, stoga molim te napravi novu temu za koju mislim da će biti jedna od aktivnijih u zadnje vrijeme :smile: želim ti puno sreće i uspjeha u tvom projektu :+1:

Covjek pitao radi li neko iz Bosne DS… S obzirom da je tema o eBayu, moze se lako pretpsotavit da je mislio na DS na eBayu… na sto sam ja i odgovorio (i rekao izvor, i dodao kako ide)

gdje promovišeš, kojeg su cjenovnog ranga proizvodi?

Pa na eBayu… traffic besplatan, cak ima i ove reklame (izguglaj ebay promoted listings) gdje ti ebay daje dodatan prostor gdje se mozes reklamirat, a pazi sad- ne placas nista dok se proizvod ne proda. Evo npr meni za zadnjih 10 dana, imao sam POLA MILIONA impresija… A kostalo me- samo 60-ak dolara. Prodao robe u vrijednosti oko 2000$ zbog toga (otprilike ne znam napamet) i naplatili samo kad su proizvodi prodani.

Juce mi bio najbolji dan… 700$, medjutim morao otkazati jednu narudzbu i palo onda na 570$. Al bitno da nisam skoro nista radio, uskoro krecem sa malo vise vremena posvecenog ovome, pa bi trebao imati makar tri puta vise od ovoga sto nabrajam. Za sad je laganica

šta se desi ako kupac zatraži refund? kojeg su cjenovnog ranga proizvodi? hvala na informacijama

Nema refunda, samo return. Kad je return u pitanju sve ono sto od tebe zatrazi kupac/kaze ti to ti preneses amazonu. Zatrazis return, oni ti daju pre-paid shipping label, ti to proslijedis na ebay i to je to.

Proizvodi su od 10 do 100$, najvise se prodaju oni od 20-30$

1 Like

Ima li problema sa paypalom, sa fb grupe za DS vidio sam da neki koji rade DS da paypal ne dozvoljava i banuje ih?

Jeli tko imao problema sa ovom singapurskom poštom. Hebem ih u dupe, 23 dana od one poruke Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ i još ništa. Da ne govorim koliko je putovalo tamo po dalekom istoku. Mjesec dana im je trebalo samo da pošalju. Danas je 47-i dan od kad sam platio. Znam da sam zaštićen od ebay pa onda i od paypal-a, ali eto uvijek me kopka gdje je bottleneck. :smiley: Mislim da nije do ovih naših. :smile: Ajde da i njih pohvalimo. :slightly_smiling_face: Mada opet moguće je i da je stiglo ali nije skenirano i onda se status ne mijenja na trackingu. Jel imaju petlju munit i ove sa tracking brojem :joy: A možda su poslali u boci pa kad i ako ikad stigne. :slightly_smiling_face:

Pozz, jeli se tko susretao s ovim na ebay-u ?
eb

Znači zeleni mi se da je dostavljeno, a nije. I ovaj broj mi izgleda kao fake ? Prije dva dana naručio i da je već dostavljeno iz njemačke. Možeš mislit. Seller ima pozitivan score 99.8%, ali nije odgovarao na poruke i vidim da je imao jedan negativan feedback zanjih mjesec u kojem se netko žalio na lažni broj i da mu nije dostavljeno. Bez obzira došlo ne došlo, ako se ispostavi da ovo fake tracking, ima negativni feedback od mene svakako. Još piše da šalje DHL paket international-om i ja nadoplatio 8 eura za to. Kad ukucam broj na dhl ne prepoznaje ga.

Koliko kosta item? Ja bih ti preporucio da zovnes ebay (preko skypa I objasnis o cemu se radi) a prije toga stavis da ti proizvod nije stigao (moraces sacekat par dana)

Ono sto je mislim da se desilo jeste da ti salje sa aliexpresa neki DSer ili kinez iz Kine il Indokine, a stavlja fejk kod za NJemacku kako bi prevario sam eBay (pozitivno mu utice na metrics, ovako postaje top seller itd).