Kako naci posao u ZG?

Kako naci posao u ZG? Imam BiH pasos.

Ne mislim tipa slati CV na emailove, nego ono direkt u Zagreb se pojavim i odakle da pocnem potragu?

Imate li savjete za ovu avanturu?

Ako neko zeli privatno ponuditi nesto, neka mi se javi na skype: [email protected] ili ovde na pp.

Sta sad ovi BIH pasos znaci? Jel to plus ili minus?

Valjda minus…

A i kakav posao trazis? Jel to flipping burgers posao ili nesto specificno, ako je ovo prvo mislim da to mozes lako naci.

Mislim da sa BiH putovicom možeš legalno raditi u Hrvatskoj samo ako si školovan za neko deficitarno zanimanje, i naravno, ako ćeš raditi za to za što si školovan.

Vjerojatno je najbolje se prvo raspitati u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje.
Postoje kvote za zapošljavanje stranaca
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10328

Sve je OK ako upadneš u te kvote, ako ne upadneš onda te firma ne može legalno zaposliti.

Trebas ozbiljno razmisliti o tome da ostanes u BiH a radis za HR firmu. Imam nekoliko prijatelja koji su ostali u BL a rade za HR firme koje su otvorile firme u BiH. Programerske su firme u pitanju.

Ne znam sta radis ni cim se bavis. http://am2studio.hr/careers/backend-developer-php-laravel/

kupi plavi oglasnik

Minus? Ne sjecam se kad sam u Zagrebu u busu vidio (tj. cuo) nekog Hrvata da vozi, ista stvar u tramvaju, pa na kontroli parkinga, zeljeznici, gradskoj cistoci, cestama, naplati cestarine, cistacice po drzavnim sluzbama, medicinske sestre, raznorazni inspektorati… Bandic je valjda pola drzave za sobom dovuko. Nemam nista protiv nikoga, ali zivcira me kad cujem da netko iz BIH komentira da ne moze naci posao zato jer je iz BIH, a svi koji su bili samnom u domu kad sam studirao su tamo bili preko veze, nikad ih nije bilo na faxu, cijele dane su pili kave i kukali kako nema normalnog posla preko studentskog centra. Pa nece te nitko platiti da sjedis. Ja sam znao u to vrijeme u mlinu raditi smjene i od 18 sati u komadu.

1 Like

Da, bas sam zato postavio pitanje dali ej to plus ili minus, jer mi je zvucalo kao minus, a u biti je plus. Slicno je bilo dok sam i aj zivio u Zagrebu, cca 10 godina prije, nevjerujem da se sto promjenilo.

Sve koje Bandic “dovuce” imaju HR putovnicu. Covjek je napisao da ima BiH pasos, sa razlogom, to jest da nece lako dobiti prebivaliste - osobnu.

Ako vas Bandic toliko smeta sta koji q glasate za njega…?

Nisam iz Zagreba, više nisam u Zagrebu i hebe mi se za njega. Za njega glasaju ljudi sa djecom jer imaju besplatne knjige, jefttine vrtiće, prijevoz i penzioneri zbog jednokratnih pomoći, prijevoza i sl. Ko da im on daje iz svog džepa.

Bosanski hrvati ili bosanski katolici, ne znam kako ih nazvati imaju duplo drzavljanstvo HR i BiH.

Dok Bosanski srbi imaju SR i BiH pasos. Mi ostali tj obicni bosanci imamo samo BiH pasos koji nije toliko vrijedan u EU.

Zato sam odma i naveo koji imam da ne bude zabune. A posao ne biram moze neki “pocetnicki”.

Vidiš, po tome je ZG jako lijep grad. Obitelji, djeca i mnogo besplatnih i jeftinih stvari. Pomoć za penzionere isl… Ne daje iz svog džepa naravno, ali valjda namiri nekako - zato i dobije glasove, kada mu je grad uredan…

Srecom nece jos dugo…nije tema za ovdje al vecinu glasova dobija upravo od tih koje miti i kupuje poput cigana kojima gradi cijela naselja, rodijacima koje zaposljava u holdingu i njihove obitelji plus penzioneri kojima da pred izbore 100 kuna pa padaju u delirij ko i kad dobiju zdjelicu graha u maksimiru… Na slijedecim izborima za Švaljekicu jer on kao osoba protiv koje se vodi postupak za lopovluk nebi ni smio bit na položaju preko kojeg javno pljačka grad sa svojom ekipom…

Covijek je trazio savjet za posao a ne raspravu o Bandicu…

Jel trazis pocetnicki poso u IT industriji ili ti je potpuno svejedno?

Potpuno svejedno, zamisli sebe da ides u drugu zemlju tek onako bez slanja CV.

To je ono instant snalazenje :smiley: cisto da radis

Sad ne znam sta kod vas prolazi sa nasim pasosem, jer ne mozemo legalno radit ako nismo neki uber doktori i naucnici…

Koliko laži, a u tako malo teksta…

Kakve lazi? Ja pricam svoja iskustva, a ti nisi dao ni jedan argument da to pobijes. Jos na ovo gore mogu dodati WCe na okretistima tramvaja koji su kostali 2 mil kuna svaki, naravno gradili ih kumovi, fontane od 30 mil kuna i stotine raznoraznih malverzacija u gradu koje ce sve kad tad isplivati.

id78, da si npr. u Irskoj, tehnikom od vrata do vrata, nasao bi posao u max tjedan dana, imam nakoliko frendova koji su tak otisli i jako brzo nasli posao, kod nas to ide malo teze. Pogledaj oglase nalijepljene po stupovima u gradu, pizzerije i fast foodovi uvijek traze dostavljace, to mi ovak jedino pada na pamet.

PS - nema veze ciji je pasos, nego prijavljena adresa.

1 Like

Istina. Mnogi moji frendovi i ljudi koje znam su tako otusli i ostali… I oni su isli sa HR pustovnicom, pa ne znam jeli uvjet ili se tako potrefilo…