Kako napraviti ovakav video...? Tko zna nudim $10

meni su donekle jasne, jednostavno neki samo gledaju šta prolazi na zapadu i to preslikavaju na naše tržište

sve i jedan youtuber koji ima neki fin broj pretplatnika i pregleda radi isto ALI BUKVALNO ISTO što i strani youtuberi, ganjaju iste niše (zaustavljanje prolaznika na ulici, prankovi, pitaju cure da li je veličina bitna itd.) … isto što je i vitaly radio prije 3-4-5 godina

izvlači ih to što sami prave svoje klipove i youtube na to gleda kao autorski, vlastiti sadržaj što u suštini i jeste … ali su ideje i niše preslikane od stranaca i tu se vidi da većina njih to radi zbog brojeva i statistike a ne iz ličnog zadovoljstva (kao npr. komplexash, frajer uzme igra gta v sat vremena ja se cijepam dok ga gledam)

kako god, meni je drago zbog njih, zbog svakoga ko uspije … ali je problem u tome što ovi naši youtuberi imaju OGROMAN uticaj na djecu i baš sam jučer gledao klip od chode gdje ispred splavova ispituje pijane cure o veličini penisa … youtube to toleriše ali me zanima reakcija oca koji će na youtubeu naići na svoju kćerku koja priča o veličini … dakle youtuberi nisu shvatili koliko posljedica mogu uzrokovati njihove gluposti, ponašaju se nezrelo i takva im je i publika

3 Likeova

Žalosno je da je takav prostak uzor djeci i mladima koji to gledaju… I šta onda očekivati u kakve če se osobe mladi ljudi formirati jednog dana…
Čisto sumnjam da su to pare od kanala, to je tatica financirao… i pazi ti, on je tek nedavno položio, praktički bez nekog iskustva, upravljat će takvim vozilom…

2 Likeova

Katastrofa. Ma nisu vjerojatno samo od kanala, već ima razna sponzorstva jer nije milion i 200 tisuća malo. Ima preveliki utjecaj slažem se i kanala je totalna debilana…

Jeste, zalosno je. Znas sta je najgore? Takvih ima stotine, sa brdo pregleda i sva djeca misle da su strasno cool. Ponekad se pitam treba li nam internet zbog ovakvih…

1 Like

e to je ključna rečenica, svi mi znamo šta smo radili prvu godinu-dvije nakon polaganja … tako da se ovom autu ne piše dobro :smiley:

kada pogledaš kako se ponašaju dok hodaju ulicom, kako se ponašaju u klipovima … pogotovo onaj vanimy … klinci gledaju i bukvalno ih oponašaju … i ja se čudim što su djeca ovoliko debilna …

Mozda je do mjesta vremena kad sam ja odrastao ali svi tadasnji klinci su imali vrlo diskutabilne “heroje” koje su oponasali tako da nece se nista danas pretjerano izmjeniti. Sjetite se u 6-7-8 razredu i koga se imitiralo, oponasalo i sl. Od frizura fanki dzi do lokalnih dripaca, sitnih kriminalaca i sl. Na kraju skoro u 90% slucajeva budes kopija cace i matere, nece niko to mnogo izmjenit.

2 Likeova

u suštini istina, u svakom slučaju današnji osnovci su bolji nego što sam ja bio … čak i sa ovim silnim youtuberima hahha

Da je youtube pametan stavili bi oni odavno parental control u account, ovako kako je krenulo zadnjih godina sve ide u 3 lijepe…

Iako osobno nevolim takve kanale skidam kapu i chodi i baka prase i svim tim youtuberima koji su napravili uspješne mega kanale i oni stvarno ovdje mogu držati predavanja kako uspjeti na youtube dok se mi mučimo s time da dođemo do partnershipa oni mlate pravu lovu.

Pridružujem se ovim navodima, :blush: štoviše,
upućujem direktan poziv Baka Prase da se pridruži našem Forumu. :smile:

Čeka ga značka vip-forum, predložit’ ću u administraciji. :o:

1 Like

Upravo to, i mislim da je najveći problem pravljenja umjetnih kanala za zaradu gdje se pokušava zaraditi na tuđim i već 10000000x viđenim shemama.

Oni nisu izmislili toplu vodu ali ljudi vide da su oni stvarni kao osobe ( sa svim manama i vrlinama) te su kao takvi našli svoju publiku.

Bez obzira na njihov sadržaj koji će se nekima svidjetim ,nekima ne njihovi videi su kvalitetniji vjerojatno nego ijednog yt mastera ovdje.

Vjerujem da nije lako ali planiram početi snimanjem vide-a ovu jesen pa ćemo vidjeti jesam li za yt ili ne :smiley:

morat ću baku prase pitati za savjete

Ili ovaj Omčo, meni je ovo toliko neukusno da neznam… Valjda nešto nije u redu sa mnom…

Daj čobanima čobanizam i uživaj u :moneybag: a ne im prodavati kvantnu fiziku :smiley:

Zbog ovog mi dođe da se zapitam di ovaj svijet ide…

ne dirajte omču, da ste ga pratili od početka znali bi šta je sve u životu preživio … omčo šta god da uradi ja ga podržavam

1 Like

Ja živim nedaleko od Omče, znam ga…čovjek je kao što ruin kaže prošao svašta kroz život i drago mi je da je uspio na ovaj ili onaj način, ima svoju publiku koja ga prati i to je to, on zna da ga djeca prate i zato i pravi takav content koji dobro prolazi kod djece…dalje, niko nama geekovima nije kriv što se krijemo iza monitora i smišljamo kako zaraditi a da se ne zna ko smo, držimo sajtove neki čak i vrrlo posjećene i velike a da niko ne zna ko stoji iza tog sajta, ja također ne volim publicitet, izgubim se sav u gužvama, asocijalna sam osoba jbg nego da se vratim na youtube, youtube sad cijeni baš te vlogere i te zajebancije, imao sam uspješan kanal koji broji sad već 16k subova i dalje raste iako ne radim više na njemu, yt mi ukinuo monetizaciju iz vedra neba, uzimao sam tekstove sa svog sajta i stavljao ih u video sa muzikom u pozadini i to je išlo neko vrijeme uzeo par isplata i bum ode monetizacija, zato ako ne mislite graditi karijeru na youtubeu kao stvarna osoba koja vloguje, pjeva, igra igrice itd. nema vas nigdje, zategnuo je yt špagu i podvukao liniju jbg…

Ovaj kanal me dojmio i pratio sam ga neko vrijeme, mislio sam čak nešto slično raditi ali sam onda primjetio da nema monetizaciju:


Kad sam otišao u about sekciju primjetio sam da ima patreon link, kad sam ušao vidio sam da piše:
Hi guys :stuck_out_tongue_winking_eye: I’m a yotuber and my name is Martin. As you may know I’m not earning money on my videos :scream: Youtube is changing now and they cutting off all channells they don’t like, like mine :disappointed_relieved:

Jel možete zamisliti, takav kanal koji je rastao rapidnom brzinom, i imao tolike preglede je ostao bez monetizacije, šta je onda sa nama malima. Ne znam, teško da će YouTube ikad više biti kao prije, samo rigorozniji barem sa nama koji ne želimo stati pred kameru.

1 Like

onda nam je jedina opcija baciti se na SEO sajtove … evo ja pišem za adult sajt iscimah se živ hahahah nema više para bez cimanja

@MuamerWP

Vise para i onda dolazi vise skrtosti.

Piše za adult website, nije mu lako, :neutral_face: non-stop je u erekciji. :smile: :o:

3 Likeova

vjeruj posle 500 riječi spustio se sam hahahahahha ali bitno da je yoast zelen hahahhaha

1 Like