Kako otvoriti paypal acc. i kako uplacivati sredstva na paypal tkz. virtualnu banku

Kako otvoriti acc. na paypal-u bez unosenja kreditne kartice? Kako uplatiti sredstva koja se planiraju trositi sa tog virtualnog racuna, i dfa li je sve to moguce napraviti?

može malo detanjije od onih koji su upuceni u to

p.s. neznam da li je tema u pravom podforumu

Mislim da možeš otvoriti račun na PayPalu bez unošenja kreditne kartice. Međutim, za plaćanje ćeš je ionako morati unijeti. Koliko sam vidio na sučelju, alternativa bi bila unošenje bankovnog računa, međutim to je moguće samo za račune iz SAD-a (tj. kada unosiš račun, automatski nudi SAD i nema mogućnosti promjene toga). Mogućnost unosa debitne kartice (po kunskom, niti deviznom računu) nisam vidio.

PayPal ti u prvom redu služi kao “posrednik od povjerenja”, pa ideja i jest da njima povjeriš podatke o svojoj kreditnoj.

Uoči također da kartičari znaju odobravati sredstva u slučaju krađe, pogotovo preko Interneta, jer se statistički manje krade tim kanalom, nego redovitim korištenjem kartice (kada je daješ prodavaču “u ruke”). Te informacije bi trebao svakako pitati svog agenta prilikom sklapanja ugovora za karticu. Ja nisam imao takvih slučajeva, ne znam nikoga od domaćih ljudi koji je bio u takvoj situaciji, ali sam stekao dojam da vani kartičarske kuće ne prave probleme - naime, oni sigurnost svojih transakcija postižu tako da gubitke stvorene krađom preuzimaju na sebe, nvj. stoga što im je to jeftinije od održavanja sustava sigurnosti kakav postoji za, recimo, debitne kartice. Iako se ne bih volio opeći, imam osjećaj da je zbog te filozofije zapravo sigurnije koristiti kreditnu karticu nego bilo koji drugi oblik plaćanja.

to sam i pretpostavljao jer nekako mi je sigurnije placati preko opce uplatnice, ali evo danas mi baš zatrebalo platiti nešto i nisam mogao pa moram sutra ujutro to obaviti …

što se tiče sigurnosti tu sam uvjek jako jako skeptican

a evo i ova tema me odvukla od toga poteza da otvorim paypal ili bilo koji drugi acc. na bilo kojoj virtualnoj banci.

sve u svemu opća uplatnica i crno na bijelo je najsigurnije :slight_smile:

[quote=“Zyex”]
što se tiče sigurnosti tu sam uvjek jako jako skeptican

a evo i ova tema me odvukla od toga poteza da otvorim paypal ili bilo koji drugi acc. na bilo kojoj virtualnoj banci.

sve u svemu opća uplatnica i crno na bijelo je najsigurnije :)[/quote]

Što se tiče Paypal-a koristim ga godinama i nikad nije bilo nikakvih problema.

Moja preporuka je da možeš bez bojazni koristiti servis.

Ja čekam da već jednom u srbiju omoguće korišćenje paypala, pa da i ja legalno otvorim nalog :slight_smile:

Meni osobno je Moneybookers neusporedivo draži od Paypala, ali koristim Paypal jer je puno prihvaćeniji u svijetu.

Bez kartice ti je Paypal beskoristan u Hrvatskoj. Postoje i neke virtualne kartice, ali to nisam nikad pokušavao.

prespavat cu pa cu sutra odluciti da li da otvorim korisnicki racun ili ne … ali vidim da svi imaju samo pozitivna iskustva

ma paypal je sigurnost vise prilikom online placanja, tako da se isplati imati ga samo za placanje iako jos uvijek ne mozemo primiti novac mi iz Ex-Yu, osim Slovenije ;).

meni nije toliko bitno da ja dizem nnovac sa tog acc. nego da mogu uplatiti odredeni iznos cca. 500-1000kn i da to mogu trositi bez problema a da sam siguran.

jer sad imam hrpu toga sto moram placati online a svi imaju opciju placanja putem paypal-a pa …

vjerovatno otvorim ovaj ili sljedeci tj. ovisi dal stignem

Dakle, samo kreditna kartica radi i pri tome nema nikakve uplate, tj. nikakvog “PayPal računa” na koji uplaćuješ lovu. Samo u PayPal upišeš podatke s kreditne i kada negdje plaćaš preko PayPala on u tom trenutku tereti kreditnu.

Za to ti ponekad čak i ne treba PayPal account, već ti takav online-shop omogućuje da direktno platiš kreditnom, samo što transakcija ide kroz PayPalov sustav kako trgovac nikada ne bi baratao podacima s kreditne.

Što će biti kada jednog dana neko provali PayPal – možemo samo nagađati. :slight_smile:

nećemo nagadati :wink:

pa da to sam htio i reci stavim odredeni iznos na karticu cca. 500-1000kn i to je to … ne sve novce koje imam ako me razumjes …

Samo što ti kreditna tako ne funkcionira. Kod nje u najbolju ruku postoji mjesečni limit (koji je obično veći od ovoga). A debitnu (onu koja je vezana uz tekući) nećeš moći upisati u PayPal. Ne znam pružaju li neke banke baš neku foru koja prolazi kao kreditna, ali funkcionira kao debitna.

Visa Electron od PBZ-a, Visa web od OTP-a, Mastercard prepay od Hypo…sve rade s Paypalom, a nisu kreditne :wink:

Jesi li probao, tj. znaš li koju koja funkcionira i na Amazonu. Svakako bih volio plaćati direktno sa svog deviznog računa, umjesto da mi mudrijaši deru novce na konverzije. Ne treba njima špekulirati na Forexu…

i Kod mene Visa Electron Pro Credit banka radi bez problema na PayPal

Ne znam za Amazon, ali znam da sve 3 kartice koje sam spomenuo rade normalno za sva plaćanja na Internetu (sve što sam pokušao platit sam uspio), a i kada ih linkaš s Paypalom rade normalno. To nisu kreditne kartice, pa su dobre i za one koji se boje plaćanja karticom preko Interneta jer koliko imaš raspoloživo na kartici toliko možeš i potrošit, ne možeš ići u minus.

Visa Electron od PBZ-a mi je vezana za devizni račun

[quote=“mitok”]Ne znam za Amazon, ali znam da sve 3 kartice koje sam spomenuo rade normalno za sva plaćanja na Internetu (sve što sam pokušao platit sam uspio), a i kada ih linkaš s Paypalom rade normalno. To nisu kreditne kartice, pa su dobre i za one koji se boje plaćanja karticom preko Interneta jer koliko imaš raspoloživo na kartici toliko možeš i potrošit, ne možeš ići u minus.

Visa Electron od PBZ-a mi je vezana za devizni račun[/quote]

to meni i treba jer npr. kad trebam kupovati karte za avion, placati domenu ili pak neki zakasnjeli racun, jedino bi mi za to sluzilo nista vise

no budem se sutra rasitao malo u PBZ-u pa javim

postoje velike šanse da u pbz-u nebu znali ništa o paypalu :smiley:
osim toga što se tiče sigurnosti nemoraš se brinuti jer je paypal u zadnjih par mjeseci utrostručio sigurnost zbog prevelikih krađa acc. pa sada recimo ako se spojiš na paypal acc s drugog računala postoje šanse da traže dodatna potvtdu da si ti vlasnik acc. kao što su broj kartice itd… koju si unio. a ako želiš recimo primati
lovu na paypal račun, onda je najlakše otvoriti pp acc na sloveniju i dodati VCC.

da, vi ste otvorili accounte sa tom karticom i možete slati novce, al kako rješavate primanje paypal sredstava?

Ako nemaš prijavljenu adresu u nekoj Paypal send and receive country, onda nikako na legalan način.

Ako prijaviš na Sloveniju ili neku drugu send and receive country i prijaviš VCC, vrlo velika vjerojatnost je da će ti u jednom trenu account biti limitiran i da nećeš moć povuć novac dok ne pošalješ dokumente koji potvrdđuju da je prijavljena adresa tvoja stvarna adresa :wink: