Kako pobijediti Facebook algoritam - 11 savjeta kako do većeg dosega

Želite ostvariti veći doseg na Facebooku? Zanima vas kako funkcionira Facebook algoritam i na koji način možete nadmudriti taj algoritam? Možete li uz male promjene doći do kvalitetnih rezultata? Prije desetak godina Facebook je “šakom i kapom” dijelio doseg Facebook stranicama i grupama – no danas su stvari znatno drugačije. Vašu objavu na Facebook stranici… (cijeli članak)

Tako da platis reklamu na Facebooku,ukratko…

4 Likeova

ili vlastiti premium sadržaj koji ljude zanima, ne jedan, već barem nekoliko objava dnevno

@drmrgood potpisujem … jedini pravi nacin da pobedis FB algoritam je da kada postavis clanak uplatis barem 1 euro na reklamu za taj dan… a onda krenes da spamujes do mile volje i da ga delis u grupe koje imaju veze sa tom nisom. Ako na svaki clanak dajes po 1 euro neces imati problema sa FB-kom.

Meni su smesni ljudi koji krenu da kukaju i da se zale kako im je sajt blokiran na FB-ku, a nikada nisu dali ni jedan euro za reklamu. Samo se stavite u poziciju FB-ka, dal bi ste vi dopustili da vam svakog dana odlazi nekoliko miliona posetioca sa sajta na neki drugi sajt , a da za to ne dobijete nista.

1 Like

A eto njima znaci 1e. Ako ne potrosis milion $ godisnje ne fermaju te ni 2%

Ako danas postavis 10 clanka to je 10 eura, na mesecnom nivou to je 300 eura, ako ima 1.000.000 ljudi kao sto si ti , to je 300 miliona mesecno. A to da im ne znaci nista 1 euro to znam i ne samo da im ne znaci 1 euro, ne znace njima nista ni 100.000 eura, ali kada bi razmisljali na takav nacin , ne bi imali ni za lebac da jedu.

3 Likeova

Nema to veze nikakve. Prvo sto nema takvih 1m, drugo sto ne bi svi tako ni koristili. Facebook te ne ferma ako nisi potrosio dobre pare. Udji u neku od Fb ads buzing grupa, pa vidi kako banuju ove sto su potrosili i milione na reklame a popili ban na ads account (bez krsenja pravila)

ima li povrata ikakvog na to ?
tipa na adsenseu ?

Koji su to sto trose milione na reklame , ja da imam 3-4 miliona eura, sigurno ih ne bi dao Facebooku… niko normalan ne trosi tolike pare na reklamiranje. Ja znam da najpoznatiji portali na Balkanu daju po nekolik hiljada eura mesecno za reklamiranje, ali da neko trosi milione to jos nisam cuo. A to da ih banuju nizasta je cista laz, jer nisu oni dijabole da obrisu nekoga ko im redovno daje veliki novaci to bez razloga, sigurno da ima neki razlog. Idem ja druze i po grupama i imam svoje stranice koje su bile blokirane, a imam i stranice za koje placam reklamiranje i nemam nikakvih problema.

2 Likeova

garantujem ti da ima , samo trebas pravilo da odaberes ciljanu publiku…

Cuj ne trose milione. Pa lagano se nakupi za neki ozbiljniji ecommerc milion utroseno u reklame kad krene posao. Kad ulozis X dobijes i mogucnost onog live chata sa ljudima iz FBa sto rade s reklamama, al ne dobijes kad ulozis 300$ godisnje, jer ih boli patka za to.

I to ne mora znacit da ti imas 3-4 miliona odjednom pa ulozis u reklame, nego npr imas 5000$, pa od tih 5000$ ulozis i dobije roas od npr 2,5, pa znaci prodao si 12,5k, cista zarada oko 2k, onda zaradu obrnes opet i tako kroz godinu dana imas dobar kapital i dobar cashflow koji ti donosi zaradu svaki put kad se ovaj krug napravi

Ni jedna ozbiljna firma, a kamoli institucija kao sto je FB ne razmislja na taj nacin #bolinaspatkazanecijih300eura jer ima mnogo ljudi koji mesecno uloze po 300 eura , a to je onda ogroman novac. Po tebi administratori na FB mogu da banuju bilo koga , kad god im se digne ona stvar, bez ikakvog razloga, naravno da to nije istina. Ako placas reklame tvoj sajt je siguran, sem ako ne krsis druga pravila… jedina razlika izmedju onog koji reklamu plati 300 eura i onog koji je plati 3000 erua je ta, sto ce onaj koji je platio vise imati veci domet.

ne dodje neko pa manualno banuje nekog ko ne krsi pravila… nego imas sistem koji ne radi kako treba (ne bi se nikako financijski isplatilo da neko gleda da li ovi sto trose 30$ krse pravila, nije vrijedno tih 30$), i onda bude muka da ga vratis ako ne trosis $$$

Udji u jednu veci FB ads buying grupu pa pogledaj iskustva

Mi za jednog klijenta rasimo kombinaciju video i foto objava (srodne teme). Ovo su rezultati. Stranica ima oko 20k lajkova, fokus grupa BiH.

Par objava dnevno. 0 KM u oglasavanje.

3 Likeova

Ovdje idemo samo fotke i memes kreiramo samo. Jedna do 2 objave dnevno. Ponekad budu i clanci vezani za klijenta. Oko 20k lajkova imaju.

ide li manualno djeljenje po grupama ili tako nesto, ili posve organski (samo objava na stranici i bukvalno nista vise)?

1 Like

Koristimo softwere za zakazivanje objava jer odtzavamo mnogo toga. Uvijek ide prigoda komentar neki emoji ili pitanje. Posvetimo se objavi. Ne dijelimo po grupama. Eventualno # dodamo neki.

1 Like

Da, da, na tom sam mislio. Pitanje je tu da navede na komentare naravno… Jel bude bas bas dosta komentara (recimo par hiljada na post koji ima 10k lajkova)?

1 Like

Naravno. Za nove sstranice moraml ulagati koji dolar da nas prepozna ciljna grupa. Ima i nacina da dijelimo.na nase druge fb ali onda nemamo ciljnu grupu i to po mom misljenju je samo pumpanje ega

1 Like