Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

Naravno da je bolje koristiti svoj b-roll, ali u mom slučaju to nije moguće. Ako se u klipu spominje tigar ili New York, jednostavnije a i jeftinije je da ih skinem s neta :smile:. Meni po klipu treba oko 100 b-roll snimaka, tako da mi CC klipovi nisu dovoljni, jer tamo često ne mogu pronaći ono što meni treba. Zato je Videoblocks odličan za moje potrebe jer imaju veliku bazu klipova, a cijena je i više nego povoljna.

1 Like

Koji program koristite za INTRO?
Licno ne koristim jer mislim da smara gledaoce.

@Olaf ovaj storyblocks je super. Imate li vi youtuberi jos ovakvih prijedliga po ovako povoljnim cijenama.

Ako misliš na logo koji će se zavrtiti u introu i predstaviti kanal, moji su svi napravljeni u After Effects-u, no može i drugačije, jasno. :blush:
Ne mislim da to smara gledatelje, dapače, pogotovo ako ne traje predugo, recimo, ispod dvije sekunde, :sunny: a još bolje ako i nije neposredno na samom početku. :o:

Ostavlja vizualni identitet kanala na korisniku koji prvi put pristupa nekom videu sa kanala i zasigurno je dobra stvar. Na taj način veća je vjerojatnost da će kliknuti subscribe i zamijetiti kanal, a ne samo pogledati video i otići sa kanala. Prvih 15ak sekundi videa je najzanimljiviji dio i onda kada se treba nešto desiti ide prekid i intro od 8-9 sec. Nabrzaka 3 riječi o kojima je kanal i logo. I onda kreće video.

Tako je po meni najbolje raditi.

1 Like

Probacu na par videa cisto da vidim da li ima pozitivnih reakcija.
U svakom slucaju hvala na savetima.

pitanje u vezi monetizacije… jel moze netko okvirno rec koliko se love po danu moze ocekivat u trenutku kad predjes limit 1000 subsc i 4000sati tj kad bude odobrena monetizacija?.. kategorija je lifestyle a recimo da je dnevni reach 2000 a vrijeme gledanja 10h…ctr 9.5%…ex yu publika…nasal sam tu neki kalkulator al pitanje kolko je to tocno…

Mozda bude bilo za cokoladicu

Sto si tako surov?
Mozda padne i Milka od 100 grama.

1 Like

Moze ako je na nekom popustu :smiley:

nekak sam si to i mislio hehe

Evo da probam malo sa Intro dodatkom.
Valja li ovako?

Ovo outro koliko ja znam :smiley: I ne bih bas rekao da valja.

Evo nešto za one kojima treba profesionalna muzika za pozadinu klipova.

Prvih 30 dana je besplatno, nakon toga je 13$ mjesečno. Ovdje imate mnogo bolji izbor nego na CC stranicama, pogotovo što se tiče filmske muzike, tu su prekucali.

1 Like

Spominjali smo (nedavno) iznad b-roll, također i fair use, u ovom videu nam autor objašnjava na koji način ujediniti oba pojma, pa čak i s tuđeg videa a izbjeći copyright strike. :blush:
Osobno ću se okušati s ovim, vrlo je interesatno, :+1: ali nužno je slijediti navedene direktive:

:o:

Tacno znam da je BS od videa i da necu uci.

Youtubeov copyright sistem je toliko ■■■■■■ da dobijes copyright strike ili demonetizaciju video snimka zbog slike koja se vidi na 1 sekundu, ili cak ti neka random osoba lupi copyright na tvoj video snimak koji si sam snimio. Ja sam dobio copyright na himnu Srbije…Ljudi su dobijali strikeove/demonetizaciju zbog izgovorene recenice (jer se ta recenica podudara sa nekom recenicom (ili delom recenice) iz nekog filma/igrice/ tudjeg video snimka). Ima milion takvih primera po internetu, ljudi dobijaju copyright strike/demonetizaciju na svoji autorski sadrzaj i sadrzaj koji spada pod fair use.

Kad sam se vec dohvatio ove teme, firmi MerlinKVZ Digital zelim sve najgore i tako to kako ide sve po redu, da ne psujem ovde…

Ups, moja greška, ispričavam se. :blush:
Upotrijebio sam šifru:

i tako pozvao i nekoga poput tebe na komentar. :smile: :o:

Za one koji žele znati kako algoritam funkcioniše u 2019. godini.
Evo ovako. Ovaj video mi je završio u recommendedu, iako je obavljen 2009. Ako pogledate komentare, ista situacija je i kod drugih haha.

:joy::rofl::joy::rofl:

https://www.udemy.com/youtube-marketing-success/?couponCode=YOUTUBE

evo vi jutjuberi nešta za vas, pojma neam šta je unutri no ste mi pali na pamet kad viđo kurs, besplatan ja pa neće da škodi. nisam nikakav kurs nikad gledo pa sad istražujem šta ima besplatno i čime ja da se krenem zanimat

1 Like

Svaki kanal ima video snimke koji su veoma gledani,a ima i one koje skoro da niko ne gleda.
Pitanje je sada,sta uciniti sa tako neaktivnim snimcima.
Kako ih razbuditi da bi ih youtube plasirao i ljudi poceli gledati?
Ovako mrtvi su totalno beskorisni.
Da li vredi da se obrisu,pa zatim malo editovati i ponovo postaviti?