Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

Može se staviti link u tom popularnom videu u End Screen i u Cards, međutim sumnjam da je moguće i tako dovući gledatelje na neatraktivan video, no nešto pregleda će biti. :neutral_face:
Mislim da je mnogo bolje pogledati zašto ovaj prvi video ima preglede i napraviti isto ili slično u promociji odnosno editiranju. :blush:
Naravno, bilo bi to super kada bi bilo da:

:blush: :o:

Evo jednog simpa sajta za one koji jos uvek rizikuju i koriste text to speech
alatke.

http://www.ttsdemo.com/

Možda je simpa jedino ona cura što se pojavi na indexu, :blush: ali drugo ništa niti vrijedi niti je free, ne može se ni downloadirati vokal. :neutral_face: A i ona je nacrtana. :blush:
Svejedno. :o:

Pozdrav,

Redovno dobijem mail za novi video nekih youtubera na koje nisam preplacen. Jel oni to placaju ? Il kaj ?

Mislim da se ne radi o reklami, već da je to dio algoritma. YouTube ti predlaže klipove za koje misli da će ti biti zanimljivi.

1 Like

YouTube sasvim sigurno to ne radi emailom. :blush: Tako nešto predlaže na svojoj domeni, ali to je nešto drugo. Zgubijumf je zaboravio gdje se je sve pretplatio. :smile:
Molim vas da se držite topica, hvala. :o:

Možda je mislio na notifikacije. Ako ovo nije dio SEO-a, onda ne znam šta je :slight_smile:

1 Like

@Olaf, slazem se. Pratim slicno pa mi salje… fulao sam sa mailom :slight_smile:

1 Like

Dakle, ipak ne dobivaš nikakve emailove? :thinking:
Znam momci da je subota navečer, ali noć je mlada još… :smile: :o:

Notifikaciju… :slight_smile:

Evo ja se vraćam na Youtube. Nakon što me oduzeta monetizacija pogodila i morao sam obrisati više manje sve videe, sada sam krenuo odpočetka. Totalni rebranding, no sadržaj ostaje sličan. Ono što je prije bio video od 5 h, sada je animirani video od 10’ minuta sažet.

Više posla, no vidjeti ćemo reakciju. Inače kanal nije ništa ekstra velik, no 20k subscribera je vezanih uz nišu. Probati ću raditi reklamiranje prvenstveno na Instagramu, pa javim kroz mjesec-dva kako ide :slight_smile:

1 Like

Istina je da je (de) monetizacija postala sklizak topic na Youtubeu, :neutral_face: evo čak je navodno i Brian G bio demonetiziran. :thinking: Brian ovdje spominje dupliranje sadržaja, fair use i još toga; :blush:

Težak život nas Youtubera. :smile: :o:

A evo, sprijateljili su se skroz Nick Nimmin i Derral Eves, skupa su u videu, samo kako ga nije stavio na thumbnail? :smile: :o:

Evo i mali resume za ljetno vrijeme i predjesenske Youtube zahvate, ide od 1:07, ono prije vas ne zanima. :blush: :o:

tl:dw…etc etc etc…

Moj kolega pod tabletama + gomila offtopica, ali ne gubim nadu. :smile: :+1:
Bi’će postova još i o Youtube SEO-u, uvjeren sam. :blush: :o:

Nekima možda i nije naročito simpatičan, :wink: ali ovdje govori stvarno bitnu stvar; :+1:
napravite resarch prije nego počnete snimati, ovo, priznajem, ni ja ne učinim uvijek. :blush:

Ne možete snimat’ videe kao što su njegovi, ali možete slijediti mu smjernice.
A sad imate i cilj; ‘you get views while you snooze’. :smile:

Uberite i koje browser addone spominje Sean. :o:

Imam pitanje za one koji su krenuli iz pocetka. Snimio sam jedno 15 tak videa, ciljano mi trziste USA. Znam da se nije lako probiti, al htio bi vratiti onaj osjecaj kad se ujutro probudis, pijes kavu i vidis koliko se nabralo :slight_smile:
Nisam jos napravio kanal pa bi pitao jel bolje uplodati svaki dan po jedan video ili odmah svih 15 ?
Vidim da neka ekipa oglasava svoj video pa jel bi bilo mozda bolje u startu i tu uloziti?
I jos me zanima jel je danas moguce dobiti monetizaciju ? Jel ima takvih?
Hvala

Mislim da je bolje ih rasporediti i to i malo šire od svaki dan, jer, najbolje je i kad ih uploadiraš da imaš i nove videe. :wink:

A gdje to bi ih oglasio? :thinking: Uvijek je dobro da se o tome ‘priča’ i da ima linkova, ali to nije nužno za početak. :slight_smile:

P.S. Već si negdje spominjao ove svoje namjere, (Zgubi) Jumfe, :blush: pa konačno - kreni. :+1: To je najvažnije. Evo, kad se toliko nećkaš, nudim ti ako želiš, podršku kao starom članu Foruma; nadzor ili supervising prilikom pokretanja kanala. :grinning: :o:

1 Like

Hvala ti na odgovoru, poslusat cu tvoj savjet. Krenuo sam sa domacim, al mi oduzima vrijeme a nis nebi zaradio. Tako da sam ipak odlucio za strani k.
Mislio sam na reklamiranje svojih videa na yt. Koliko vidim ljudi dobivaju subove na tome.