Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

Ovdje sam se pretplatio maloprije, lik dobro govori, korisno a razgovjetno; može ga se pratiti lako: :blush:


Dobar mu je i friz, ali to nije bitno, naravno. :blush: :o:

1 Like

Hej društvo,

Zanima me kako funkcionira reklamiranje preko youtube… Znači želim napraviti reklamu za sebe i želim da se to reklamira preko yt…

Kako se kreće cijena? Zanima me za SAD,Canada jel imaju neki posebni uvijeti… itd…

Kako drugo će ići nego preko adwords https://adwords.google.com/video/SignupFlow
Za cijenu bidaš, odnosno natjećeš se sa drugima, ovisi o zemljama, keywordima… sumnjam da ti se da natjecati za navedene države, plaćati ćeš svaki prikaz video oglasa u zlatu.

thx… provjerit ću naravno sve i isplativost pa ćemo vidjeti… veliki su planovi za sljedeću godinu a do kraja ove treba jos sve dobro isplanirati :smiley:

Neće, neće imati problema s tim, he he. :smile:

Istina je da već prvi video pokazuje da će to biti profesionalne obrade, kompozicija i sve kadrirano kako treba uz širem puku vrlo zanimljiv sadržaj (izuzimam nas Forumaše) :slight_smile: ; jasno je naravno da to ne radi Ivica osobno, kao što nije pisao ni one svoje blogove. :o:

koristi sva raspoloziva oruzja haha

Ivica je moj imenjak, zaključujem po tome da mora da je dobar i pošten čovjek… :rofl: Ovim putem ga pozivam da se priključi i sudjeluje u forumu…želimo vidjeti njegovu grafulju rasta uspješnog kanala…

1 Like

Je je, :blush: ja zadnjih mjeseci kupujem samo u Konzumu, kao podrška Ivici. :smile:
Poziv stoji. :o:

2 Likeova

Jedan dev team je na streamu prikazao 2 trailera, ukupno 2min traje, odmah sam iskidao cijeli stream, spojio samo ta 2 trailera, uploadao na youtube sa keywordima koje google dava da su najtrazenije (google->ispod) i jos nabacio 2-3 primamljiva keyworda, u roku 7 dana imam nevjerojatnih 20 pregleda!

:thinking:…krenulo ti…ko i meni…:sweat_smile:

Dragi Forumaši i vrli kolege YouTuberi, :blush:
Evo jedan zanimljiv video, meni se je baš svidio, vidi se odmah da ima mota (stila);


Znam da ima i na našem Forumu članova koji ovakav video traže čitav život (takvi su za utjehu jamačno na početku istog) :smile: njima poruka; ne ne, ovo su gluposti naravno, ali napravljen je zanimljiv film. :blush:
Ovaj video ima 2,6M + pregleda u godinu i pol, a ni kanal nije loš, skoro 198M pregleda i 1,7M pretplatnika. Znam da nam ovaj lik ne može biti uzor ni u čemu, to je mladi Amerikanac, ali eto… on je znao, kao što piše u titleu; kako promovirati svoj video? :blush:
barack
:o:

1 Like

Koristi li netko od vas hashtags na YouTubeu, kako to kaže Shilpa ovdje?


Priznajem da nemam ništa slično na nijednom videu, ali postavit’ ću i testirati. :o:

#c3po bit će mi drago ako testiraš i dokažeš da je tebi to osobno koristilo.
Ja sam malo pro-googlao i došao do zaključka da lupetaju praznu slamu, jel eto, moraju popuniti kvotu i snimiti neki video na kanalu, a predpostavljam da su večinu tema iscrpili pa se sad hvataju za #slamke
Kao dokaz tome je i upravo taj njihov video koji je skupio mizernih 26.740 pregleda na YT kanalu koji broji preko 5.7M subscribera. Za veći broj pregleda nije im pomogao ni famozni #hashtag kojeg koriste i u naslovu videa…dakle mišljenja sam da je # = fail.

2 Likeova

Hvala ti Wolfe :wolf: na postu. :blush:
Ipak; taj video ima hashtagove #YouTube i #YouTubeHelp samo kao ilustraciju, njegovi gledatelji su među tih 5.7M subscribera koje spominješ, uključujući i mene.
Jasno je i da ovaj detalj neće biti No1 Tip koji će izbaciti (tvoj ili moj) video u viral, ali ako će za neki postotak pomoći ukupnoj optimizaciji videa i kanala, tada ga nije mudro niti zanemarivati. :blush:
Ne natječe se Youtube Help kanal za gledanost. To bi mi Youtuberi trebali pratiti, bez nagovora ili prisile. :tv:

P.S. Vidi se da si pravi Master, taj hashtag #c3po kojim počinješ post je baš tražen. :blush:


Slijedeći put kad se vidimo ponesi i kameru pa ćeš me snimati i staviti na YT… :blush: :o:

1 Like

Može, evo baš mi je danas stigao tronožac za kameru i dva para reflektora from #China.

1 Like

Evo jedan svez tekst o YT SEO-u

2 Likeova

Kako smo već rekli iznad; poanta Youtube SEO-a jeste napraviti dobar video, što naravno nije jednostavno. :blush:
Evo kako će Nick Nimmin to rezimirati u nekoliko minuta:


:o:

Znaš koji je jedini dobar savjet koji možeš naučiti od ovog lika.

  • Napravi 100 puta isti video, samo svaki puta dodaj neki drugi SEO frendy title da pokriješ sve što bi ljudi mogli upisivati.
1 Like

Meni je izgleda taj, kako kažeš, “jedini dobar savjet” promakao, :blush: no čini mi se da čak i u gornjem videu ima par tipova koje ne treba zanemariti.

Jasno je Bugi, naravno, htio si reći da su mu svi filmovi isti. To tako izgleda onima iz pozicije slične tebi, :slight_smile: ali koji istovremeno, mada razumiju što govori, to ne provode. :smile:

Ne zamjeri Bugi, molim te, :angel: želim ti da konačno odobre za monetizaciju i tvoj kanal, pa taman da svi govore (ja bih se suzdržao :slight_smile: ) da su ti svi filmovi isti, samo da mijenjaš titleove. :smile:
Priznaješ da bi to odmah potpisao? :o: