Kako reklamirati svoj sajt ili blog na FB , a da uopšte ne stavljate link na FB?

**Evo jednog odličnog načina , kako da reklamirate svoje blogove i sajtove na FB, a da zapravo uopšte i ne stavite svoj link na FB **

Odmah da napišem da je ovo za početnike ,tako da iskusni web-majstori ovde mogu da stanu sa čitanjem…

koje su prednosti ovakvog načina reklamrianja:

  • pod broj jedan sačuvaćete domen svog sajta, (neće biti blokiran od strane FB) , a vaš sajt će itekako da bude vidljiv na FB-ku…
  • vaše objave će dobijati mnogo veću publiku, nego kada bi ste podelili direktno na FB iz prostog razloga jer domen preko koga ćete da delite na FB je veoma jak i respektovan od strane FB-ka i nikada neće biti blokiran. (videćete u nastavku ovog topica)
  • Dobićete dosta pratioca na twitteru … pošto se ovo radi sa tiwitterom… znači za kratko vreme će vas zapratiti dosta ljudi… sem ako ne reklamirate kamenje :joy:

Sve ću opisati jednostavno i u nekoliko koraka…pa da krenemo

  • korak jedan… otvoriti twitter profil …

  • kada ste otvorili twitter profil i sve podesili na njemu možete da krenete sa deljenjem svojih članaka na twitter. (inače twitter je mnogo tolerantniji od FB-ka, po pitanju deljenja članaka, bukvalno možete da podelite 50 linka dnevno i neće se desiti ništa, dok bi vas za to na FB-ku stavili u TOP i ispalili u svemir )

  • ali pre nego počnete da delite postove , proverite svoj sajt ili blog na twitter card validator adresa: https://cards-dev.twitter.com/validator
    Ovo je bitno jer mnogi blogovi i sajtovi imaju problem sa prikazom svojih članaka na twitteru. Problem je u tome da se prikazuje samo link ili samo naslov bez slike ili ona mala slika što je mnogo ružno i niko to neće da podeli, a bogami ni da pogleda. Zato proverite svoj sajt u card validatoru, ako je sve dobro onda ok , a ako nije nalepite sledeći kod odmah ispod prvog HEAD na vašem sajtu…


    Znači ovaj kod nalepite odmah u Head i onda će se vaši članci na twitteru prikazivati sasvim normalno.

  • Kada podelite članak idete na EMBED TWEET u gornjem desnom uglu vašeg posta… kada vam otvori novi prozor , ne idete na klasični embed kod , već na link posta., zato jer klasični embed kod nećete moći da prikažete na FB-ku, znači LINK.

  • Sada to trebate da podelite na FB… ali desiće vam se ista stvar kao i na twitteru neće se videti slika i post će biti nerazumljiv , neupečatljiv i ružan kao qurac… zato idete u Sharing debuger na adresi https://developers.facebook.com/tools/debug/ i taj link provučete kroz debuger , ako ne izbaci odmah sliku kliknite na scrape again vidi sliku

  • I konačno sada možete podeliti taj link na Facebooku… vaš post će izgledati kao klasičan link sa nekog sajta, samo što to neće biti vaš sajt , već twitterov domen… vi ovim faktički štitite vaš domen, jer ga delite preko twitterovog domena, koji ima jak autoritet kako na facebooku, tako i na čitavom internetu. Domet ovakvih objava je mnogo veći nego kada podelite sa domena tipa: www.mile-online-vesti.com ili nekog sličnog.

I da … za slučaj da sada ovo počnu da komentarišu iskusni web majstori i istaknuti SEO stručnjaci, koji će mi soliti pamet kako ovo nije pravilno, kako ovim ne dovodiš organske pratioce i počnu da mi pišu razne SEO teorije zavere… obaveštavam ih da sam rešio da postanem reper…

  Ovo mi je nova pesma koju pišem:

Vi ste SEO majstori, vi ste Web sila
Mi smo web mafija, mi smo web gerila !
images
dotle sam tek stigo :kissing_heart:

12 Likeova

Ima smisla…vec pojedini to rade samo koriste domene jaki pprtala tipa index hr i slicno, vidim po pregledima na vijest velik broj

1 Like

fora :smiley:

budem probao

1 Like

imam pitanje, kada na twitteru napravim objavu i nakon što kliknem embed. otvori mi se novi prozor koji automatski prikazuje:

<blockquote code

ali kao što si rekao, to ne

nego moram povući malo gore stranicu i onda kopirati direktan link u obliku:

https://twitter.com/IME/status/broj

dali je to točno ?

ako da, to znači da posjetitelj s facebooka prvo dođe na twitter, i onda tek na moju stranicu ako naravno klikne na link ?

hvala

tako je dodje na twoj twitter profil, tako da se ovde ne gadjaju samo posete sajtu, vec dobijas i pratioce koji su zainteresovano za tvoju nisu.

1 Like

ok. to je to onda

hvala

1 Like

Kako uraditi tipa ovi što rade za index Hr i druge naše portale ?

A sta oni rade, preko subdomena ili sta ??? Posalji mi da pogledam…

Imam ja skriptu koja to radi…profi odradjeno u 2 klika i dobijes link koji zelis

ako imaš objavi, ako nećeš da objaviš onda ne pričaj da imaš, jer znamo da ima.
@anon26411054, čovek fino napisao sve što treba. Nije napisao znam kako se radi.

5 Likeova

Vidio sam da ima tako autopost na fb twitter i slicno tome, stranica se zove IFTTT je li sigurna?

1 Like

što točno radi ? ako možeš detaljnije objasniti

Pa kada postam članak na web on ga automatski postavi na fb stranicu, dozvolio sam na mailu i fb da to radi tj odobrio, s tim da sam zaštitio račun za svaki slucaj koliko je moguce, vidim da dosta ljudi to koristi

Možeš da deliš sadržaj sa od bilo gde , do bilo gde… recimo blogger to facebook, twitter, ili RSS feed nekog sajta na blogger ima razne kombinacije… bukvalno sve živo. ali mislim da se neke stvari plaćaju.

hvala svima na odgovorima, zapravo sam pitao člana koji je rekao da ima skriptu za to.

ali se čovjek ne javlja :smiley:

može primjer što oni rade ?

Mijenjaju parametre og:url, piše klix.ba udješ a ono “drmnime.kom” i neka vijest… Svaki post drugi klix ili avaz, to primjer ti dajem da shvatiš i da mijenja og:url kako promjeni svaki put…

Hoćeš da kažeš da to ne odobrava admin tog sajta već oni rade sami ?

Da, kao što sam ja shvatio ti gore imaš twiter com kao domenu, oni imaju index, klix, blic …

jeste ali ovde se nista ne menja , nikakav og: url zar to nije protiv pravila FB-ka, kako im to ne skidaju.