Kako reklamirati svoj sajt ili blog na FB , a da uopšte ne stavljate link na FB?

I ja sam to primjetio, čak i na google pretragama ima to !

kako ja ne mogu da vidim ni jedan link, daj neki link da vidim sta je to

Ja često googlam, pa naiđem na to par puta… Bude npr klix.ba/vjest-ta-i-ta kad klikneš odvede te na neki fejk news… Tj divlje stranicr…
Ne mogu ti poslati link jer cim kliknes prebaci te na njihov link…

ne znam šta je to , ali mislim da to odobrava admin od klix.ba sajta, tj. napravi redirect, verovatno prodaje posete tom sajtu, čiisto sumnjam da bi moglo drugačije da se uradi.

1 Like

Imam isto mišljenje, to su oni “hobi” poslovi ovih koji rade u klixu avazu i sl.
Jer nema drugog objašnjenja
Ali mi nije jasno kako to ne skontaju ‘gazde’ jer to su sve divlje stranice

Ja mislim da to nije hobi, nego caka, nasao sam na netu pa cu da testam i podijelim s vama :smiley:

1 Like

evo video sam sada linkove koje mi je poslao @fenix021 i vidim da je ovo cista piraterija , znaci svaki clanak je od reci do reci kopiran sa izvornih sajtova. Mislim da se ovde radi o pluginu koji se zove WP AUTOMATIC plugin automatski kopira celokupne postove sa drugih sajtova i prebacuje na vas.

važi to sve, ali kako na google rezultatima pretrage piše klixov link a kad klikneš redirektira na divlju stranicu…nemoguće da kopira i link pa radi redirekciju !?

isto kao i na FB …

wp automatic ja ne mislim da radi to, on samo kopira tudje vijesti i dodaje na tvoj sajt bez da ti moras, cak mislim da je glupost jer kopira i šta ne treba nekad.

1 Like

Nebitno dal je WP automatic , cinjenica je da su tekstovi kopirani od reci do reci

https://www.smuti.info/ evo ga ovaj sajt sve vesti su kopirane sa drugih sajtova, a klikni na social ikonice u desnom gornjem uglu da vidis gde vode… ni jedna ne vodi na socijalne mreze nego na taj sajt.

Pa to bude tako kad ne nastelas temu na wp :smiley: , u mene to uvijek tako isto

kolika mu je korist onda od toga?

dakle napravim ja fakenews.hr portal.

automatizira mi od drugih.
tim nekim trikovima onda postam na fb i onda redirekta ljude na moj fakenews…

mora mu bit odobren taj redirect?

mislim da je ovde fora da napravi stranicu jaku… ovaj sada ima stranicu sa 107K twitter 67K YT 14K i kasnije ce da koristi te stranice da deli neke clanke sa svojih portala ustvari ove socijalne mreze na sajtu nemaju nikakve veze sa ovim sajtom, jedino stranica ova sto ima 107 K na koju deli sve postove… inace stranica i sajt nisu povezani.

problem je sto konretno ovom sajtu taj redirect mora da bude odobren sa desetine najjacih sajtova, Blic, ALO i slicnim, nisu vesti samo sa jednog sajta

Nema teoretske šanse da bi bilo koji sajt odobrio to.

nije ovo je piraterija

znači koliko sam ja shvatio,

oni promjene podatke za og:url u samoj wordpress stranici, i onda objavljuju linkove na facebooku na taj način. i na facebooku piše da je post od neke druge stranice, a kada klikneš otvori se sasvim druga stranica.

mene sada zanima dali facebook prepoznaje pravu web adresu ili uzima podatak od og:url ?

odnosno ako bana stranicu, dali bana web adresu od og:url ili pravu ?

Mislim da ne stavljaju tako … mislim da rade domen mask i redirect