Kako reklamirati svoj sajt ili blog na FB , a da uopšte ne stavljate link na FB?

To što oni rade, može da se odradi i sa linkovanom slikom.


naravno mora da se plati korišćenje sajta , da se ne bi video onaj njihov domen

evo sve koje zanima, danas sam prvi put naišao na to što rade na facebooku…

znači ja bzv… surfam po facebooku i naiđem na ovu vijest:

Screenshot_2

i čudno mi je da ta vijest sada objavljena, i pogotov u grupi za mačke… i tako ja

jako znatiželjan kliknem na link i otvori se ova stranica:

http://dogsmakelifebetter.com/home/n-korea-dictator-kim-jong-un-reportedly-dead-after-botched-heart-surgery-580.html

onda sam pogledao source i našao ovo:

<meta property="og:type" content="website" /><meta property="og:url" content="https://www.tmz.com/2020/04/25/north-korea-dictator-kim-jong-un-dead-dies-heart-surgery-reports/"/><meta name="ROBOTS" content="ALL"/>

to znači ako vlasnik web stranice promjeni meta property=“og:url”, da facebook objavu vidi da je od druge stranice.

samo pitanje je, dali facebook može otkriti da je link zapravo od druge stranice ili ne ?

1 Like

A gde to menjaju ?..

1 Like

U headeru ili pluginom meta zapise

1 Like

tako je. samo ne znam dali kod wordpressa se može za svaku zasebnu objavu odnosno članak mjenjati header ?

mozda to rade sa nekim od ovih plugina… ako neko ima vremena moze da istrazi

1 Like

Ja sam podijelila na twitter, pa isla na embed code, i kopiram onaj blackquote code, podijelim na fb i pokaze mi post, samo sto ne salje na twitter nego na web, je l to ok?

ne, sa aplikacijom Meta Tags, to možeš napraviti.

samo da potvrdim, danas sam probao i to funkcionira.

znači instalirate plugin Meta Tags, nakon toga za svaki pojedini članak možete ubaciti željeni og:url.

nakon toga sam postao na facebook, i facebook je normalno prikazao da je članak od neke druga web stranice.

1 Like

Kako se tacno zove taj plugin ?

Screenshot_2

1 Like

Može li se zbog toga dobiti čestitka od fb ?

Buraz nemam pojma , ja čak ne znam ni da li ima kakve koristi od ovoga. U svakom slučaju planiram da probam na nekom testnom sajtu.

FB i dalje zna da si ti objavio ovaj link na njihov sajt…Probaj objaviti blokiranu domenu na ovaj nacin i obrisat ce ti objavu
Sve oni znaju jer sve ide kroz njihovu aplikaciju

Kod mene ovaj plugin ne radi, sta god da promenim izbacuje moj sajt

dali imaš yoast seo plugin aktiviran ? ako da, onda ga moraš deaktivirati.

imam , ajde probacu pa ti javim

Fora je u tome. Sto yoast plugin isto generira taj url. Pa se medusobno kolje. Dealtiviraj plugin pa napravi refresh i onda bi trebalo biti ok.

probao sam, nece kod mene

čudno, nakon što instalirao plugin. dali si za željeni članak promjenio og url ?

i dali se vidi og url kada pogledaš source od članka ?