Kako sam zaradio 50K$ za godinu i pol dana?

Nema slika, ali može da ti pomogne možda :slight_smile:

3 Likeova

@BigTruck
Ugasio si stranicu, ali procitah ovaj clanak na web arhivi. Clanak je iz 2017 i nisam bas sve pohvatala, ali bas me bas zanima sta radis sada?
Na kraju si pomenuo da ces isprobati Amazon. Jesi radio amazon affiliate i kakva su ti iskustva?
Ako nadjes vremena, bilo bi bas interesantno da se javis :slight_smile:
Hvala

Sistem je sljakao ekstra nekad od 2014 - 15 do kraja 2017. Mogu ti ja mozda pojasniti ako ti sta nije jasno, radio sam ga jedno vrijeme dok nije postalo time consuming za napraviti kampanje da donose plus.

1 Like

E hvala ti.ö Pa negdje po sred clanka je napisao “I tu je relativno sve palo u vodu”, tako da sam samo preletila preko naziva svih tih oglasivackih mreza…ali ugrubo, platis oglasavanje kod jedne mreze i saljes na drugu koja tebe placa…
E posto je to puklo ono sto mene zanima je, da li radi s amazonom (affiliate ili FBA npr)?
Cisto zato sto vidim da se navikao na dobru zaradu, i da li neko ko je navikao da operira s vecim ciframa i da ulaze, pristupa Amazonovom affiliate programu. Ako, onda kako? :slight_smile:

Ne znam sa cim radi lik sada ali ovo sto je napisao drzi vodu i ocigledno zna sta prica. Vrtile su se ogromne pare tu, vjerovatno i sada. To je tzv. arbitraza.

U principu sistem je bio da ti napravis sajt sa listom i clancima koji bi mogli biti viralni, te onim dole dugmicima “Next” i “Previous”.

Npr
https://www.topexpensive.com/25-most-expensive-dog-breeds-in-the-world/

Stavis Adsense na udarna mjesta, ubacis jos koju mrezu i odes na Taboolu ili Outbrain i kupis doslovno traffic od njih na ovakav tvoj link. Kad krene opadati traffic i konverzija stavljas sledeci tekst i clanak i ponavljas proces.

Na Tabooli se recimo placalo 0.01 cent klik na pocetku ali mogao si da bidujes i vise zavisno koliko ti je profitabilna kampanja.

Taj traffic Taboolin je bio ekstra. Jer njihovi su se oglasi vrtili na CNNu, Huffington Postu i slicnima. Lupam sad ali cifre su bile kupis traffica za $1000 dolara, a zaradis $2000. Kako je sve vise ljudi kretalo da radi isto margine su padale i padale. Kasnije je i Taboola postala zahtjevnija, tipa ne prihvataju sve, prave neke limite koje mreze smijes imati na sajtu, pa povecali minimalnu cijenu klika i svasta nesto, pa onda i Google recimo stavi ti smart pricing na traffic (u tom slucaju ides debelo u minus) i slicno…

Tako da je s vremenom postalo jako tesko naci profitabilnu kampanju, ali sudeci po broju sajtova ocigledno sistem jos radi. Sistem je bio vrh za statisticare, koji prate milion stvari, sta radi, sta ne radi, koji naslovi prolaze i slicno.

Bilo je i banova na Adsensu, kod ovih neopreznijih. Recimo neka firma iz Novog Sada, ne sjecam se sad imena, je razvila ovaj sistem naveliko, milione vrtili imali vise timova u Srbiji… S vremenom su dobili ban na Adsensu.

Affiliate i to je bilo jako tesko upakovati. Vidio sam da je bilo affiliate sajtova nekad, ali Taboola nije bas voljela affiliate sajtove i brzo bi ih iskljucivali iz programa. Za ove druge mreze poput Outbraina ne znam.

6 Likeova

ima li izvjesni Gagi neke veze s tim? :smiley:

Ruin zna cijelu ekipu. :grinning: :o:

1 Like

Strana je firma bila. First Beat Media mozda, ne sjecam se sad tacno davno bilo. Ali masa je ljudi to radilo… Dovoljno otvoriti Tabooline oglase u to doba (a i sad) i svi su bili na identican fazon sajtovi.

1 Like

Sta se sve moglo nekad, hehe.
Ovakve clanke kao sto si pomenuo gore sam vidjala, ali nisam obracala paznju da im je ispod i iznad buttons “next” i “pervious” adsense reklama. I stranica se bukvalno sastoji od reklama, cudi me da to uopste prolazi kod Google Adsense tj. da im izlistava toliko reklama po stranici.

Dok god je traffic dobar i kvalitetan i ne krsis previse pravila i oni zazmire na odredjeno vrijeme.

Da bilo je masu vozova tih za dobru zaradu, kad se sjetim nekih tipa, EMD domene, arbitraza, FB stranice, FB IA, AdCombo (ovo sto rade ovi sa mreza Adnow, Native Media i slicni), da uhvatis lovu na brzinu, a ja vecinu propustio, lijenost i neodlucnost bolesti najgore :unamused:. Evo moja zena kaze sindrom usukanih muda :rofl:.

2 Likeova

:rofl::rofl::rofl:

Pa za takvo sto moras biti okretan i spreman na stalno nove zafrkancije, jer sve je to na ivici legalnosti i jasno je vec kad krenes u projekte da nece trajati. Nisam za to. Ja bih radije spucala energiju u nesto dugorocnije. Ne znam kako bih nazvala taj sindrom, hehe. Vise se ne bi svercovala ni prevozom, a u srednjoj su me znali svi kondukteri kao falsifikatorku.

brzo ljudi skontaju da se muški polni organ ne može povećati gelom :smiley:

1 Like

a bogumi ni sise mos ih trljati gelom 33 godine :stuck_out_tongue: ali ljudi imaju nadu :stuck_out_tongue: i te reklame prolaze i ti proizvodi se kupuju,sve carobno ,carobni napitak,carobni gel,carobna pilula,caroban zivot,

4 Likeova