Kako zaraditi kombinovati - FB IA & Adsense & Content.ad

Pre svega pozdrav svim clanovima ovog Foruma. Jako mi se dopada vas Forum, ima se sta nauciti i saznati. :slight_smile:

Po vasim isntrukcijama, napravio sam FB Page vezanu za moj Gaming sajt, naravno i FB Page je gaming, ulozio 30$ na boost objave i jako lepo ide, ciljao sam USA,UK,Australiju, Canadu i Novi Zeland.

Postavio sam sliku da Lajkuju ako vise vole GTA V ili da komentarisu ako vise vole GTA San Andreas. Rezultati su odlicni za mene.

Ono sto je jedan od clanova foruma rekao, navedite ih da se raspravljaju, tj da komentarisu, i u tome sam uspeo. Za sada stranica ima 200 lajka, stranica napravljena pre 3 dana. Svih 200 lajka su iz pomenutih 5 zemalja. Pa cemo videti kako ce ovo sve ici.

Kupio sam i onaj dodatak od 10$ sto sam salje pozivnice da lajkuju stranicu. Mnogo dobra stvar, i kupio sam 7$ sto sam salje pozivnice da lajkuju stranicu onima koji su nesto komentarisali na mojoj stranici. Obe stvari su jako dobre i svima ih preporucujem.

Planiram da stavim dnevno 10 eura na 30 dana pa da vidim kakve cu rezultate imati za 30 dana i potrosenih 300 eura.

Trenutno stanje na slici GTA je: 723 lajka, 60 komentara, i 37 deljenja. A dopreo sam do 15 000+ osoba, 2600 prirodnih, 12 900 placenih.

Sto se tice mog prvog web sajta, on je Gaming i napravljen je kao FB, dakle dodajete prijatelje, caskate, postavljate slike,statuse itd. Dakle jedna socijalna drustvena mreza za Gejmere. Moze li mi neko preporuciti koje reklame da ubacim na sajt posto je drustvena mreza, tj nema clanaka na njemu. Za sada 100+ registrovanih usera na sajtu, 99% USA. Iz dana u dan sve vise clanova, tako da bih trebao ubaciti nesto, e sad sta ? Adsense i neku mrezu ?

Da li mogu kombinovati Adsense sa nekom mrezom, da mi adsense placa po kliku a npr content.ad da mi placa po impresii ? To bi bilo dobro kada bi moglo, a sa trece strane da vucem neki dinar od Facebook IA.

Danas sam kupio jos jedan domen slican domen mom prvom pomenutom domenu, stime sto cu ovaj domen koristiti samo za News. Dakle, novosti vezane za Gejmere.

1. Sada imam dva sajta, jedan gde objavljujem novosti i vucem publiku sa moje facebook stranice da citaju moje novosti na sajtu vezane za Gaming i time zaradjivati od FB IA.

2. Imam sajt koji je slican Facebooku i na njega zaradjivati preko Adsense i jos neke dodatne mreze koja ce placati po Impresijama. Uzeo sam za primer mrezu: content.ad

Sta je poenta oba sajta ? Pa ista je tema Gaming i moju Facebook stranicu koju punim sa strancima mogu iskoriscavati za oba sajta, pa sto bi nasi ljudi rekli, ko sta voli, nek izvoli. :smiley:

Takodje ne shvatam ljude ovde po forumu sto kriju svoju nisu i nece da objave cime pokusavaju da zarade, kao da cu vam ja ukrasti foru i zaraditi vise od vas. Moj stav je takav i smratram da bi svi trebali da izjasne cime se bave i kako napreduju, mozda se bas neko bavi istim poslom koji sam ja u ovoj temi naveo, i on ce se javiti da prodiskutujemo i zajedno probamo da uvecamo Publiku i samim tim zaradu. Zapamtite jednu stvar, dve glave su pametnije od jedne. Neka mi neko napise da li je dozvoljeno da u objavama postavim linkove mojih sajtova i link facebook stranice, ako jeste rado cu ih postaviti.

Sto se tice one zenske sto nudi paket za zaradu preko FB IA gde je BigTruck objavio objavu, mogu ti poruciti da samo budale ce ti nesto placati za te tvoje pakete. Ne nasedajte i nemojte nikom placati za to, cista prevara, samo slep ce ti platiti za macku u dzaku, umesto da pomognes ljudima ti ces jos da nam naplatis, da moze toliko da se zaradi koliko ti mala obecavas nebi ti visila ovde u nudila tvoje pakete vec bi bila na Maldivima i suncala se.

Sto se FB IA tice, ukapirao sam nesto a vecinu tog sistema nisam. Naime, ako sam dobro ukapirao, ja pravim moje clanke na mom sajtu i te clanke delim na mojoj facebook stranici, i svako ko doce na moj sajt preko facebook stranice da procita moj clanak ja profitiram ? Voleo bih kada bi mi neko napisao ko se razume u to, kako funcionise ceo sistem FB IA.Hvala i izvinjavam se na ovolikoj objavi, jednostavno sam imao puno sta za reci. :smiley:

Ja sam ovde dao primer mog zanimanja, Gaming, vi sve ovo isto mozete primeniti na vasu nisu.

Update: Nemoj odmah da pocnu prozivke odakle mi sajt slican Facebooku, zivim i radim u Austriju, sajt sam kupio, imam licencu za njega. :stuck_out_tongue:

2 Likeova

DobrodoŔao na forum!

Ja se ne bavim FBom i IAom (joÅ”), ali iz onog Å”to sam ja shvatio (hvala @Olaf ) ti zapravo zarađujeÅ” preko FAN-a (Facebookā€™s Audience Network), to jeste preko njihovih oglasa koji se prikazuju korisnicima koji dođu preko Instant Articlea. Korisnici koji na neki drugi način nađu put do stranice vide AdSense i ostale vrste oglasa.

Lično sam malo istraživao o kombinaciji WordPress + FB IA i tu sam vidio da se stranice koje se otvore preko IA prikazuju u malo drugačijem obliku - bez widgeta menija i sličnog. Jesi ti već uradio implementaciju Instant Articlesa na tvoj sajt budući da nije WP već je custom rjeÅ”enje? PoÅ”to je i tvoja stranica neÅ”to tipa druÅ”tvene mreže zanima me kako će se ona tu prikazivati u tom obliku gdje nema nekih widgeta i menija.

Ostaviću ti i jednu poruku u inbox, pa baci oko :wink:

i mali offtopic - @Bob1 ugledaj se malo, bar Ŕto se tiče teme i diskusije :slight_smile: !

1 Like

MožeÅ” reći Å”ta točno?

1 Like

I mene isto zanima

1 Like

@Madoxx Sajt koji je slican Facebooku na njega ide samo Adsense i po mogucnosti neka mreza koja placa po Impresiji/pregledima. Dok na sajt dva, ce biti instaliran WP i na njega cu prikaciti FB IA. Jos nisam zavrsio sajt broj dva, dok sajt broj jedan vec aktivno i dobro radi. :slight_smile:

@d1namic i @4nusnation Mislim na ovo: www.fblikeinviter.com :slight_smile:

Treba mi jedan savet svih vas, da li da podesim na stranicu da stranicu mogu videti samo navedene 5 zemlje koje sam naveo gore u postu ? Jer time smanjujem dolazak ostalih ljudi na stranicu ciji CPM je jako mali a mogucnost da vide stranicu ce imati samo 5 zemlje (USA,UK,Canada,Novi Zeland i Australija) gde je CPM odlican. Mislim da bih na taj nacin kasnije kada bih imao npr 50k fanova imao jako kvalitetnih 50k fanova nego ljude sa svih strana. Sta vi mislite o tome ?

Inace posto sam nov clan na forumu nisam mogao nista da komentarisem 24h, zato vam nisam pre odgovorio. Takodje poruke ne mogu da odgovaram do sutra. Jbg, takva su pravila Foruma. :slight_smile:

Ja vam ne bih preporucio da koristite skripte i slicne stvari da ubrzate postupak invajtovanja. Koristio sam slicnu i sve je bilo super nekoliko dana i onda sam dobio zabranu invajtovanja - ona evo jos uvijek traje, vise od mjesec dana. Tako da je bolje da se drzite ovog ā€˜legalnogā€™ nacina kojeg je FB dao :wink:

1 Like

@Olaf Poseti sajt gde sam kupio Google Chrome dodatak, autor je naveo da je poptuno legalan dodatak i da je odobren od Facebooka. Tako da cu ovo uvek koristiti, stavim da salje pozivnice i odem da rucam, kada se vratim 500 pozivnica je poslato. Lepota jedna, zar ne? :smiley:

de mi recite, koliko mi lajkova treba na stranici za zaradu od 10ā‚¬ dnevno? ako stignem do toga onda pocinjem zaista da se interesujem za taj instant articles :smiley: mislim na tier 1 lajkove (usa, canada, australia)?

i da li da pocnem sa niche sajtom ili generalno neki sajt pa da ubacujem clanke o zivotinjama, zdravlju, svemu i svacemu sto prolazi na fbu?

engagement i lajkove na stranici bih dizao viralnim klipovima, targetiranim boostom stranice, clanaka i slika, zavisi sta bude najbolje prolazilo

1 Like

@korisnik9758789 Tvoje pitanje je mnogo opsirno ali pokusacu nekako da ti odgovorim sto krace mogu. Moje misljenje je da bi imao ikakvu zaradu od Facebooka jeste da trebas imati Facebook stranicu od bar 10 000 aktivnih fanova pa na vise. Sve ispod toga je smesno, po meni lepa zarada moze da se ima tek kada stranica predje 50 000 aktivnih stranih fanova. :slight_smile: I nikako se nemojte usresrediti na Balkan, zasto raditi sa Publikom od 53 miliona ako na svetu ima 7,5 milijardi ljudi ? Mislim da ste me svi razumeli. :slight_smile:

nisam ni spominjao ove naÅ”e domaće :smiley:

mislim da bih mogao navući stranih 10k lajkova uz viralne klipove, targetiran boost, one trikove kao oznaci nekog cije ime pocinje na M taj neko ce te ā€¦ haj da i to pokusamo :smiley:

treba udariti na vise frontova pa gdje krene krene :smiley:

1 Like

@korisnik9758789 Mislim da gresis, nemoj udarati na vise strana i na kraju si bez icega. Napravi jednu stranicu a ne 5, i ulazi u samo jednu stranicu kojoj mozes posvetiti max vremena.Zapamti jedno, mozda neces sad imati odmah rezultate neke ali budi strpljiv. Mozda ce ti trebati 6 meseci za 10 000 stranih fanova ali onda nakon 6 meseci pocinje zarada, sta ces lepse nego da zaradjujes iz tvoje fotelje ? Strpljenje je kljuc uspeha u internet biznisu. Odredi jednu nisu i posveti se samo tome. Ja sam odabrao Gaming, i pratim sve aktuelna desavanja u vezi Gaminga. Takodje trazi po Facebooku stranice slicne tvojoj nisi, kopiraj malo, nije to zabranjeno. :slight_smile:

Hitler da nije krenuo na ceo svet odjednom i danas bi vladao svetom, da je osvajao jednu po jednu zemlju. Ko shvati,shvatice. :wink:

1 Like

To je čisto napisano iz razloga da se bolje proda proizvod. Nisam vam rekao da ga ne koristite, nego da se jednostavno držite pravila. U pravila FB-a je napisano da su skripte zabranjene. Ovo je čisto upozorenje, da vam se ne bi dogodila ista stvar kao meni - da ne možete viÅ”e pozivati članove, možda viÅ”e nikada tu opciju neću dobiti nazad. Jer ako već ulažete novac u reklame, mislim da bi pravo loÅ”e bilo da je izgubite zbog neke gluposti.

*Čisto da ima: Prije godinu dana sam izgubio stranicu od 100k jer se također nisam pridržavao pravila :wink: Ali iz toga je izvučena lekcija, tako da sada imam nekoliko stranica preko 100k.

1 Like

nemoj hitlera spominjati zivota ti

znam ja da je strpljenje kljuc svega, imam ja sajt dvije godine evo ide fino ā€¦ kada sam rekao na vise frontova mislio sam da pocnem i sa instant articles jer sam skoro poceo i sa cpa offerima pa cemo vidjet sta ce tu biti ā€¦ dakle viÅ”e načina internet zarade, na to sam mislio :smiley:

napravit cu jednu stranicu ali kad nju razradim pocinjem drugu i sve tako

problem je sto ne znam koju nisu da ganjam, zato sam mislio da napravim nesto kao authority pa da tu stavljam sve sto je trending i sto prolazi, da ne bude specificno za jednu nisu, vec tipa oni clanci sto zene vole, kerovi, sminka, zdravlje, fitnes, slatkoća itd. itd.

@Olaf Ako vec imas nekoliko stranica preko 100k onda bi bilo lepo da nam kazes jel iskoriscavas to da zaradjujes preko Facebooka ? :slight_smile:

1 Like

Da, trenutno koristim IA i Adsense.

2 Likeova

i može li se? :smiley:

1 Like

Bilo bi lepo ako bi nam malo vise ispisao kako napredujes, ima li leba od toga ? :smiley:

1 Like

S obzirom na to da su stranice koje trenutno posjedujem domaće, sa zaradom sam zadovoljan. Može se prebaciti prosječna domaća plata. Da se posvetim ovome dnevno nekih 10h mislim da bi i duplo veća bila :wink:

Sto bi znacilo da su sa stranom Publikom 4x nase normalne plate. :smiley:

2 Likeova

Sa stranom publikom je vise od 4* u odnosu na domace :slight_smile: Prvo sto strane stranice brze rastu a drugo jer je veci CPM.
Meni je bivalo dana da sam imao CPM i po 20$ (lepo ste procitali 20$). Inace neki standardni CPM za US je izmedju 4-6$, ali eto poludi nekad. Sve zavisi koje se reklame serviraju na sajt.

1 Like