Kako znati s kojim keyword-om imam sanse?

[quote=“joso162”]
Nije istina.
Nije isto kad rangiraš sa podstranicom i sa glavnom stranicom.
Npr. je rangiram sa podstranicom i imam bounce rate 86, a ipak sam na prvom mjestu za dosta konkurentnu frazu.
Dobro, sigurno tome pridonosi i to što sam napravio dobar SEO. :)[/quote]

Ovisi o konkurenciji, možda je drugima bonuce rate još viši jer je pojam takav da posjeti vide i odu sa sajta brzo. :wink: Vjeruj mi, googlu je najbitnije da ponudi što bolje rezultate korisnicima. Neće tvoj sajt držati na prvom mjestu za pojam ‘horoskop’ ako su na tom sajtu igrice, pa i da nabaviš ne znam kakve backlinkove.

[quote=“joso162”]
Da i ne.
Ako ciljaš na neki long tail KW onda definitivno ne, ali ako na ciljaš na neki konkurentni KW kao primjerice “vijesti”, onda moraš biti svjestan da nećeš moći konkurirati, ako redovito ne updejtaš stranicu. .[/quote]
Ovisi o konkurenciji, ako je takav pojam da ne zahtjeva ažuriranje zašto ti nebi bio ispred njih pa ažurirao svoj site. Google je samo algoritam, vjerujem da je među svim tim formulama i ona da daje pluseve sajtovima koji stvaraju novi sadržaj.

Da… a kuća se gradi tako da slažeš cigle jednu na drugu.

Meni se fakat ne ulazi u seo rekla kazala price, samo sam bio voljan pomoci covjeku dok se nije izgubio u šumi ispraznih komentara.

Slazem se, samo tko ce linkat blank page :hmmmmmm: ?

[quote=“digits”]Da… a kuća se gradi tako da slažeš cigle jednu na drugu.

Meni se fakat ne ulazi u seo rekla kazala price, samo sam bio voljan pomoci covjeku dok se nije izgubio u šumi ispraznih komentara.[/quote]

Kad budes imao stranicu koja u 3 mjeseca od nule dodje do PR3, i u 6 mjeseci ostvari skoro 10000 posjeta (obican blog na bloger.hr), onda mozes reci da su moji komentari isprazni. Ja ne pricam stvari procitane iz knjiga, nego stvari koje sam sam isprobao na vlastitoj kozi…

Nemoj se ljutiti ali to sto govoris covjeku, nema smisla, poslat ces ga da radi nesto s cim ce izgubiti vrijeme.

I nisam mislio na tvoje komentare pod “isprazni”. Sav seo bullshit je isprazan ako nije povezan u cjeinu koja funkcionira na sajtu.

…onda ti valjda mogu reci.

Ti si optimizirao Bloger.hr ?

[quote=“digits”]Nemoj se ljutiti ali to sto govoris covjeku, nema smisla, poslat ces ga da radi nesto s cim ce izgubiti vrijeme.

Ti si optimizirao Bloger.hr ?[/quote]

Sto sam ja rekao a da nema smisla? Da na stranici mora biti sadrzaj u kojem ce biti spomenute kljucne rijeci za koje se zeli optimizacija. Keyword meta tag ne vrijedi, to je istina, ali Google itekako gleda sadrzaj.

Ne, ja nisam optimizirao bloger.hr, ali znas sto sam mislio pod ovim sto sam napisao u vezi bloga. Blogova ima mali milion, i mislim da je rijetkima uspjelo ovo sto je uspjelo meni u 3 mjeseca.

[quote=“drmrgood”]Sto sam ja rekao a da nema smisla? Da na stranici mora biti sadrzaj u kojem ce biti spomenute kljucne rijeci za koje se zeli optimizacija. Keyword meta tag ne vrijedi, to je istina, ali Google itekako gleda sadrzaj.

Ne, ja nisam optimizirao bloger.hr, ali znas sto sam mislio pod ovim sto sam napisao u vezi bloga. Blogova ima mali milion, i mislim da je rijetkima uspjelo ovo sto je uspjelo meni u 3 mjeseca.[/quote]

U pravu si,

živio! :zhuja:

Kvalitetan sadržaj mislim da je najsigurnije i najoptimalnije riješenje SEO problema, voda je hladna i mokra, zima je hladna, haiku me polako počinje interesirat. :razbi:

Odgovor na pitanje "Kako znati s kojim keyword-om imam sanse?"
Koristi “Google insights”, jednostavno je i nemoras otvarati google adwords account.
Pitanje za “jajane”:
Dali je isto kada netko linka na vas web sa stranice koja ima PR8 ili PR0(nula)?
Ili vam je zaista svejedno?
Pozdrav

Apsolutno me boli mošnja za PR

[quote=“posluzitelj”]
Pitanje za “jajane”:
Dali je isto kada netko linka na vas web sa stranice koja ima PR8 ili PR0(nula)?
Ili vam je zaista svejedno?
Pozdrav[/quote]

Vazno mi je tko me linkao, zasto me linkao i koliko novaca ja imam od toga. PR se nigdje ne uklapa u tu pricu.

Kazes da ti je vazno tko te je linkao.
Koje su to “manje vazne” stranice i “vise vazne” stranice s kojih te linkaju tj. kako mjeris “vaznost” stranica s kojih te linkaju?
One s kojih ti stigne vise klikova na stranicu su ti vise vazne a one s kojih stigne manje klikova na tvoj web su manje vazne?..ili?

[quote=“posluzitelj”]Kazes da ti je vazno tko te je linkao.
Koje su to “manje vazne” stranice i “vise vazne” stranice s kojih te linkaju tj. kako mjeris “vaznost” stranica s kojih te linkaju?
One s kojih ti stigne vise klikova na stranicu su ti vise vazne a one s kojih stigne manje klikova na tvoj web su manje vazne?..ili?[/quote]

One koje mi posalju relevantnu posjetu koju mogu unovcit su mi vazne (sasvim slucajno, te su vazne i Googleu posto su relevantnog sadrzaja), ostale mi nisu vazne.

Sta meni znaci ak me linko PR 10 site ak nisam od toga zaradio ni lipe?

[quote=“w00t”]One koje mi posalju relevantnu posjetu koju mogu unovcit su mi vazne (sasvim slucajno, te su vazne i Googleu posto su relevantnog sadrzaja), ostale mi nisu vazne.

Sta meni znaci ak me linko PR 10 site ak nisam od toga zaradio ni lipe?[/quote]

Link building se ne radi da bi dobilo vise posjeta s neke web stranice koja postavi tvoj link, banner i sl, nego da bi se web stranica izoptimizirala za neke kljucne rijeci i tako dobila puno vise posjeta sa pretrazivaca nego sa stranice koja publicira link.
S kojim kljucnim rijecima mi google moze izlistati inchoo.net stranicu medju prvih 50 rezultata?
Tako cu ti moci najjednostavnije pokazati i dokazati koliko je vazan PR i ujedno ti objasniti kako u nekoliko minuta sam mozes izoptimizirati stranicu (inchoo.net) za tih nekoliko keywordsa …

borrrring…

http://newsblaze.com/story/20101005060149donh.nb/topstory.html

Ovaj je sve rekao jos 2006-e

itd…

U šta se to pretvorilo, mislim Google.
Tržišno natjecanje ovisi o tražilici, a webmasteri lamentiraju o seo i pr, linkovima, backlinkovima i KW.

Gdje su stara vremena.
Ako još nekoga zanima kako je to bilo dok su Larry i Sergey 1998 bili na Stanfordskom serveru mogu pogledati ovdje :slight_smile:

http://web.archive.org/web/19981206152126/google.stanford.edu/

[quote=“digits”]borrrring…

http://newsblaze.com/story/20101005060149donh.nb/topstory.html

Ovaj je sve rekao jos 2006-e

itd…[/quote]

Prvi link nije potrebno komentirati jer lukavi autor nije dozvolio komentiranje svog clanka.
Takodjer…ako pogledas url…article se nalazi u file-u “story” :doki: :lula:

Na drugom linku hubspota se nasao netko sa malo mozga pa je prokomentirao text “Why-Google-Page-Rank-is-Now-Irrelevant”:

[b]I think that you are providing bad information:

  1. You can not get any of the information google has about you in real time. This helps google keep their algorithms secret.

  2. Pr on the toolbar is updated quarterly.

  3. 1 link from a pr 5 put me on the front page of google. 20 links from 0s and 1s do nothing.

It still matters, google is simply purposely ambiguous.

Sam Diener[/b]

Prve dvije stavke su logicne i lako shvatljive.
Tko razumije na sta se tocno odnosi stavka broj 3 onda taj i razumije zbog cega i koliko je PR vazan.
Tko ne razumije sta to znaci…logicno je da ignorira PR…

[quote=“posluzitelj”]Link building se ne radi da bi dobilo vise posjeta s neke web stranice koja postavi tvoj link, banner i sl, nego da bi se web stranica izoptimizirala za neke kljucne rijeci i tako dobila puno vise posjeta sa pretrazivaca nego sa stranice koja publicira link.
S kojim kljucnim rijecima mi google moze izlistati inchoo.net stranicu medju prvih 50 rezultata?
Tako cu ti moci najjednostavnije pokazati i dokazati koliko je vazan PR i ujedno ti objasniti kako u nekoliko minuta sam mozes izoptimizirati stranicu (inchoo.net) za tih nekoliko keywordsa …[/quote]

Ajd ti meni pokazi, to sto sam dvije godine radio na tom sajtu i prestigao doslovno SVU konkurenciju u SVIJETU na SVIM keywordima koji donose poslove nema veze :smiley:

Znaci, napravio si sve sto se moglo napraviti…i nema se vise sta poboljsati?
Jeli to vrhunac optimizacije jedne web stranice?
Ajde na webu “landsharkz” (PR5), preuredi malo “Developed by Surgeworks”.
Stavi “Magento design by Surgeworks”, neka ti “Magento design” bude anchor text koji ce linkati na inchoo a “by Surgeworks” neka bude samo text.
Na “inchoo” ostavi sve linkove koji su linkali na “landsharkz” samo kao text (koga zanima ta stranica, napravit ce copy-paste url-a u browser)
Pa za 2-3 tjedna na google.com pogledaj promjenu rankinga sa pojmom “Magento design”. Sada vas izlistava na 6-om mjestu.
Sudeci prema google trends-u, “Magento design” je relativno trazeni pojam:

http://www.google.com/trends?q=magento+design

Pa ako se uspijes probiti medju prve 3 pozicije, logicno je da ce ti se i “poduplati” broj relevantnih posjeta sa google-a za ta dva keywordsa.
To mozes napraviti i na drugim web siteovima (koji nose vas credits) i kombinirati keywordse(anchor text; “web design”, “development”, “webappsolutions”…itd)
Neznam koliko je korisno optimizirati neku stranicu sa keywordom “Surgeworks” …sumnjam da netko trazi tu rijec na pretrazivacima.
Ako to napravis vidjet cemo dali taj PR nesto znaci ili ne :cp:

posluzitelj,

Na americkom Googlu (koji mi je jedini važan pošto ne radimo sa klijentima odavdje) je sajt za pojam “Magento design” odmah iza sluzbenog Magentovog sajta kao i za sam pojam “Magento”. Kao i za sve ostale pojmove koji donose klijente. Na sajtu se nema vise sta optimizirati sto se toga tice.

BTW. To linkanje u footeru je po meni vrlo ne eticno i niti jedan sajt koji mi radimo to nema u footeru osim ako klijent ne zatrazi.

Izmedu ostalog, Google poprilicno ignorira te linkove u footeru. Dobit ces PR od njih ali nece ti puno pomoc u rangiranju. Nekad prije nije bilo tako, ali danas su stvari nesto drugacije :wink: