Kako znati s kojim keyword-om imam sanse?

[quote=“w00t”]posluzitelj,

Na americkom Googlu (koji mi je jedini važan pošto ne radimo sa klijentima odavdje) je sajt za pojam “Magento design” odmah iza sluzbenog Magentovog sajta kao i za sam pojam “Magento”. Kao i za sve ostale pojmove koji donose klijente. Na sajtu se nema vise sta optimizirati sto se toga tice.
[/quote]

Zapravo si na 4 mjestu.
I tu se može još puno toga napraviti.
Prvi je

a mislim da je tu stranicu moguće prestići jer nije “prejaka”.
Ali malo smo svi skrenuli s teme.

Pa rekao je “odmah iza sluzbenog Magentovog sajta”.
magentocommerce zauzima prva tri mjesta.

Jebote oko čega se vi svađate: je li “odmah iza sluzbenog Magentovog sajta” ili je “na 4 mjestu”.

[quote=“w00t”]posluzitelj,

Na americkom Googlu (koji mi je jedini važan pošto ne radimo sa klijentima odavdje) je sajt za pojam “Magento design” odmah iza sluzbenog Magentovog sajta kao i za sam pojam “Magento”. Kao i za sve ostale pojmove koji donose klijente. Na sajtu se nema vise sta optimizirati sto se toga tice.

[/quote]

Vidis se na drugom mjestu sa “Magento design” jer si vjerovato pretrazivao google ulogiran u svoj google account.
Probaj “sign out” pa opet pretrazi.

Kakav si na google-u npr. sa pojmovima “web design”, “web site design”, “web site”, “design web page”, “web design software”, “best web design”, “web design templates”, “web designer”, “web templates”…?
S tim pojmovima ne nalazim inchoo medju prvih 500…
Pa se zaista vjerovatno nema vise sta optimizirati na tom webu :wink:

Pa na sajtovima phebblehill, teraflex, Landsharkz imas bas to linkanje u footeru?!
Jedino kaj je anchor text “Surgeworks”, pa sam ti ja toplo preporucio da i sebi i googlebot-u ucinis uslugu.
Koju bi rijec izabrao za opis djelatnosti kojom se bavite? “Surgeworks” ili npr. “Web dewelopment” ili “web design”…ili “sta ja vec znam”…

Istina je da google vise cijeni linkove u textu ili contentu…ali kako u tvom slucaju imas linkove na ovim webovima u footeru…a i nemozes im ubacivati svoje linkove u content stranice…predlozio sam ti da to ucinis s footerom koji vec postoji i samo bi ga trebalo malo izmodificirati…

Kakav sam za pojmove mjesalica, secer, kava, zubar? Ne razumijem kakve to veze ima sa mojim sajtom, kad se ne bavim time :S

EDIT: Sto se tice mjesta, nisam nigdje stavio nikakvu brojku, procitaj opet, i naravno da znam za log-in -.-

Meni je za ‘magento design’ inchoo 5ti. Ispred njega su exploremagento.com junowebdesign.com/magent :neznam:
Mislim da se nikad ne može reći da je optimizacija završena, uvjek ima prostora na stotine strana.

Evo me opet.
Meni je na američkom Googleu, s engleskim jezikom, engleskim sučeljem, za upit “Magento design” na prva tri mjesta magentocommerce.
Odmah iza službenog Magentovog sajta, kako kaže w00t, odnosno na četvrtom mjestu, kako kaže joso162, je inchoo.

I da, BMK i za Magento i za Inchoo, a pogotovo za Magento design, tako da nisam do sada tražio te pojmove.

[quote=“w00t”]Kakav sam za pojmove mjesalica, secer, kava, zubar? Ne razumijem kakve to veze ima sa mojim sajtom, kad se ne bavim time :S

EDIT: Sto se tice mjesta, nisam nigdje stavio nikakvu brojku, procitaj opet, i naravno da znam za log-in -.-[/quote]

Stranica ti je optimizirana za keywordse: zend , read , posted , pdt , out , one , nov , module , magento , how , comments
Koji od njih (osim magento) najbolje opisuje cime se bavis?

[quote=“posluzitelj”]Stranica ti je optimizirana za keywordse: zend , read , posted , pdt , out , one , nov , module , magento , how , comments
Koji od njih (osim magento) najbolje opisuje cime se bavis?[/quote]

Poceo si pisat gluosti. Kad se potpises sa imenom, prezimenom i linkom cu odlucit jel ima smisla nastavit pricat s tobom.

Yep, reference prije mudrovanja :slight_smile: slazem se !

Kolicina gluposti napisanih u ovom thread-u nikako nemoze nadmasiti moju malenkost :wink:
Pa sam se zbog toga i ukljucio u raspravu kako si korisnik “pragma” nebi “kontaminirao” ideje u vezi optimizacije svog weba.

Sta je ovo? Facebook?!

Dobro, nadam se da gledate kako se spada, kroz proxy-e i to ako hocete prave slike rangiranja :slight_smile:

Magento design, da se ukljucim, ima 6k pretraga mjesecno u broad kolko vidim, pretty easy kw :slight_smile: I godina i pol - dvije je manje vise prilicno normalno vrijeme za postizanje iceg na com guglu, ako se ko igrao znat ce.

Btw, ja se ne zovem majstorom za SEO ko neki ovdje (!?) al as rule of thumb, ne yebem nikog sto netko napise na blogu i onda referencira kao dokaz neceg, jer ono, 3 misljenja od milijun, mali mi je to %. Tako da, “jajani”, …

Ako ne kopcate jos, woot ima 3.2k backlinkova na 6.6k broad kw izraz, pisanih od strane developerskog communitya jer mu lege pisu dobre clanke na tom blogu vezane za rad s magentom. To nije SEO majstorija, to je dobra okolnost. Istovremeno to je velik broj backlinkova za stabilan, ne mlad, i aktivan web, i pozicija koja je sad (#4 na google.com, bravo za to) je rezultat te prakse. S takvim brojem backlinkova, bitno je samo odradit solidan onsite seo.

Sto se PR-a tice, isto je to informacija koja kao i sve ostalo nema nikakve validne temelje kad se prica jel vrijedi ili ne, morate sami probat. Sto sam otkrio iskljucivo testom (po onom rulu - kaj me briga ko kaj pise), ako backlinkas web s dovoljno mjesta, i s visokih PR-ova, ides gore :slight_smile: Imam web s 110k pretraga na #6 mj na google.com, proof of concept izvrsen.

Al oke, meni pase bolje ako niko to u HR ne kopca :slight_smile:

Dobru raspravu zelim u buducnosti, cure.
Nosf

Ja bih rekao da je optimizacija gotova kada se postigne željeni cilj.
Zato se i zove optimizacija.
Nakon toga nema se više što optimizirati, nego treba samo održavati i poboljšavati da se ostane ispred konkurencije.

Tu si u pravu. Nitko ne može nadmašiti količinu gluposti koje si izvalio.
Sajt je postigao prvo mjesto iza službenog Magentovog sajta, a ti sad pišeš da nije ništa postignuo, nego je ustvari sajt optimiziran za riječ “out”.
Trebao bi se ostaviti narkotika, ili barem preći na lakše droge.

[quote=“Nosf”]Imam web s 110k pretraga na #6 mj na google.com, proof of concept izvrsen.

Al oke, meni pase bolje ako niko to u HR ne kopca :slight_smile:

Dobru raspravu zelim u buducnosti, cure.
Nosf[/quote]

Zašto ne postaš taj site i keyword? Znatiželjan sam jer su ti stranice iz potpisa u banani što se tiče optimizacije…

Evo jos jedne:

[quote=“gambo”]
Sajt je postigao prvo mjesto iza službenog Magentovog sajta, a ti sad pišeš da nije ništa postignuo, nego je ustvari sajt optimiziran za riječ “out”.
.[/quote]

Ne, sajt je postigno prvo mijesto na google-u…ako trazis “www.inchoo.net”…
pa se tu vise nema sta optimizirati :wink:

http://www.webconfs.com/keyword-density-checker.php

Od sada ignoriram tvoje postove cak i ako ostavis ime i prezime i link zato sto se ponasas drsko prema ljudima koji su doprinosili ovoj zajednici godinama, pravis se da si popio svu pamet ovog svieta a pises totalne gluposti i uz to si anoniman.

Ovaj link koji si dao bi koristio jedino totalni noob u SEOu.

[quote=“w00t”]Od sada ignoriram tvoje postove cak i ako ostavis ime i prezime i link zato sto se ponasas drsko prema ljudima koji su doprinosili ovoj zajednici godinama, pravis se da si popio svu pamet ovog svieta a pises totalne gluposti i uz to si anoniman.

Ovaj link koji si dao bi koristio jedino totalni noob u SEOu.[/quote]

Za pocetnike…sasvim koristan alat :wink:

Ne bih se složio da je baš koristan.

Bez uvrede, ali stvar je u tome da početnici misle da je koristan jer nemaju dovoljno informacija o tome kako SEO funkcionira.

Ne samo da nije koristan nego je za početnike štetan jer ima pruža potpuno krivu ideju o tome što je SEO.
Dobro… ja sam samo laik u tome, ali pročitaj što profesionalci kažu za keyword density:

http://www.seo.hr/blog/5/keyword-density-ne-postoji

[quote=“gambo”]Ne samo da nije koristan nego je za početnike štetan jer ima pruža potpuno krivu ideju o tome što je SEO.
Dobro… ja sam samo laik u tome, ali pročitaj što profesionalci kažu za keyword density:

http://www.seo.hr/blog/5/keyword-density-ne-postoji
[/quote]

Sve sta tu pise je na mjestu.
Ali, provjeravajuci keyword density “inchoo.net” s istim alatom, mislim da je ok zakljucio kako je “main” keyword “Magento” u kombinaciji sa ostalim rijecima.
Pa cemu koristiti busilicu za nesto sto se moze probusiti svrdlom.
Ne sumnjam u SEO sposobnosti korisnika w00t, ali imajuci u vidu da je poceo sa optimizacijom svog weba prije 2 godine, a rijec “Magento”, prema google analiticsu (jos jedan alat za noob-ove;))
se pocela traziti i spominjati na netu tek od 2007 godine, pa ja tu ne vidim neki veliki SEO uspjeh.

http://www.google.es/trends?q=magento

Kad je krenuo, imao je zadatak izoptimizirati web za rijec koje skoro pa da i nije bilo na netu.
Danas bi sa keyword “Magento” morao biti, ako ne prvi, onda bar medju prva tri rezultata.

w00t;
No hard fellings. Evo dolje link, ja cu si malo “linkbuildati” web, a ti mi mozes dati koji savjet… (nemoj samo o drskosti i zajednici…mene zanima SEO)
Ako si se osjetio uvrijedjenim u proslim postovima, eto prilike da mi vratis istom mjerom.:doki:
Moj web jos uvijek nije dovoljno izoptimiziran poput tvoga, ali radim na tome svakodnevno…

[quote=“posluzitelj”]
Moj web jos uvijek nije dovoljno izoptimiziran poput tvoga, ali radim na tome svakodnevno…[/quote]

Ako se ne varam, razmjenili smo linkove neke tamo 2006-e :slight_smile:

vjerojatno s
http://www.croatia-official.com

Mogli bi opet s
http://www.alojamientocroacia.es
?

¿Que Dices?