Kako znati s kojim keyword-om imam sanse?

Ima na forumu, moras nekaj i sam odradit ak te zanima :wink:
I u potpisu su friske stranice :slight_smile: (1mj - 5mj starosti)

Al rado bih cuo kako si definirao bananu, buduci da mi GA daje drugaciju sliku od banane.

Ma onak, na prvi pogled. Sve su PR0 i Alexa preko 2700k…

[quote=“digits”]Ako se ne varam, razmjenili smo linkove neke tamo 2006-e :slight_smile:

vjerojatno s
http://www.croatia-official.com

Mogli bi opet s
http://www.alojamientocroacia.es
?

¿Que Dices?[/quote]

O da…sjecam se…
3000 posjeta sa croatia-official izvan sezone…jako dobro…
PR0 je u ovih par godina morao bar malo poskociti (ok, znam da te ne zanima PR)
ali meni je bitan kada izmjenjujem linkove.
Alojamiento croacia izgleda dobro…ali isto PR0…
Imas jos koju "turisticku"sa PR4 ili veci?
Pa da s nje linkas na moj web a ja sa sobrecroacia na alojamiento croacia…

[quote=“posluzitelj”]O da…sjecam se…
3000 posjeta sa croatia-official izvan sezone…jako dobro…
PR0 je u ovih par godina morao bar malo poskociti (ok, znam da te ne zanima PR)
ali meni je bitan kada izmjenjujem linkove.
Alojamiento croacia izgleda dobro…ali isto PR0…
Imas jos koju "turisticku"sa PR4 ili veci?
Pa da s nje linkas na moj web a ja sa sobrecroacia na alojamiento croacia…[/quote]

Koji PR ti gledas ?

Oba su 4

[quote=“digits”]Koji PR ti gledas ?

Oba su 4[/quote]

Ups…sorry…obicno gledam rank ovdje:

http://www.joseane.com/recursos/calc_pr.asp

ali izgleda da je nesto riknulo pa daje samo nule.
Kako ti odgovara…na koji web da ti linkam i s kojim anchor textom?

Idemo dalje na PM :slight_smile:

Uz duzno postovanje prema ovom forumu i nekim starijim clanovima ali stvarno moram reci WOW koji uzasan thread. Vise je dezinformacija nego informacija a ego tripova sa spikama “moj tata je jaci” da ne pricam.

Otvaracu threada savjetujem da potrazi informacije na strucnim forumima i blogovima vezanim uz ove stvari jer u ovom threadu korisne informacije se mogu nac na kapaljku.

Nekako se najvise slazem sa digitsom oko stvari koje su ovdje izrecene. SEO je puno vise nego sto se ovdje govori tako da svaku informaciju uzimajte s rezervom dok ne budete imali dovoljno znanja kako bi to slozili u jednu veliku kompletnu pricu. Ovdje su se spominjale toliko nebitne stvari i raspravljalo o totalno bezveznim detaljima. Dali je sadrzaj bitan ili nije. Pa odgovor je i je i nije. Mislim ljudi, postoji preko 200 faktora koji utjecu na Google ranking i sad se zakacit oko jednog je bzvz. Ja ih neznam ni pola a vrlo uspjesno rangiram razne sajtove, jednostavno s ovim faktorima koje znam vec mogu dosta toga napravit. Sjecam se sad kad su uveli faktor “brzinu ucitavanja” sajta i svi su odmah digli frku oko toga. Nemam bas brze sajtove a posjeta na sajtovima koje promoviram se poprilicno povecala o pozicijama da ne pricam. Zamisli cuda :open_mouth:

Ugl. par “savjeta”. Ne zamarajte se glupostima jer ljudi svasta pricaju vec potrazite/procitajte savjete od provjerenih osoba tj. oni koji se time bave tipa seomoz i sl.

Sto se tice samog keyword researcha i competition analysisa u par najkrackih crta.

  • Koristim Google Adwords Keyword Tool na Exact Matchu. Racunajte da kao no.1 mozete dobit u prosjeku 40% od tog search volume-a. Unatoc tome sto je pa valjda i najbolji alat za keyword research opet zna biti VEOMA neprecizan. Najbolje je uzimati “relativne” omjere i ne previse se oslanjat na brojke. Ja imam keyworda za koje sam broj 1. trebao bi dobijati 500-1000 posjeta mjesecno samo za taj keyword a dobijem ih 20.

  • Kad radite analizu konkurencije za odredjenu frazu najvazniji faktori su vam broj dolaznih linkovi prema sajtu, broj sajtova sto linka, ciljanost linkova za odredjenu frazu i naravno koliko su stvari na samoj stranici prilagodjeni za neku frazu. Npr. sajt na kojeg linka 1000 drugih sajtova a ni jedan nema ciljane fraze u anchor textovima tih linkova onda ga mozete prestici za tu frazu sa puno manjim brojem linkova ako su vasi ciljani za tu frazu u anchor textovima linkova. E sad treba tu jos dosta stvari uzet u obzir. Npr. ako sajt koji zelite prestic ima dosta linkova a njegov title tag ne cilja tu frazu to je opet olakotna okolnost.
    Ako sajtovi koji linkaju na vaseg konkurenta su sa vrlo jakih “authority” sajtova onda ce taj 1 link vrijediti vise nego recimo 10 drugih linkova sa drugih sajtova.
    Obicno kad analiziram konkurenciju za odredjenu frazu provjeravam sajtove koji rangiraju sa Root domenom tj. sa pocetnom stranicom jer kad se analiziraju podstranice onda je vise faktora/varijabili ukljuceno u igru pa je jos teze za odredit.

Iskustvo je dosta vazno jer sa tisucama analiziranih sajtova cete vec moci odredit lako kako je koj sajt jak ili nije. Nekad mi je trebalo brdo vremena a sada je to vec automatizam posto cesto to radim.

Ugl. ako sajt koji zelim prestici ima linkove sa 100 razlicith sajtova prema pocetnoj stranici onak “poluciljanih” linkova onda racunam da sa 150-200 ciljanih linking sajtova ga mogu sigurno prestic.

E sad kako graditi linkove to je potpuno nova tema.

I zaboravih spomenut PR tj. PageRank. Zadnjih par godina Google salje direktne informacije da PR vise nije “oslonac” njihovog algoritma. Tako da cak i ako ima utjecaja to je vrlo malo skoro pa zanemarivo. Redovito sam gledao sajtove sa jakim PR-om koji ne rangiraju nigdje i s druge strane sajtova koji nemaju PR uopce pa rasturaju konkurenciju. Moj savjet vam je da uglavnom ignorirate PR tj. ako je sajt PR0 ili PR8 obicno je indikator da je ovaj PR8 ima jaci “link authority” iako nikako ne znaci da ce bolje rangirat za odredjeni pojam od ovog drugog sajta.

Ja obicno gledam ako je sajt PR0 da postoji mogucnost ili da je novi, slabo polinkani ili penalizirani sajt pa mi je kao “negativni” signal ali u obzir uzimam 10-ak i vise signala tak da je to opet samo dio price.

BoneS,

Dugo te ne vidjeh ovdje :slight_smile:

Da se koncentriram na ovo što si napisao… Da, malo je teško objasniti pocetnicima PR a posebno koliko treba ili ne treba uzimati u obzir toolbar PR.

Toolbar PR je krasno pomagalo koje ce casto signalizirati da je nešto dobro ili loše, ali nikada se ne valja na njega oslanjati vec treba pogledati koji se linkovi nalaze, odnosno ne nalaze iza tog PRa :slight_smile:

PR zasigurno da nema utjecaj na ranking, ali nam služi kao neki indikator kod gradnje backlinkova.
Veći značaj je dobiti 100 backlinkova sa stranica koje imaju PR2-6 nego sa stranica koje imaju PR0-1.

[quote=“BoneS”]…WOW koji uzasan thread. Vise je dezinformacija nego informacija a ego tripova sa spikama “moj tata je jaci” da ne pricam.

…[/quote]

Živio BoneS :wink:

BoneS, imaš slomljen link na stranici…

Rečenica:

“nPromote offers a variety of Search Engine Optimization service packages that can be customized to meet your business needs.”

Možda to želiš popraviti :slight_smile:

[quote=“pragma”]Zadnjih mjeseci citam dosta materijala o SEO-u, poceo

Moje pitanje je:

  • kako ja mogu znati je li site zagreb.hr optimiziran za kljucnu rijec ‘zagreb grill’ ili Google nije pronasao bolju konkurenciju pa je ovaj site izbacio na prvo mjesto?
    [/quote]

Ako u titlu,opisu i tagovima na stranici nema zagreb girll onda bez ikakvih problema sa malo mudrog link bulidinga možeš doći na prvo mjesto za taj pojam.

To je definitivno istina, bio sam postavio neko pitanje sa tom temom i moguce je na taj nacin doci do prvog mjesta.