Kakva je zarada na Mgidu i Adnow?

Ljudi, kakva je trenutno zarada na Mgidu i Adnow? Koristio sam ih pre 2 godine i tada je bilo slabo. Možete navesti i kakve su ove nove mreže Midas, Native Media i Monad Plug. Da vidimo šta je najbolje. Trenutno koristim samo Adsense.

Ista kao i prije 2 godine. Kada bude više domaćih oglašivača tada će i veća zarada biti.

1 Like

Zadovoljan sam monadom sto se tice native reklama i push notifikacije takodjer. Moja preporuka sigurno :slight_smile: lp

Native media je zakon, redovna isplata (min 10euro) na bankovni račun bez provizije. A i zarada od adsensa je nekoliko puta veća…

2 Likeova

Ne znam zasto svi kukate na adnow… meni na sajtu sa mnjim brojem reklama zarada bila skoro ista kao na googlu (a na guglu bila klasika 0.4-0.45e za domaci traffic)

Kako misliš nekoliko puta veća? Vrlo zanimljiva informacija. Koliko dugo ih koristiš? Koliko su često isplate?

Pa zarada zavisi naravno od posete… Ja imam sajt koji ima dnevno 1-2 hiljade poseta, na adsensu zarada je bila mizerna… jedva sam skupio onaj iznos za potvrdu adrese. Dok je zarada na Native Media 1-2 euro dnevno, što je za mene odlično. Bilo je slučajeva taj dan kad zatražim isplatu da bude realizovana isti taj dan. Možeš ih probati…

1 Like

Kod mene se skoro izjednačio AdNow i AdSense … koristim AdSense već 12-13 godina i sada su konačno spali baš nisko. Ono, može biti ljeto, manje oglašivača, postroženi kriteriji od 9. jula i svašta nešto, ali fakat je da AdSense više nije što je nekad bio.

1 Like

Hvala puno ljudi. Stavio sam juče native media za probu i zarada je slična kao na adsense. Videćemo kako će ići na duže staze, za sada iznenadjujuće dobro.

Native media je samo za dacu posetu?

Ne znam, moj sajt je sa receptima i ok je. Vrte se uglavnom neki preparati za mršavljenje, vene, bolove… Žene klikću kao lude :slight_smile:

4 Likeova

Isplatu vršimo putem PayPala za inostranstvo i preko bankovnog računa u Srbiji. Zahtev za isplatu možete podneti u bilo kom trenutnu
Jel ovo samo za Srbiju ili i za balkan cijeli?

Mozes li nam reci na tom sajtu sa receptima kolika je mjesecna posjeta i zarada?

na 150k posjeta mjesecno, ti si imao 2e dnevno od adsensa?

Možeš li slikati posjetu, jer je nemoguće da imaš tako malu zaradu u odnosu na taj broj posjeta.

Pa to je u prosjeku 30 centi na 1000 pregleda otprilike… S pravim reklama bi to trebao navuci na makar 1e… Ubaci adnow ispod clanka, negdje u sredini clanka, ubaci negdje u clanak i mgid, malo vise google reklama i eto te na 1e, pa ces imati mjesecno 150 umjesto 50

Kako nije ako ima samo google, a domaca posjeta? To mi jos ispane nekako kao prosjek

Sa ovom slikom je sve normalno, to je neki prosjek.

A ova gore brojka od 150.000 posjeta, gdje si zaradio samo 2€, je nemoguća, jer RPM izađe 0.01€. Moguće je da si ti pogriješio, npr. tako što si ubacio samo jednu reklamu i postavio je na najgore moguće mjesto.

Također, posjeta ti je prikazi stranice, a ne pojavljivanja :wink:

EDIT:
@simeon Kakav bolan prosjek, pa to ti je 0.01€ RPM.

1 Like

Razumjeli su te oni dobro. Na 5000 posjeta dnevno na Adsense moras umat minimum 20 €. Ti nesto krivo radis

To je onda normalno, blizu prosjeka.

@drmrgood Možda da se radi od posjetiocima iz Njemačke :sweat_smile: , ovako je to prosjek od 2 do 5€.

Što krivo radim? Ubacio sam oglase u tekst, ispod teksta, na najvidljivija mjesta… to je to… Tek sam krenuo možda je to problem???